fren balatasını değiştirdim ama ışık hala sönmüyor

dontsmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
balata ışığı yandı bende yansanayi ön fren balatası aldım arkaları değiştireli 20.000 km olmuştu ama hala sönmüyor neden olabilir? teşekkürler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren balatalarini degistirdinde ön fren Balatalarinin sensorunu degistirdinmi?:D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger bir önceki balatalar bitti ve isik yandi ise sensorun isi bitmistir,yenilenmesi gerekir ikisi 40 lira önlerin,arkalarda yoktur...isik onun icin yaniyor..

dontsmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok teşekkür ederim ustalar bi .... tan anlamıyor bana diyorki balata yan sanayi olduğu orjinalini takmak lazım diyo ve ben ustayım diye bu işten para kazanıyo. heryerde bulunurmu bu sensörler

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sensör OPEL Parça Satandan Bulursun Ama Opel Tamircis Zor Bulursun :)

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
balata ışığı yandı bende yansanayi ön fren balatası aldım arkaları değiştireli 20.000 km olmuştu ama hala sönmüyor neden olabilir? teşekkürler
bu tariften anladığım hız göstergelerinin ordaki kırmızı işaret yandı demek istediğin...
yoksa yol bilgisayarında brake pad mi yazıyor?
daha açık yazarsan iyi olur bence...
fren hidroliğin de azalmış olabilir...
yol bilgisyarında hata veriyorsa söylenen doğru ama göstergedeki kırmızı ışık yanıyorsa sebep farklı olabilir...

dontsmoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam vectra c yol bilgisayarında bi şey yazmadı göstergenin orda güneş gibi sembol çıktı değiştirirken de balataya baktım dibine kadar gelmiş ama geğiştirdikten sonra frenim iyi tutmuyor

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
disk değiştirmeden sadece balata değişince, balatalar diskin şeklini alana kadar 500-1000 km kadar biraz zayıf tutar bu normaldir, fren hidroliği seviyesini kontrol ettikten sonra havasını aldırın sistemin tekrar, biraz daha iyileşme olacaktır, biraz kullandıktan sonra zaten daha da düzelecektir..