Göğüsteki havalandırma sesine son

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen bir konuda ben gibi bircok arkadaşım göğüsten havalandırmadan gelen sesten rahatsız olduklarını okudum dün evde otururken aklıma bir çözüm geldi hemen kolları sıvadım ve başladım sonuç mükemmel oldu o sesi kestim çok profesyonelce olmadı ama fikir vermesi acısından paylaşmaya değer gördüm
1. malzemelerimiz makas ve halıfleks (farklı malzemelerde kullanılabilir benim elimde hazırda halıfleks vardı onu kullandım
92500641.jpg

2.halıfleksi parcanın üstüne koyup aynı uzunlukta kesiyoruz

32031782.jpg

3.sonra halıfleksi gererek tırnakların üstünden maksala keserek "çok az kesiyoruz"tırnaklardan geciriyoruz

34916544.jpg

4.tüm tırnaklardan gecirdikten sonra ön cama hava akışını sağlayan ızgaraların üstünde kalan halıflkesi kesiyoruz

35701878.jpg

5.ızagarayıda actıktan sonra halıfleksin dışa cıkan parcalarını kesip düzeltiyoruz

33628890.jpg

6.Göründüğü gibi dışa sarkan halıfleks bırakmadık

11718537.jpg

7.buda havalandırma ızgarasının bittikten sonraki halai dışarda kalan birşey yok tırnakları tam oturtuğumuz zaman eskisinde bir farkı kalmıyor "şişkin kabarık kenarlarında felan kalkık durması gibi"herhangi birşey yok sonuç eskiden ses yaptığı yollara girdim ses varmı yokmu diye en ufak bir ses gelmedi taşı cukuru cok ve daha önce acayip ses yaptığı tüm yollarda denedim ses sıfır hiç yoktu benim çalışmam o kadar profesyonel olmadı belki daha doğru malzemeler ve daha iyi bir işçilikle daha güzel işler cıkardı ama fikir olması adına paylaşayım dedim

55747657.jpg

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bir tür conta yapmışsın.çok mantıklı.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu ses yüzünden Astra G'yi sattım :) Güzel çalışma olmuş

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu plastik malzemeyi nasıl söküyoruz bununla ilgili bilgi verebilir misin ben çok uğraştım bir türlü gelmedi kırılır diye sökmekten vazgeçtim

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bu plastik malzemeyi nasıl söküyoruz bununla ilgili bilgi verebilir misin ben çok uğraştım bir türlü gelmedi kırılır diye sökmekten vazgeçtim
57715026.jpg

Mehmet abim işaretlediğim yerden elinle bile cıkarabilirsin ama sen genede tornavida yanındas bulundur işaretlediğim kısımdan tornavida yardımı ile ilk tırnağı cıkar geriye kalanlar elle ceksen dahi gelir ama sen yavaşca sırayla sen taraftaki tırnakları birer birer cıkar ilk tırnaktan sonrası kendi cıkıyor zaten korkmanıza gerek yok öyle basit kırılacak tırnakları yok rahat olun

sambardo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel çalışma tebrikler

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
57715026.jpg

Mehmet abim işaretlediğim yerden elinle bile cıkarabilirsin ama sen genede tornavida yanındas bulundur işaretlediğim kısımdan tornavida yardımı ile ilk tırnağı cıkar geriye kalanlar elle ceksen dahi gelir ama sen yavaşca sırayla sen taraftaki tırnakları birer birer cıkar ilk tırnaktan sonrası kendi cıkıyor zaten korkmanıza gerek yok öyle basit kırılacak tırnakları yok rahat olun

güzel olmuş.eline sağlık bu arada camdanda dışarısı görünmüyor :D bende de var ilk klimayı açınca çatır çutur sonra kesiliyor :) o yüzden önemsemiyorum pek :)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel olmuş.eline sağlık bu arada camdanda dışarısı görünmüyor :D bende de var ilk klimayı açınca çatır çutur sonra kesiliyor :) o yüzden önemsemiyorum pek :)
camı ben kapattım çoluk çocuk hep aracın önündeydi onları temizledim :kop:
bahsettiğimiz ses klima calıştırıken gelen değil astralarda başa bela göğüs sesi örneğin stabil yollar yada bozulmuş üstüne serpme atılmış halilyle tırtıklı olan ve benzeri bozuk yollarda göğüsten gelen cıtırtı tarzı sesleri kesmek için

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o sesi kestim çok profesyonelce olmadı ama

Daha ne olsun, gayet kullanışlı ve güzel olmuş; eline sağlık; ses kesildiyse yapmaya değer diye düşünüyorum, eve varınca ilk işim bu alacak; teşekkürler paylaşım ve bilgilendirmen için...