Hareket Edince Kapıların Oto Kilitlenmesi...

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,daha önceki aracımda hareket ettikten sonra belirli bir hıza çıkınca(sanırım 10 km üstüydü)kapılar otomatik kilitleniyordu..Bu sabah biraz menüyü kurcaladım ama bulamadım..Böyle bir özellik 2012 edition da varmı..Varsa bunu nasıl aktif hale getiriyoruz?Bazı yerlerde ön konsol üzerindeki kilit tuşuna 3 sn.basınca aktif olduğu söyleniyor ama bende olmadı...

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Cemil hocam bende basılı tutunca aktif oluyor diye biliyorum. Benim aracımdada bu şekilde diye hatırlıyorum.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir kaç kez 3 sn hatta üzeri bile tuttum ama hareket edince kapılar kilitlenmedi..Mecbur yine elle kilitledim..Yahu fiat punto evo nun en baz modelinde bile bu özellikle var..Bu özellikle yoksa çok şaşırıcam :)
Ben şu şekilde denedim;Araç çalışır durumda ve tüm kapılar kapalı iken kapıları kilitleme düğmesine 3 sn veya üzeri basılı tuttum..

Son düzenleme:

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Radyo üzerindeki config tuşuna basınca söz konusu ayarlara ulaşabiliyoruz.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Radyo üzerindeki config tuşuna basınca söz konusu ayarlara ulaşabiliyoruz.
O bölümde gördüğüm kadarıyla araçtan çıktıktan sonra kapıların otomatik kapanması var..Ama araç çalışır ve hareket halinde belirli bir hıza çıkınca kapanması gibi bir seçenek görmedim açıkçası..Aynı ayar olduğunu sanmıyorum..Belkide yanılıyorum..

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2012 edition astra j benim araçta o özellik var yani hızlanınca otomatik olarak kitliyor ordan yapılıyor diye aklımda kalmıştı yanılıyor da olabilir akşam bakabilirsem bi bakcam yine de

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2012 edition astra j benim araçta o özellik var yani hızlanınca otomatik olarak kitliyor ordan yapılıyor diye aklımda kalmıştı yanılıyor da olabilir akşam bakabilirsem bi bakcam yine de
Hangi ayarı on veya açık konuma getirince aktif olduğunu paylaşırsanız sevinirim..Benim araçta evin önünde akşam veya yarın kurcalıyım..Yani şöyle bir durum var,araç çalışır ve hareket etmeyince kilitlenmemesi gerek..Sadece o bahsettiğim hız aralığında kapanması gerekiyor..

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Elektrikli kapı kilitleri
Otomatik kapı kilitleme: Kontağı
kapattıktan sonra, otomatik kapı
kilidi açma işlevini etkinleştirir veya
iptal eder. Kontağı kapattıktan
sonra, otomatik kapı kilitleme
işlevini etkinleştirir veya iptal eder.
Gecikmeli kapı kilitleme: Gecikmeli
kapı kilitleme fonksiyonunu
etkinleştirir veya iptal eder.
Kpıları otmtk yeniden kltleme:
Kilitlerin çözülmesinden sonra araç
kapılarının açılmaması üzerine
otomatik tekrar kilitleme

Bu şeçeneklerden biri sanırım : Gecikmeli kapı kilitleme veya Kapıları otmtk yeniden kilitleme..

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç ayarları > elektrikli kapı kilitleri> Otomatik kapı kilitleme seçeneğinden açılıp kapatılıyor hocam akşam denedim.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Araç ayarları > elektrikli kapı kilitleri> Otomatik kapı kilitleme seçeneğinden açılıp kapatılıyor hocam akşam denedim.
Sağol hocam..Akşam bende deniyim..