hgs mi kaybettim kartsız geçebilir miyim

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar
hgs etiketimi kaybettim ama içinde para var. etiket okutmadan geçsem geçiş ücreti hesabımda normal ücret düşer mi yoksa kaçak geçiş işlemi mi görürüm.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bildiğim kadarı ile zaten sisteme kayıtlı olması gerek plaka okumasa dahi plakadan hesaptan düşmesi gerek. Öyle bir açıklama yapılmıştı.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecenlerde hgs kartımı çantada çantayıda evde unuttunca otobanı kaçak geçiş uyarısı ile kullandım ama sonra internetten kontrol ettim sorun yoktu. sistem plakadan kontrol edildiğinden cezalı değil normal ücret yansıtılmış. Ama dikkat edin hgs hesabınızda para bulunsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Gecenlerde hgs kartımı çantada çantayıda evde unuttunca otobanı kaçak geçiş uyarısı ile kullandım ama sonra internetten kontrol ettim sorun yoktu. sistem plakadan kontrol edildiğinden cezalı değil normal ücret yansıtılmış. Ama dikkat edin hgs hesabınızda para bulunsun

Benim bildiğim bulunmasa bile belli bir zamanı var. Örnek bir hafta içinde para yüklenmesi gibi. Ben öyle biliyorum.

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani gün sonu kaçak işlem olarak değilde normal geçiş gibi olması için hesapta para bulunmalı, yoksa bile dediğiniz gibi kacak geçiş işleniyor ama 1 hafta içinde para yüklenirse normal ücret kesiliyor, takip etmek gerek

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soyledikleriniz mantıklı ama aklıma yatmayan tek şey eger böyle olsa kimse etiket okutmaz hep kacak gecer değil mi?

ergunp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Plakaya işleniyor kacak geciş...
Kacsk gecen 7 gun içinde hgs almaz yada varsa hgs sine para yüklemezse ceza işler plakaya.
Normal gecişin 1.80 tl oldugu yerde kaçak geçiş normal geçiş ücretinin 10 katı sanıyorum.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hem hgs' ler hemde Ogs' ler kredili bankomat ya da kredi kartı hesabına bağlanabiliyor. Dolayısıyla hesapta para varmı yok mu derdi olmuyor. Ayrıca her iki sistemde gene okumam durumunda plakadan dolayı bakiye düşmesi yapar. O an için kaçak görünür ama sonra normal düşme yapar.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
hgs plakadan da çalışıyor ,geçerken kaçak geçiş yazar ama kartınız varsa normal ücret kesilir, yeni bir kart alıp eskisini iptal ettirerek bakiyeyi yeni kartınıza aktartabilirsiniz....