iç dış temizlik yardım

bircan kocakan EDİTİON

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence en iyi cila gaz yağı
aracımı önce hiçbiryerinde çamur lekesi kalmayacak şekilde yıkıyorum.
sonra bezle kuruluyorum. kesinlikle ıslak yer kalmayacak şekilde.
gaz yağıyla parlatıyorum. ve mükemmel oluyor.
ve resmen temizliğin sesi parmagınızı süttüğünüzde geliyor gıcır gıcır.
ama kesinlikle plastik yerlerine ve camlara sürmeyin.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yeni bi araç aldım astra h 2011 model. Aracımı temiz ve diri tutmak istiyorum bunun için aracın içini dışını temizlemek için biraz önerilerinizle yardımcı olabilirmisiniz Aracı neyle nasıl ne gibi yardımcı malzemeler alarak temizlemeliyim ?
yardımcı olursanız sevinirim.

Meguiars Ultimate Paste Wax! En kaliteli ciladir.Kış ve yaz başlangıçinda 6 aylik period kullanmaniz yeterlidir.Kullanımı gayet kolay olsada biraz uğraş ve zaman ister sonuç mükemmel showroom parlaklığı mumsu parlak su tutmayan koruyucu katman ;)
Lastik ve jant megurais urunleri...

İÇ temizlikte sonax Xtreme mat Torpido temizleyiciyi öneririm.Tum sırlarımi paylaşmis oldum :p :good:

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç içindeki tozları temizlemek için mükemmel bir ürün keşfettim. Her ne kadar mikrofiber bezler için çizmiyor dense de gösterge panelini temizlerken bir şekilde çiziyor ve güneş vurduğunda kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Hem de astım hastası ve toza alerjim olduğu için bu tozların, bulunduğum ortamda çok az bulunması yada hiç bulunmaması gerekiyor. En azından benim gözüme çok batıyor ve bir yandan da sağlığımı da düşünmem gerek. Ayrıca konsol üzerindeki tozları silmek onları ortadan kaldırmıyor, güneşli ortamda yaparken dikkat edin, pek çoğu döşemeye düşüyor ve kapı kolu, havalandırma ızgaraları ve düğmelerin arası gibi ulaşılması zor hatta imkansız dip köşelerdeki tozları silmeye çalışmak onların kenarlarda iyice birikerek zamanla kötü bir görüntü oluşturmasına sebep oluyor. En ufağından boya fırçası kullanarak o tozları biraz temizleyebiliyoruz fakat fırçanın da giremediği yerler oluyor, ayrıca oda temizlemiyor sadece tozu kaldırıp yerini değiştiriyor. Fazla uzatmadan ben size ürünün adını söyleyeyim. Google' ye "klavye temizleme hamuru" yazın ve karşınıza çıkan ürünün linkini ve videolarını izleyin. Hamur, yapıştırılan yerdeki tozu içine hapsediyor ve kendi paketinde saklandığı sürece uzun süre dayanıyor. Yoğurup yoğurup rengi iyice değişene kadar kullanabiliyoruz ürünün ebay fiyatı 1 dolar falan. Türkiye' de ise fiyatı 3-5 arası değişiyor kargo ücretsizse 6' ya kadar verilebilir daha fazlası tabiri caiz ise kazık olur. İnternette 15 liraya satanı da gördüm kime denk getirirsek mantığıyla satış yapanlara dikkat edin o yüzden. Denemek için 1 paket almıştım. 3-4 gündür araca bindiğimde ısınana kadar konsolda direksiyonda yada gösterge panelinde tozlu gördüğüm her yere yapıştırıp çekiyorum. Düz zeminde problem yok hafif nemli bezlerle de o tozlardan kurtulabilirsiniz fakat çizilmesini istemediğiniz gösterge paneli yada piano black konsol sahibi iseniz yada amacınız en dip köşelerde biriken tozları bile temizlemekse bu ürünü tavsiye ederim.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denemek için 1 paket almıştım. 3-4 gündür araca bindiğimde ısınana kadar konsolda direksiyonda yada gösterge panelinde tozlu gördüğüm her yere yapıştırıp çekiyorum. Düz zeminde problem yok hafif nemli bezlerle de o tozlardan kurtulabilirsiniz fakat çizilmesini istemediğiniz gösterge paneli yada piano black konsol sahibi iseniz yada amacınız en dip köşelerde biriken tozları bile temizlemekse bu ürünü tavsiye ederim.

Nedense buraya takıldım yazını okurken :)

motor surerek ısıtılmalıdır ve rolantıde calıstırılarak ısıtılmaya calısılmamalıdır.normal calısma sıcaklıgına gelınceye kadar tam gaz surulmemelıdır.
kaynak OPEL Corsa Kitapçığı...

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedense buraya takıldım yazını okurken :)

motor surerek ısıtılmalıdır ve rolantıde calıstırılarak ısıtılmaya calısılmamalıdır.normal calısma sıcaklıgına gelınceye kadar tam gaz surulmemelıdır.
kaynak OPEL Corsa Kitapçığı...

Hocam doğru diyorsun hem ekonomik hem sağlıklı ve doğru olanı aracı sürerek ısıtmak, araba motorları rölantide uzun süre çalıştırılmamalı çünkü ön ızgaralardan giren hava ile soğuyorlar. Rölantide uzun süre çalıştırmak ise soğumamasına ve ömrünün kısalmasına sebep olur. Fan bile soğutmak için yetersiz kalır bu durumlarda. Büyük gemi motoru olsa çalışsın sabaha kadar ki zaten pek çok nakliye gemisinin motoru bakımdan bakıma stop ettiriliyor çünkü soğutmasını deniz suyu ile sağlıyor. Benim ısıtmaktan kastım yağın ısınması, aslında eksik ve buna bağlı yanlış bir tabir kullanmışım, gece boyunca soğuyan yağın viskozitesi arttığı için çalıştıktan sonra rölanti 680' e düşene kadar yağı ısıtıyorum bu da zaten hava sıcaklığına göre 1 ila 3 dakika arasında değişiyor, rölanti 700 ila 680 arasına düştümü tamamdır. Öteki türlü soğutma sıvısının sıcaklığının artmasını beklemek çok saçma, bir kere denemiştim rölantide 20 dakika falan bekleyerek 80' lere anca çıkmıştı fakat motor gövdesinde çok rahat 10 numara ızgara yapılırdı. Her patlama anında anlık olsa da 1800K' nin üzerinde bir sıcaklık çıkıyor, hatta ilk çalıştırmada 1000-1100 devirle çalıştığını kabul etsek 1-2 dakika yağın ısınması için yeterli fazlası zararlı :) Zaten düşününce motoru çalıştırdın, kemeri taktın aynada bi kendine baktın sonra radyoda düzgün bir müzik kanalı ararken geçiyor o süre :rakir:

ilkay325i

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meguiars Ürünlerini Kullanıyorum araçlarımda Her Ürünü başarılı Gerçekten.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Meguiars Ürünlerini Kullanıyorum araçlarımda Her Ürünü başarılı Gerçekten.

Çok kaliteli ama çok pahalı ürünler , detailingle sürekli ugraşan birisinin 10 yıllık arabasına yaptıgı temizlik+pasta+cila vs masfarı ile 10 yılın sonunda en kalitelisinden komple fırın boya atılır heralde :) ''hatta 5 yılda bile olabilir''