Isyan!!! Petrol fiyatlari ve milli gelirler

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
10 lira yapmazlarsa şerefsizler..bu millete müstehak.inşallah benzin 10 lira,ekmek 3lira olur sebze meyve 5 katına çıkar,sağlık katkı payı 100 lira olur.eğer bu millet o zaman da bunlara oy vermezse ben şerefsiz evladıyım..

:alkis::alkis::alkis:

Son zamanlarda en çok istediğim bu...

opelciyim58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu gün benzin aldım 3.78 olmus :(

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi ben biraz muhalefet olayım:D

bende benzinli arac sahibiyim ve belımı fena bukuyır mumkun oldugunca arabaya bınmıyorum..ancak benzn vergiler konusunda devlete kızamıyorum..nedeni su

sımdı burada yorum yazan kızan küfreden kım varsa...memurları dısında bırakarak soyluroum tıcaret yapan esnaflık yapnlar acaba dürüstce ben vergimi tam olarak verıyorum dıyormusunuz?ben bu ülkede bir tek kısının duzgun verdigini dusunmuyorum...en zengin adamlardan en büyük firmalar blmem neler alayı vergi kacırıyor..kımse vergı vermıyor kacırabıldıgını kacırıyor sonrada devlet nie benzıne vergı koyuyor dıyoruz..bu bir dongu olusturmus devlet koydukca bız kacırıyoruz bız kacırdıkca o koyuyor..dunyadaki en buyuk kayıtdısılık bizde..milyonlarca kısı vergisiz calısıyor..

siz ne sanıyorsunuz dünyada herkes vergısızmı yasıyor sanıyorsunuz..iskandinav ülkelerinde maaşlar üzerinde direkt %40 vergi kesintisi var.ancak orda millet bakkaldan kola alsa fiş istiyor..insanlar 1 kurus vergi kacırsa adamı utanmasalar cinayetle yargılıyorlar..peki biz? vergi kacırmayana vay enayi diyoruz...devletın malı deniz nasıl olsa..ben ne firmlar gordum trilyon kacırıyor sorsan abi napsınlar onlarda anca ole kazanıyor dıyorlar..

kusura bakmayın devlet biz vergi kacırdıkca neyle dondurecek butceyi..ha vergi isini daha adil daha duzenlı alabılır..ha onlarda ısın koalyına kacıyor..

ancak bizim milletin su huyu vardır..birincisi calısmadan yada en az calısarak zengın olayım..birde vergi vermıyım ama devlet yol su kopru yapsın ama benden para ıstemesın ama isteklerımın hepsini versn maaşta 5 bin tl versin..yok ole:)

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet kardeşim satırlarına katılmamak elde değil, ama bizleri vergi vermemeye alıştıran da bu iktidar değil mi? Sanki çok güzel vergi toplayabiliyormuş gibi, bir de işine geldiği ürünlerde KDV'yi düşürüyor veya sıfırlıyor. Hem vergi vermeyeni denetliyemiyor hem de vergi iadesini kaldırıyor. Ben onu dokuzu bilmem, vergi iadesi sistemi tekrar geri getirilmeli ve harcama yapılan her şey için alınan fişin/faturanın % 100'ü vergi iadesinde kullanılmalıdır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
knarpse.gif

simdi ben biraz muhalefet olayım:D

bende benzinli arac sahibiyim ve belımı fena bukuyır mumkun oldugunca arabaya bınmıyorum..ancak benzn vergiler konusunda devlete kızamıyorum..nedeni su

sımdı burada yorum yazan kızan küfreden kım varsa...memurları dısında bırakarak soyluroum tıcaret yapan esnaflık yapnlar acaba dürüstce ben vergimi tam olarak verıyorum dıyormusunuz?ben bu ülkede bir tek kısının duzgun verdigini dusunmuyorum...en zengin adamlardan en büyük firmalar blmem neler alayı vergi kacırıyor..kımse vergı vermıyor kacırabıldıgını kacırıyor sonrada devlet nie benzıne vergı koyuyor dıyoruz..bu bir dongu olusturmus devlet koydukca bız kacırıyoruz bız kacırdıkca o koyuyor..dunyadaki en buyuk kayıtdısılık bizde..milyonlarca kısı vergisiz calısıyor..

siz ne sanıyorsunuz dünyada herkes vergısızmı yasıyor sanıyorsunuz..iskandinav ülkelerinde maaşlar üzerinde direkt %40 vergi kesintisi var.ancak orda millet bakkaldan kola alsa fiş istiyor..insanlar 1 kurus vergi kacırsa adamı utanmasalar cinayetle yargılıyorlar..peki biz? vergi kacırmayana vay enayi diyoruz...devletın malı deniz nasıl olsa..ben ne firmlar gordum trilyon kacırıyor sorsan abi napsınlar onlarda anca ole kazanıyor dıyorlar..

kusura bakmayın devlet biz vergi kacırdıkca neyle dondurecek butceyi..ha vergi isini daha adil daha duzenlı alabılır..ha onlarda ısın koalyına kacıyor..

ancak bizim milletin su huyu vardır..birincisi calısmadan yada en az calısarak zengın olayım..birde vergi vermıyım ama devlet yol su kopru yapsın ama benden para ıstemesın ama isteklerımın hepsini versn maaşta 5 bin tl versin..yok ole:)
aynen..avrupada 30 sene yasamis biri olarak sunu söylerim..kimse vergi kaciramiyor..ama buraya kiyaslarsam sunu söylerim insanlar burda ya fakir ya mantar gibi birden zengin oluyor..evet almanyada bukadar müsrüf zengin göremezsiniz...jip kullanani bu ülkedeki kadar göremezsiniz..alin teri helal olsa bu kadar savurulmaz..oturamadiklari villari dizerler..isciyi 690 lira azgariye calistirip kendi cip karisi cip kullanan vergi kaciran bu millet oturup aglamasin..siz almanyada hastanede calisan bir docentin prof..un hem o hastaneden maasi alip hemde ben özel muayene ederim deyip 300 kagit aldigini göremezsiniz..arkadaslar bu ülke kokmus kokusmuslarin elinde kalkip basdakilere ne laf edem..???
siz ne iseniz öyle idare edilirsiniz diyen rabbim ne anlatmak istiyor acaba??millet hirsiz on kurusu kar biliyor eee makaminda olan firsati bilirse 100 milyon caliyor.simdi basimizdakiler caliyorsa uzaydan gelmedi..100 lira vergi yürütene 100 milyonluk is verseniz ona göre calmazmi???
bu lafim herkeze degil bilen biliyor cevresindekileri eger ben bir senede görebildigim kadarini...fakir agliyor hadi ama zenginde gözüm doymadi diye agliyor..rafineri icsciye 4000 euro mu veriyor ki petrol bu kadar pahali avrupada adam 4000 euro brut maas veriyor...elin almani %70 vergi aliyor..senin devletinde %70 vergi aliyor..eee nasil oluyor bu rafineri cikisi bu kadar fark atiyor hemen hemen almanyaya 2 lira fark koyuyor..rafinerici agliyor zam isitiyorum kurtarmiyor...iste sorun burda basdakilerde degil..alman zengini alamiyor cip bizdeki zengin dahami zengin ki iki misline aliyor hemde vergileri almanyanin 5 kati oldugu halde??? iste bu adam helal kazansa bukadar savururmu???alman niye savurmnuyor,,daha zengin oldugu halde??

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Selim kardeşim bizde herkesin ağlaması adettendir, yani dökülen göz yaşları gerçek göz yaşı değil de timsah gözyaşıdır. Eskiden faiz haramdı, şimdilerde faiz+vergi vermek haram.

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet kardeşim satırlarına katılmamak elde değil, ama bizleri vergi vermemeye alıştıran da bu iktidar değil mi? Sanki çok güzel vergi toplayabiliyormuş gibi, bir de işine geldiği ürünlerde KDV'yi düşürüyor veya sıfırlıyor. Hem vergi vermeyeni denetliyemiyor hem de vergi iadesini kaldırıyor. Ben onu dokuzu bilmem, vergi iadesi sistemi tekrar geri getirilmeli ve harcama yapılan her şey için alınan fişin/faturanın % 100'ü vergi iadesinde kullanılmalıdır.

ewt maalesef söyle birşey var..ne kadar dinimizle imanımızla övünsekte kusura bakmayın yolsuzlukta bizde hırsızlıkta herşeyde..milletimiz karsımdakının 5 tlsini nasıl carparım onun derdinde..bu tip insanlardan vergi vermesini nasıl bekleyecez..

devletin vergiyi adil alabılmesi icin derhal dedıgın vergi iadesini geri getirmesi gerekir.2cisi nerden buldun kanunu kesın geri gelmelidir..isveçte ornegın istedigin kadar paran olsun gidipte bir x5 aldıgında devlet hemen kapına gelir bu kadar parayı nerden buldun die..eger gosteremezsen vay haline....ama bizde yok ole..nerden bulrsan bul farketmez haram helal kalmamıs zaten bizde..sonrada sadece aglıyoruz baska birşey yok...

iste bu anlattıklarımızla sununda cevabını verıyoruz..biz diyorzukı biz müslümanız yada bu musluman dunyası bu kadar ınanclı nıe bu haldeyiz de dogru durust ınancı olmayan bu batı refah ıcınde..bu iskandınav ulkelerinde halkın cogu hristiyan bile degil alayı ateist..ancak! tek bir ne calma cırpma ne birşey var..herkes devlete sayıgıyı kendıne saygı goruyor...yaw sınavda kopya ceken adama resmen hırsız gibi bakıyorlar o derece:) birde gordugum ilginc bi olay alakasız konuyla ama adamlar yolda gordugu her adama selam verıyorlar...sımdı bızmı allahın ıstedıgı gibi yasıyoruz yoksa bu kafir dedıgımız admalarmı...oturup dusunmek gerek....

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi burda her Jeep kullananı aynı kefeye koymasak Mehmet Bey :)
Bende Jeep kullanıyorum,vergimi de veriyorum,her şeyim şeffaf :)

Eminim ki siz herkesi aynı kefeye koyarak söylememişsinizdir fakat bi an kendimi savunmak istedim .

Saygılar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu musluman dunyası bu kadar ınanclı nıe bu haldeyiz de dogru durust ınancı olmayan bu batı refah ıcınde..bu iskandınav ulkelerinde halkın cogu hristiyan bile degil alayı ateist..ancak! tek bir ne calma cırpma ne birşey var..herkes devlete sayıgıyı kendıne saygı goruyor...yaw sınavda kopya ceken adama resmen hırsız gibi bakıyorlar o derece:) birde gordugum ilginc bi olay alakasız konuyla ama adamlar yolda gordugu her adama selam verıyorlar...sımdı bızmı allahın ıstedıgı gibi yasıyoruz yoksa bu kafir dedıgımız admalarmı...oturup dusunmek gerek....

* Kimsenin dini inançlarını irdelemek asla bana düşmez ama ben bu ülkede yaşayanların % 99 'unun müslüman olduğuna asla inanmıyorum.

* Bizde nereden buldunun cevabı hazırdır. Ya ebesinden çıkın kalır, ya da parmak kadar oğlundan kızından borç alınır. Yani bu tür soruları boş yere sormaya gerek yok.

Şimdi burda her Jeep kullananı aynı kefeye koymasak Mehmet Bey :)
Bende Jeep kullanıyorum,vergimi de veriyorum,her şeyim şeffaf :)

Eminim ki siz herkesi aynı kefeye koyarak söylememişsinizdir fakat bi an kendimi savunmak istedim .

Saygılar.
Vayy bu yaşta Jeep'e binersin ha :). Rahat ol kardeşim, herkesi aynı kefeye koyamayız. İsteyen istediği arabaya binebilir yeterki hesabını bize değil, devlete verebilsin.