Isyan!!! Petrol fiyatlari ve milli gelirler

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Gemiciklere, Oğullarının ticaret erbabı olmasına bende katılıyorum. Buna denilecek söz bile yok. Hatta Pırlantanın lüks tüketim olduğuna bile inanamayıp vergisini %0 yapanlara da isyanım var. (Tabi benzin esas lüks, Ben her gün arabama 40 lt pırlanta alıyorum ya. benzini de 20 senede bir sevgilime parmağına taksın diye alıyorum)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dikkat ederseniz taaaa osmanlıdan bu yana halen lale devrinde yaşıyoruz. Şimdiye kadar icraat yapmak isteyen hükümete kim engel olabildi ki? Ellerini kollarını mı tuttuk. Bütün iktidarlar işlerine gelen her şeyi seve seve yapmadılar mı? Bankamatik memurlarını işe bizler mi aldık, elinden bir halt gelmeyenleri bizler mi genel müdür yaptık. Asgari ücreti belirlemek için haftalarca çalışan komisyonlar işin içinden bir türlü çıkamazken beyler kendi maaşlarına zam yaparken birlik ve beraberlik içerisinde olup gereğini anında yapmıyorlar mı? İşte iktidarın elinde yeterli çoğunluk mevcut. Görelim icraatlarını. Doğan grubuna vergi cezası kesmek kolay, Edirne belediyesinin hesaplarını incelemek kolay. Cemaatin yönettiği ticari kuruluşlara da maliye müfettişi gönderseler ya, Ankara büyükşehir belediyesinde hiç mi yolsuzluk yok, herşey dört dörtlük mü? O nedenle yok bu iktidar iyi, diğeri kötü dersek inanın çok komik duruma düşeriz.

klink21bucuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben öğretmenim.benim her ay maaşımdan takır takır vergilerimi kesiyorlar.ayrıca temmuz ayından sonra da ayrı bir vergi kesmeye başlıyorlar.taa ki yıl sonuna kadar.eğer sen devletsen,sen kanun koyucu ve kanunları uygulayıcı mercisen sen başkalarının da vergilerini toplayacaksın.kör bulduğunu,topal yakaladığını öper mantığıyla hareket etmeyeceksin.bu ülkede 2010 bütçesindeki vergilerin %79u dolaylı vergidir.dolaylı vergi nedir?uydurma vergidir.yani ben bu parayı sizden seve seve alırım vergisi.tekrar söylüyorum yukarıda yazılanları da okuduktan sonra kararım kesin ve net.inşallah bütün her şeye %200 zam gelir.maaşlar %1 artar.benzin 10 lira olur.ben bu ülkede bazı insanlara dil dökmekten yoruldum 7 senedir.artık hiiiiç umurumda değil.ne olursa olsun ne yaparlarsa yapsınlar.sonuç belli.yazın bir kenara 2011 seçimlerinde akp %35ten aşşağı oy alırsa ben burdayım siz burdasınız..boşa konuşup havanda su dövüyoruz

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siğorta şirketleride aynısını yapıyor şimdi kaskom bitiyor kaskodan 2 küçük hasarım olduğu için tampon boyası 2080 tl fiyat çıkardılar riskli müşteri imişim şimdi hiç hasarım olmasa 500 dü 500 olduğu ğibicebe oh ne ğüzel ne bu ya 2080 tankmı kaskoluyoruz

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ben öğretmenim.benim her ay maaşımdan takır takır vergilerimi kesiyorlar.ayrıca temmuz ayından sonra da ayrı bir vergi kesmeye başlıyorlar.taa ki yıl sonuna kadar.eğer sen devletsen,sen kanun koyucu ve kanunları uygulayıcı mercisen sen başkalarının da vergilerini toplayacaksın.kör bulduğunu,topal yakaladığını öper mantığıyla hareket etmeyeceksin.bu ülkede 2010 bütçesindeki vergilerin %79u dolaylı vergidir.dolaylı vergi nedir?uydurma vergidir.yani ben bu parayı sizden seve seve alırım vergisi.tekrar söylüyorum yukarıda yazılanları da okuduktan sonra kararım kesin ve net.inşallah bütün her şeye %200 zam gelir.maaşlar %1 artar.benzin 10 lira olur.ben bu ülkede bazı insanlara dil dökmekten yoruldum 7 senedir.artık hiiiiç umurumda değil.ne olursa olsun ne yaparlarsa yapsınlar.sonuç belli.yazın bir kenara 2011 seçimlerinde akp %35ten aşşağı oy alırsa ben burdayım siz burdasınız..boşa konuşup havanda su dövüyoruz

+ Hocam yaramı açma. Ben ve ailem ücretli olarak hayatımızı kazandık, yıllarca eşşek gibi çalışıp üzerimize düşen vergileri şakır şakır ödedik. Mükafaatına gelince; Evlendik evleneli ya alt katta ya da bodrum katta oturduk, 2005 yılında adam gibi bir evimiz olsun diye bir kooperatife girdik, ödiye ödiye benim ve eşimin 2006 yılında aldığımız emekli ikramiyelerimiz adeta buhar oldu uçtu gitti, babadan biraz nakit kalmıştı onun da dibi görünmek üzere, beğenmediğimiz Tansu Çiller zamanında almış olduğumuz bahçekatı evi satar biraz rahatlarız diyorduk evin yüzüne bakan yok, büyük hayallerle, gene kooperatif yoluyla aldığımız ve halen oturduğumuz evi satıp daha hesaplı bir ev alıp, artan parayla da kooperatifi tamamlama yoluna gidelim diye satışa çıkardık doğru dürüst bir ilgi yok, arabamı satayım diye aklımdan geçiriyorum malum artık araba da para etmiyor. Ben şuandaki bütün mal varlığımı AKP iktidarından evvel edindim, yani beğenilmeyen Demirel, Ecevit, Özal, Akbulut, Çiller, Erbakan, hükümetleri zamanında. Şimdi her taraf güllük gülüstanlıkken, kriz adeta teğet geçmişken, milli gelirimiz bir gecede acayip artmışken nedense biz vatandaşlar zor geçinir hale geldik ama bazılarınında serveti üstelik maaşlı oldukları halde katlanarak artıyor. Bu duruma neden olanlara, ne bu dünyada ne de öbür dünyada hakkımı helal etmiyorum.

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Hala devleti savunup toptan halkı suçlayanlarınız var yazık diyorum başka bir şey demiyorum. Benim okuduğum dünya tarihi Türk halkının değil Türk hükümetlerinin sorunlu olduğunu gösteriyor, halkı hakkını aramaması için bilinçli olarak eğitmeyen devlettir eğitmediğin halktan beklentiye girmek ve hala toplumu suçlamak ise sadece cahilliktir.

Vergi vermiyormuşuz ondan oluyormuş kola alınca fiş almıyormuşuz ondan oluyormuş gülmek istiyorum ama gülmelimiyim bilmiyorum. Kolanın fabrikadan çıkış adedi bellidir dağıtıcı ana bayilere kesilen faturalarda bellidir en son bakkala kesilen fatura da bellidir eğer sen devlet olarak fabrika çıkışında faturasız satışı engellersen fabrikadan fatura ile satın alan dolayısıyla vergi ödemiş olan tüm aracılarda sattıklarına kesmek zorunda kalırlar ve devamında oyun oynanmaz... Ama gidip son kullanıcı olan milyonlara fişini istede çıkış yaptığı için faturasız alamasın devlete vergi kalsın demek komikliktir o fişini iste lafları da milletimizin kulağına uyanıklar tarafından hep kendisini suçlaması için verilmiş emziklerden biridir. Devlet o vergileri önce holdinglerden toplayacak ki vatandaşa sıra sonra gelecek..

Neden mi kendinize sorun ?

yere saçılmış paralardan önce hangilerini toplarsınız bozuklarımı kağıtlarımı ? Toplamı ne olursa olsun önce kağıtlar sonra bozuklar toplanır bu da ne demektir önce holdingleri denetime alıp onlardan doğru dürüst vergi alacaksın ancak ondan sonra küçük esnafa geleceksin ve eğer holdingleri denetime alırsan zaten küçük esnaf faturalı almak zorunda kalacağı için zaten vergi kaçıramaz

Aslında herşey ortada ama bizim beyinlerimiz zehirlenmiş o ayrı çünkü suçu hep kendimizde arıyoruz

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Sonuçta rakamlar ortada müslüman olmak başka şey rakamlar başka şey AKP hükümeti Türkiye tarihinde görülmemiş en büyük borcu almış ve borçların toplamı 350 milyar doları aşmıştır iktidar olduklarında bu miktar 80 milyar dolardı. üstelik bu paralarda yetmemiş özelleştirmelerle ne var ne yok satılmıştır ve hala ortada para yoktur üstelik kıbrısta ve güneydoğu da dış güçlere en büyük ödünler bu dönemde verilmiştir Sırf Atatürkçü çizgide olduğu için ordu bile istenmeyecek aymazlık içine girilmiştir.

Dini bütün olmak başka şey bu kadar parayı tebeşir etmiş olmak ve yapılan yanlışlar başka şey şimdi müslümanım diye gidip AKP ye oymu vereceğim her ne olursa olsun başarısızlar artık havalarını alsınlar

Son düzenleme:

FTH

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öyle garip bir ülkede yaşıyoruz ki ben artık akıl sır erdiremiyorum. En basitinden, bugun bir ekmek alırken bile kdv sini ödüyoruz. Ama, elmas, yakut, pırlanta ve değerli taşların kdv nasıl yüzde 0 oluyor bunu anlamıyorum. Lüks mallar sınıfına giren bu değerli taşlarından nasıl kdv alınmaz. Kimin, kimlerin ne menfaati vardır tartışmaya açık bir konu.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
simdi ben biraz muhalefet olayım:D

bende benzinli arac sahibiyim ve belımı fena bukuyır mumkun oldugunca arabaya bınmıyorum..ancak benzn vergiler konusunda devlete kızamıyorum..nedeni su

sımdı burada yorum yazan kızan küfreden kım varsa...memurları dısında bırakarak soyluroum tıcaret yapan esnaflık yapnlar acaba dürüstce ben vergimi tam olarak verıyorum dıyormusunuz?ben bu ülkede bir tek kısının duzgun verdigini dusunmuyorum...en zengin adamlardan en büyük firmalar blmem neler alayı vergi kacırıyor..kımse vergı vermıyor kacırabıldıgını kacırıyor sonrada devlet nie benzıne vergı koyuyor dıyoruz..bu bir dongu olusturmus devlet koydukca bız kacırıyoruz bız kacırdıkca o koyuyor..dunyadaki en buyuk kayıtdısılık bizde..milyonlarca kısı vergisiz calısıyor..

siz ne sanıyorsunuz dünyada herkes vergısızmı yasıyor sanıyorsunuz..iskandinav ülkelerinde maaşlar üzerinde direkt %40 vergi kesintisi var.ancak orda millet bakkaldan kola alsa fiş istiyor..insanlar 1 kurus vergi kacırsa adamı utanmasalar cinayetle yargılıyorlar..peki biz? vergi kacırmayana vay enayi diyoruz...devletın malı deniz nasıl olsa..ben ne firmlar gordum trilyon kacırıyor sorsan abi napsınlar onlarda anca ole kazanıyor dıyorlar..

kusura bakmayın devlet biz vergi kacırdıkca neyle dondurecek butceyi..ha vergi isini daha adil daha duzenlı alabılır..ha onlarda ısın koalyına kacıyor..

ancak bizim milletin su huyu vardır..birincisi calısmadan yada en az calısarak zengın olayım..birde vergi vermıyım ama devlet yol su kopru yapsın ama benden para ıstemesın ama isteklerımın hepsini versn maaşta 5 bin tl versin..yok ole:)
bunun milletle ne ilgisi var ki
vergisini vermyenin peşine ben mi düşeyim? fiş vermeyen bakkalın, aylık 200tl gelir gösteren doktorun beline odun mu indireyim?
devlet çok kazanandan vergisini toplayacak ki az kazananın sırtından geçinmesin. devlet vergi toplayamıyo diye garantili kaynaklarda vergi artışının suçu millette nasıl olur?
bi dünya memur var polis var vergi dairesi var, çıkıp bunları niye deşmiyolar? artık kağıt kürek devri de yok herşey online villada oturup koskoca jiplerle gezen adam 3 kuruş gelir vergisi verirken nerden bu değirmenin suyu diye sormak milletin değil devletin işi.

hükümetler bu tiplere hiç bulaşmayıp en büyük vergi kapısını bordrolu çalışan yapmışlar.
avrupada maaş ödenmeden %40 vergi kesiliyomuş diye anlatmışsınız, bizde ne kadar kesildiğini hesaplamadınız mı?
doğruyu yanlışı karıştırmayın birbirine arkadaşlar.
adam çıktı ne güzel anlattı benim petrol kuyularım yok gelir kapım vergi dedi, iyi dedi hoş dedi de adil alınmayan vergilere bişey demedi. hükümetimiz çok dindar ama dinimizdeki adil olmakla,kul hakkıyla ilgili hükümleri pek dikkate almıyolar sanırım :rolleyes: