İzmir (Servis & Bayiler)

İzmir'de En Çok Memnun Olduğunuz Servis Hangisi?

• Arkas Otomotiv Servis Opel Karşıyaka

Oy: 18 25.7%
  • Egem Opel Otomotiv

Oy: 9 12.9%
  • Opel Egem Araştırma Merkezi

Oy: 5 7.1%
  • Çınarlı Opel Egem Otomotiv

Oy: 0 0.0%
  • Kavuklar Otomotiv ve Opel Servis ve Bayii

Oy: 7 10.0%
  • Mercanlar Otomotiv

Oy: 11 15.7%
  • Opel Surtaş

Oy: 19 27.1%
  • Opaz Opel Otomotiv

Oy: 1 1.4%

• Kullanılan toplam oy
    70

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: İzmir (Servis & Bayiler)

Valla bende Arkas Karşıyaka'yı kullanıyorum evime yakın olduğu için, şimdilik servisinden ve alakasından memnunum. Yalnız bu forumda konuşulan ne kadar konu varsa ekstra yaptırılmış (cam nikalajı montajı, enjoy plus için USB eklentisi, led uygulamaları vb.) hangisini sorsam şöyle bir yanıt aldım:

-Araca USB bağlantısı yapabilir misiniz?
-Hayır..
-Hm. Led uygulamaları varmış peki onlardan?
-Hayır.
-Peki nikelaj satın alsam gelsem montajını yapabilir misiniz?
-Hayır.
-Arabaya ekstra herhangi birşey?
-Hayır.
-Ama?
-Hayır.

Servis iyi ama ekstra hiçbir şey yaptırmak mümkün değil. :)

ahmet_3535

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kavukları önermem.Ne doğru dürüst ilgileniyorlar nede fazla bilgileri var.

tolgatokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bence arkas en düzgünü adamlar gerçekten işlerini profesyonelce yaklaşıyorlar düzgün şekilde müşterilerine yardımcı oluyorlar 2008 de kavuklardan sıfır astra 1.6 aldıydık sonra paso servisine oraya gittik hiç memnun olmadım sonra evlendim 2010 da corsa 2011 model aldık arkastan hem satış hem servis meslek gereği beni olduğunca tatmin etti şimdi 2012 model astra aldık corsayı satıp Arkas satışını hiç beğenmedim ama servisi 1 numara olma yolunda ilerliyor hem annemlerin hemde bizim arabaları arkasa servise götürüyorum.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar eski bir konu ama görünce cevap yazayım dedim.Aracımı 25 Nisanda Surtaş tan teslim aldım.Daha önce surtaş'ın adını bile duymamıştım.Önce ki aracımda Astra h kasa idi ve sürekli Arkasa gidiyordum.Arkastan servis olarak memnundum.Ancak iş yeni araç almaya gelince işler değişti.Aracımı takasa sokmak istedim şahin/doğan fiyatına almak istediler ve verdikleri paranında bin lira üstüne kendilerinin anca satabileceklerini söyleyerek yemin billahlar ettiler.Neyse hal böyle olunca diğer bayilere yöneldim.Önce egemle görüştüm ilgilerinden gayet memnundum ancak power kırmızı renk istediğim için 1ay dan önce bulamayız dediler.Sonra opelin sitesinden surtaşı buldum ve onlarla görüşmeye başladım.İstediğim aracı 1 hafta içinde teslim edeceklerini söylediler ve 6 günde telim ettiler.Özellikle benimle ilgilenen Zafer Bey'e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.Aracı teslim edene kadar olan ilgisi teslim ettikten sonrada devam etti.Teslimattan sonraki ikinci üçüncü günümde tekrar arayıp arabadan menun olup olmadığımı bile sordu.Servis olayını bilemeyeceğim daha servisle ilgili bir olayım olmadığı için yorum yapamayacağım.

evo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

15.000 bakımını egem araştırma merkezine yaptırdım sorun yok hatta egemde kapıdan gelen ses sorunu söyledim ve sorunu çözdüler opelde garanti olayı çok saçma işliyor en azında Türkiye için böle çünkü adamlar şikayette bulunanların şikayetini yerini getiriyor 2009 astramda orijinal teybinde error mp3 çalarken eror veriyordu aynı cdyi 2008 model aracıma taktığımda sorunsuz çalıyordu adamlara iki arabada gösterdim cdyi kabul etmediğini söyledi onlarca cd denedim hep aynı durumu yaşadım ama adamlar bir türlü yenisini getirmediler söktüler teybi istanbula gönderdiler lensleri temizlenip geldi fakat yine aynı sorunu yapınca sökerken ustalar cihazı çizince Almanya dan yeni bir cihaz siparişi verildi ve sorunum bitti yoksa cihazı yine değiştimiyecekelrdi  evil_Chamaillerie

2011 astrada farlarda su lekeleri bulunmakta fakat bir türlü bu sorunu çözemiyorlar 5 kere değişti yine aynı geçen hafta servisi aradım ama hala bir sonuç yok farlar içerden su lekeleri ile dolu ve bir çözüm yok  evil_Chamaillerie 2012 astrada aynı sorunu olduğunu şimdi okudum yarın ilk işim farlara bakmak olacak o zaman şenlik olacak  evil_Daemon

yurt dışında bu sorunlar olsa adamlar ikiden sonra direk tüm müşterilerini çağırır ve hatalarını düzeltirler ama bizim burada şikayet olmaz ise çağıran eden yok

2011 astrada 3 ay önce gaza gerekli tepkiyi araç vermiyordu istop edip çalıştırdım düzeldi ertesi günü servise götürdüm sorun yok dediler geri verdiler bugün öğlen yine aynısı oldu bu sefer bu duruma sabrederek servise götürdüm aldığım cevap geçenlerde iki araçta oldu boruları çıkmış dendin yarın aracı servise bırakacağım bakalım ne çıkacak

1999 senesinde aracımı 7.500 bakıma opaz denilen yerde bakıma bırakmıştım aracımı aldıktan sonra klimanın soğutmadığını farkettim geri götürdüm gazı bitmiş dendi bir yarım gün daha araç yattı ve teslim ettiler yolda giderken aracın motorundan gelen sesleri fark ettim servise geri götürdüm çözemediler araştırma merkezine yönlendirdiler orada klima kompresörü arızalı dendi yenisi takıldı ses kesildi 15.000 bakımına girdikten sonra ses yine başladı adamlara götürdüm dedim klima kompresörü yine bozuldu aynı ses geri geldi çözemediler egeme gittim çözüm yok opaza gittim yaklaşık bir gün arabayı incelediler benzer araç ile yanyana koyup motor sıcakken baktılar bende ses fazlası var motorun soğumasını beklediler yine benim aracımda ses fazlaydı diğer araçta yoktu fabrikadan eleman gelmesi için yazı yazdılar gelen giden olmadı ve fabrika ile kavgam 99 temuzunda başladı oradan çalışan kendilerene defalarca kez iyi dileklerimi ilettiğim tozkoparan soyadlı bir bayan ile haftalarca tartıştım çözüm çıkmadı araçta sorun var ama o şahsiyet bir şekilde engelliyordu. ֜niversiteyi kazandım Ankara ya gittim orada garantisinin bitmesine bir gün kala yolda kaldım akü o bu gitmiş garantiden değiştirildi ve servise motordaki ses şikayetinden bahsettim 2 günde çözeriz dediler iyi kalsın dedim sorun hariç bir çok yerin parçası garantiden değiştirilmiş fakat araç bana teslim edemiyorlarmış sorun çözülmedi diye kavga dövüş aracımı aldım 3 gün sonra bir hafta kalması için bıraktım hesapta yapacaklardı 3 gün sonra telefon ile aradılar araç oldu diye gittim aracı aldım ses biteceğine artmış dedim çok başarılı olmuş sizin yapacağınız iş bu kadar ilk işim sizi ve opel türkiye yi dava etmek olacak dedim ve servisten çıktım fabrikayı aradım ağzıma ne geliyor ise söyledi ve evrakları avukata bıraktığım sırada fabrikadan arandım sizin aracınız ile ilgili sorunun çözümü için izmire gelebilirmisiniz oldu onada ok dedim izmire gittim araca baktılar dinlediler sorun yok dedikleri arabada sorun olduğu konusuna 4 ay sonra karar verebildiler ve aracın birebir aynısı ile değiştirmeyi teklif ettiler yeni araç ile takas etmeyi teklif ettiler istediğim araç için o zamanın parası ile 1.500 lira para istediler irmscher aksesuar parasıymış dediler dedim jantlar sizin olsun bendeki jantları takın, arka tamponu istemem sizin olsun dedim ön tamponun aynısı bende de var kapı altları bende var ben sadece amartisör parası vereyim dedim olmaz dediler bende o zaman aracımı tamir edin ben takası istemiyorum dedim piston başların kırık olduğu ve servis süresi bir ayı bulacağı söylendi bende o zaman kiralık araç istediğimi söyledim bir ay boyunca budgettan araç kiralandı ve bana teslim edildi bir ay sonra aracım tamir olup, teslim edildi. kiralık araca yaklaşık 600 lira para ödediler ama takasta fiyat inmediler hesapta kar ettiler

sonuç olarak hiç bir serviste bu var demediğiniz sürece size evet bu var demezler diyen servislerde garantiden opel parça değiştirmek için verdikleri bir limit var onun altında olduklarında var derler bu Türkiye de ne yazık ki böyle  31agryyy

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Arkadaslar  arabamın altından yıne ses gelıyor bu sefer once memleketımdekı yılların ustasına goturdum z rotlarndan geldgıne karar verdı .. Izmırde bunu yaptırabılcegım bana ezıyet etmıcek sınırımı bozmucak opel aldıgıma pısman ettırmeden bu ısı cozebılcegım servıs sızce hangısı mercanlar harıc?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cancanada link' Alıntı:
Arkadaslar  arabamın altından yıne ses gelıyor bu sefer once memleketımdekı yılların ustasına goturdum z rotlarndan geldgıne karar verdı .. Izmırde bunu yaptırabılcegım bana ezıyet etmıcek sınırımı bozmucak opel aldıgıma pısman ettırmeden bu ısı cozebılcegım servıs sızce hangısı mercanlar harıc?
Surtaş gültekin bey var servis sorumlusu, forumdan da haberdar
opelsizasladan geldiğinizi belirtin siteye de üye zaten, diğer servislere oranla daha fazla yardımcı olacaktır

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Arkadaşlar eski bir konu ama görünce cevap yazayım dedim.Aracımı 25 Nisanda Surtaş tan teslim aldım.Daha önce surtaş'ın adını bile duymamıştım.Önce ki aracımda Astra h kasa idi ve sürekli Arkasa gidiyordum.Arkastan servis olarak memnundum.Ancak iş yeni araç almaya gelince işler değişti.Aracımı takasa sokmak istedim şahin/doğan fiyatına almak istediler ve verdikleri paranında bin lira üstüne kendilerinin anca satabileceklerini söyleyerek yemin billahlar ettiler.Neyse hal böyle olunca diğer bayilere yöneldim.Önce egemle görüştüm ilgilerinden gayet memnundum ancak power kırmızı renk istediğim için 1ay dan önce bulamayız dediler.Sonra opelin sitesinden surtaşı buldum ve onlarla görüşmeye başladım.İstediğim aracı 1 hafta içinde teslim edeceklerini söylediler ve 6 günde telim ettiler.Özellikle benimle ilgilenen Zafer Bey'e buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.Aracı teslim edene kadar olan ilgisi teslim ettikten sonrada devam etti.Teslimattan sonraki ikinci üçüncü günümde tekrar arayıp arabadan menun olup olmadığımı bile sordu.Servis olayını bilemeyeceğim daha servisle ilgili bir olayım olmadığı için yorum yapamayacağım.

surtaş ta zafer bey 1 numara !!! kendisi çok beyfendi bir kişidir !! servisteki gültekin beyde aynı şekilde !! kısacası bende surtaştan çok memnunum..

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Hakan bey teskkr ederm yarın arayıp telde randevu alıcam persmnbde ızmırde olucam
ınsallah ılgılenırler forumdan arıdagmı solucem.. :)
batu bey teskkler

B

baslikaya

Bilgi Girilmemiş

SİZ SİZ OLUN MERCANLAR A GİTMEYİN SERVİS SORUMLUSUNUN BU SİTEDEKİLER KADAR BİLE BİLGİSİ YOK  HERKESİN BİLDİğİ BİRşEYİ BEN Hİև DUYMADIM BU NORMAL OLUR B֖YLE DİYİP G֖NDERİYORLAR HABERİNİZ OLA ARACIMI MERCANLARDAN ALDIM AMA 1000 KERE PİşMANIM

Moderatör: Forum kurallarımız gereği lütfen mesajlarınızın tamamında büyük harf kullanmayınız.
                    Büyük harfleri sadece mesajlarımızın gerekli kısımlarında kullanmaya özen gösterelim.