Karayollarında Hız limiti buğün değişti! 110Km

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence sen yavaşlamaya devam et, meskun mahal geçisi, kavşak vs gibi onlarca sebepten yol kenarlarıdna 70 km veya 50 km tabelası oluyor, her seferinde bu tabelalara dikkat etmiyoruz maalesef (en azından ben dikkat edemiyorum)

Berker Beyin bahsettiği husus çok önemli... sonradan üzülmemek için, seyir yaptığımız yer bölünmüş yol dahi olsa, tabelalara dikkat etmek lazım...

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayabusaya 350
ferrari 300 hız limiti
Q7 250 hız limiti
Mercedes 250
İnsignaya 200
Astaraya 120
Hacı murat'a 70

Yukardaki astradan kasıt h kasa ve sedansa 120 az, 140 güvenlik için yeterli bir üst limit olabilir. araba yere çok sağlam basıyor çünkü, test ettim onayladım:)...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi oldu çünkü 90'la giderken yol bitmiyordu daral geliyordu bana kamyonlarla TIR'larla yan yana kavga dövüş gitmekten, şerit değiştirme, yol verme-vermeme olaylarından çok kazalar oluyordu. böylece gidenle gitmeyen ayrılacak kazalar azalacak. 110x1,1=121 km/sa hıza kadar ceza yok gönül rahatlığıyla 120'ye hız sabitleyip gidebiliriz.

ayrıca ekliyorum otobanda 100-120 arası kamyonlarla kanki olup orta şeritten gitmektense 130 civarı (hatta önün boş ise 140-150 civarı) sol şeritten gitmek çok daha güvenli..

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi oldu çünkü 90'la giderken yol bitmiyordu daral geliyordu bana kamyonlarla TIR'larla yan yana kavga dövüş gitmekten, şerit değiştirme, yol verme-vermeme olaylarından çok kazalar oluyordu. böylece gidenle gitmeyen ayrılacak kazalar azalacak. 110x1,1=121 km/sa hıza kadar ceza yok gönül rahatlığıyla 120'ye hız sabitleyip gidebiliriz.

ayrıca ekliyorum otobanda 100-120 arası kamyonlarla kanki olup orta şeritten gitmektense 130 civarı (hatta önün boş ise 140-150 civarı) sol şeritten gitmek çok daha güvenli..
aynen katılıyorum otobanda hız limiti kamyonlara 90 km otomobillere en az 140 olmalı ben tedirgin oluyorum gaza basmam diyene de silah zoruyla gaza bastırmazlar zaten onlar ortadan ya da sağdan gitmeli güzel güzel kamyonlarla konvoy yapmalı.

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hızlara % 10 ilave edecekmiyiz. 110+11=121 idaal bir hız bence . Zaten fazla basıncada araba fazla yakıyor. 120 sıkmaz en azından.

110+10 120 polis arkadaştan aldığım bilgi.

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen katılıyorum otobanda hız limiti kamyonlara 90 km otomobillere en az 140 olmalı ben tedirgin oluyorum gaza basmam diyene de silah zoruyla gaza bastırmazlar zaten onlar ortadan ya da sağdan gitmeli güzel güzel kamyonlarla konvoy yapmalı.

evet birde bu uygulamayı beğenmeyenler var nedense çözemedim, eskiden 90' kmh limitine kim uyuyordu biraz gerçekçi olalım yani,benim gittiğim yol 700 km 90 kmh bu yol bitermi:)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet birde bu uygulamayı beğenmeyenler var nedense çözemedim, eskiden 90' kmh limitine kim uyuyordu biraz gerçekçi olalım yani,benim gittiğim yol 700 km 90 kmh bu yol bitermi:)

bence de bitmez 90'la..

eskiden (10-15 sene önce) izmir-uşak arası çoğunlukla tek şeritti önünde kamyonlar TIR'lar zaten 80'i bile geçemiyordun ama şimdi en az iki şerit bazı yerler üç şerit 90'la gitmek mantıksızdı eskide kaldı çok şükür..

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ünyeden Samsuna kadar neredeyse yolun tamamını 120 ile geldim çok keyifliydi.Ayrıca navigasyonda 110 a kadar yeşil gösteriyor hızı :)

MuL@T

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de bitmez 90'la..

eskiden (10-15 sene önce) izmir-uşak arası çoğunlukla tek şeritti önünde kamyonlar TIR'lar zaten 80'i bile geçemiyordun ama şimdi en az iki şerit bazı yerler üç şerit 90'la gitmek mantıksızdı eskide kaldı çok şükür..

yani bence daha da artırmak lazım 140-150:D:D