Karayollarında Hız limiti buğün değişti! 110Km

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hepsi iyi güzelde .bölünmüs yol tek gidis tek gelis 110 km/h ..otoyol 3seritli 120 km/h biraz komik, bari otoyoluda 130- 140 falan yapsalardi..
abicim sen hiç tribünlerinden baktığında havuzu göremediğin olimpik bir havuz olduğuna kanaat getirebilir misin? o var işte sence hangi ülkede :D
adam şehir içinde ağır vasıtaya da 50 km demiş, otomobile de anlamak mümkün değil tonlarca yük taşıyan kamyonda o süratte ilerleyecek ufacık otomobilde mantığını anlatabilecek beri gelsin.Adam hayalinden manzarayı şöyle mi tasvir ediyor acaba ne güzel tüm araçlar ahenk içerisinde 50 km ile gidecek acil durumda fark etmez nasılsa 10 ton yük taşıyan kamyon da aynı mesafede durur 1200 kglık otomobil de... o zaman ağır taşıtlar sağdan gidiniz uyarı tabelalarına ne diye dünya para veriyorsun, yazık değil mi 10 km lik fark için hem bir dünya da çevre kirliliği o tabelalar .

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Alp merakımdan soruyorum ben daima hız limitlerine uyarım uymayanı da yadırgarım mı anlamalıyız bu yazdığından .

Sitem dolu bir söz esasında, millete 110bile az geliyor. Yoksa ben 90cıyım :) 90 ~ 100 arası seyrederim. Nerede cevirma var iyi bilmem çünkü hiç hız yapıpda şurada çevirme vardı diye hatırlamak zorunda kalmadım :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sitem dolu bir söz esasında, millete 110bile az geliyor. Yoksa ben 90cıyım :) 90 ~ 100 arası seyrederim. Nerede cevirma var iyi bilmem çünkü hiç hız yapıpda şurada çevirme vardı diye hatırlamak zorunda kalmadım :)
o zaman oldu, ben de bizi yazdıklarımızdan ötürü yadırgadığını sandım,doğru şeyler yazmıyoruz farkındayım ama maalesef yaşadığımız ve uyguladığımız gerçekler bunlar, ben iddia ediyorum insanlar istese de hız limitine uyamazlar bu imkansız gibi birşey insanda peygamber sabrı olması lazım haksız mıyım.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
o zaman oldu, ben de bizi yazdıklarımızdan ötürü yadırgadığını sandım,doğru şeyler yazmıyoruz farkındayım ama maalesef yaşadığımız ve uyguladığımız gerçekler bunlar, ben iddia ediyorum insanlar istese de hız limitine uyamazlar bu imkansız gibi birşey insanda peygamber sabrı olması lazım haksız mıyım.

Allah günah yazmasın peygamber gibi adamım o zaman Aydın Tekirdağ - Tekirdağ Aydın 994km yol yaptım 3 gün içinde hiç bir tabelaya uymamazlık etmedim max hızım 99du :) etrafı seyrede seyrede, dolaşa dolaşa gittim :) yanımdada nişanlım yiyecek içicek servisi, şarkı söyleye söyle gittik geldik valla full klima acık 110TL ye :) Sonrada soruyorlar benim arabam neden fazla yakıyor :)

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah günah yazmasın peygamber gibi adamım o zaman Aydın Tekirdağ - Tekirdağ Aydın 994km yol yaptım 3 gün içinde hiç bir tabelaya uymamazlık etmedim max hızım 99du :) etrafı seyrede seyrede, dolaşa dolaşa gittim :) yanımdada nişanlım yiyecek içicek servisi, şarkı söyleye söyle gittik geldik valla full klima acık 110TL ye :) Sonrada soruyorlar benim arabam neden fazla yakıyor :)
seni tebrik ederim o zaman sahiden de sabırlıymışsın,ben acemi diye birkaç sene evvel dayımı ve ailesini kendi araclarıyla Tokat'a götürmek zorunda kaldım o da mübarek 90 km yi katiyen geçirtmedi, o yol bana hiç bitmeyecek gibi geldi,çıldıracaktım zaten o gün bugündür bir daha Tokat'a gitmedim adam bizi memleketimizden de soğuttu :D

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok iyi haber göstergeye bakmaktan canım çıkıyordu uzun yolda ya

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
seni tebrik ederim o zaman sahiden de sabırlıymışsın,ben acemi diye birkaç sene evvel dayımı ve ailesini kendi araclarıyla Tokat'a götürmek zorunda kaldım o da mübarek 90 km yi katiyen geçirtmedi, o yol bana hiç bitmeyecek gibi geldi,çıldıracaktım zaten o gün bugündür bir daha Tokat'a gitmedim adam bizi memleketimizden de soğuttu :D

dostum yolu veya yolculuğu sevmessen istesen 150 ile git yinede bitmiyor :) Ben almışın nişanlımı yanıma dedikodu yapa yapa, şarkı söyleyerek, cay, nescafe, ekmek arasıydı, muhabbeti, ayıptır söylemesi benim hatunda cene coktur :) bıdı bıdı konuştu derken gece 23:00 cıktığımız yola hiç uykum gelmeden gittik :) hatta çanakkelden ecabata geçerken 1.5 saat uyuduk vapurda sonra gün aydınlanmaya başladı 08:30da tekirdağdaydık. Dönüşte te ben hatuna verdim arabayı 1 saat sonra çok kötü bir CO-PİLOT olduğum ortaya çıktı ne konuşuyorum ne cay servisi yapıyorum baktım bu işte kötüyüm dedim ben süreyim sen konuş :) Benim için çok zevkli idi daha ne olsun :)

turank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında devlet birazda kendini garantiye almak istiyor bence.
bi arkadaşın avukat akrabası vardı. bi trafik kazsı oldummu hemen mudahil olmak istiyor gerekli mercilere davalar açıp para talebinde bulunuyorlardı. kazandıklarıda oluyor muş. atıyorum viraj dengesiz, tabela yerinde değil, belli değil vs vs kaza sonrasında kazaya neden olan şeyler çıkarılıyor.

burdada öyle bence. hızı 150 yapsan ve adam 150 ile öndeki araca girse ölse hız limitine uydu böyle oldu derler. en iyisi limiti düşük tut ama radarı seyrek koy. basmasını bilen basılacak yerde zaten basıyor.

yalovada radardan ceza yemiştim. polis bursaya gidiyorsan 2 radar daha var yok yalovaya gidiyosan basabilirsin demişti. 270 tl cezayı yazmayıda ihmal etmedi tabi.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Eskişehirden geldim bilsem radar görünce 99 a inmezdim :D Zaten ne kadar sınıra uyup gideceğim desende farketmeden 140 150 lere dayanıyor araba. E fark ettikten sonrada o hızdan 90 a düşmek işkence oluyor. O zaman yerde radar tabelası görene kadar aynı hızdan devam :D
Aslında çok yüksek süratten yana değilim ama sağda kamyonlar olunca sol şeritte barınabilmek için yerine göre 180 lere bile çıkmak gerekiyor. Artık kurallara değilde trafiğe uyan yaşayabiliyor bu trafikte :D