Karayollarında Hız limiti buğün değişti! 110Km

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otoyolda 120 az bence onada el atsalar keske...

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
niye erken olsun Berker, zaten ülkede acemiler dışında hız limitine uyan sürücü mü var ki en azından radarda yediğimiz ceza miktarı biraz düşecek.Ayrıca şehir içi 50 km çok mantıksız bir sürat ve ben uyan bir kişi görmedim.Mesela yine bir tezat şehiriçinde koca kamyon da 50 km otomobil de 50 km bu neye göre hesaplanıyor acaba durma mesafesine göre mi şayet öyle ise ortada bir gariplik var kamyon otomobil hız limitleri tüm yollarda dengesiz ve orantısız bence.

Abi sözüm meclisten dışarı yollarda bir sürü kendini bilmezle beraber yolculuk yapıyoruz.Yollarımız her yerde bölünmüş 3 şerit olsa, ben de bu yeni limitleri sonuna kadar desteklerim ama şu anda çoğu yolumuz 2 gidiş 2 geliş şeklinde.Sag şerit kamyonlara tahsis zaten, özellikle viraj ve tırmanışlarda hızları 20-50 arasına iniyor.Kalıyor sol şerit, eger sen 90 km ile güvenli yolculuk yapayım dersen maruz kalacagın tacizin haddi hesabı yok.Arka tamponuna yapışıp, çakma xenonlarını gözüne sokmaya çalışan tipler daha da cüretkar olacak, neden çünkü hız limiti 110 oldu.Kafasını camdan çıkarıp yürüsene be kardeşim yada çekil yol ver diye bağıracak neredeyse.Ben arabada oglum varsa 90 i gecmiyorum mesela,nadiren yol geregi 120 lere çıkarım ama genel tercihim düşük hızlar.Hemde arabam corsa, benim halimi sen düşün :) taciz kaçınılmaz :) bu 2 şeritli bölünmüş yolda ya ben en saga girip kamyonların hızı neyse ona uyacagım, yada sola çıkıp 110 la gitmem lazım.limit 110 ise insanlar kaç ile gider orası ayrı konu tabi.Birde yaşlı yada bayan sürücüler var, onlar her zaman güvenli sürüşten yana, onlarda bu durumda daha zorlanacak bence.

Arkadaşlar karayolcu olduğum için biliyorum özellikle şu cümleye dikkat edin " aksine bir işaret bulunmadıkça yol durumlarına göre". yani hız limiti 110 oldu diyip basıp gitmeyin. bununla ilgili olarak yolun ve üst yapının durumu, geçişin güvenliği, stratejik v.s durumlarına göre bağlı buşunduğu ilin bölge müdürlükleri hız limitlerini değişik uygulayacaklar. Tabelalara dikkat edin mutlaka. ençok bu kısımlarda can yakacaklar.

Bence de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta burası

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sollama toleransı ıle bırlıkte 121e kadar cıkılabılır yenı bır yönetmelik cıkmazsa böyle iyi...

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi sözüm meclisten dışarı yollarda bir sürü kendini bilmezle beraber yolculuk yapıyoruz.Yollarımız her yerde bölünmüş 3 şerit olsa, ben de bu yeni limitleri sonuna kadar desteklerim ama şu anda çoğu yolumuz 2 gidiş 2 geliş şeklinde.Sag şerit kamyonlara tahsis zaten, özellikle viraj ve tırmanışlarda hızları 20-50 arasına iniyor.Kalıyor sol şerit, eger sen 90 km ile güvenli yolculuk yapayım dersen maruz kalacagın tacizin haddi hesabı yok.Arka tamponuna yapışıp, çakma xenonlarını gözüne sokmaya çalışan tipler daha da cüretkar olacak, neden çünkü hız limiti 110 oldu.Kafasını camdan çıkarıp yürüsene be kardeşim yada çekil yol ver diye bağıracak neredeyse.Ben arabada oglum varsa 90 i gecmiyorum mesela,nadiren yol geregi 120 lere çıkarım ama genel tercihim düşük hızlar.Hemde arabam corsa, benim halimi sen düşün :) taciz kaçınılmaz :) bu 2 şeritli bölünmüş yolda ya ben en saga girip kamyonların hızı neyse ona uyacagım, yada sola çıkıp 110 la gitmem lazım.limit 110 ise insanlar kaç ile gider orası ayrı konu tabi.Birde yaşlı yada bayan sürücüler var, onlar her zaman güvenli sürüşten yana, onlarda bu durumda daha zorlanacak bence.

işte ben de ona değindim zaten kurallara riayet eden yok ki hem de hiçbir kurala ben 1 haftada 2 kez radara yakalandım sahil yolunda e haliyle korkudan ondan sonraki birkaç ay 50 km yi hiç geçmemeye özen gösterdim ama gel gör ki milletle coğu kez papaz oldum 2şeritli yolun sağını kendime tahsis ettim saatte 50 km ile kornalar mı dersin,el kol hareketleri mi dersin ,tampon tampona gitmeler mi dersin baktım olacak gibi değil maganda moda devam yani 50 lik limitte 100-120 km aksi durumda ya beni ezeceklerdi ya da kavgada haşat olacaktım :D

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serbest olsun abi zaten basan belli duran belli görende herkes 200 ü zorluyo sanar hele otobanda mercedes ciler bemw ciler ve audiciler basıyo birde cengiz abi onlarada benzin koymuyor zaten:D:D

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu güzel haber için teşekkürler Cengiz Bey. Ancak Berker Bey başta olmak üzere endişisesi olan arkadaşlara da katılmamak mümkün değil, insanın başına her türlü kaza bela gelebilecek bu güzel ülkemizde, toplum hayatını kolaylaştırmak için yapılan düzenlemeler riskleri de arttırabiliyor. Burda herkese çok iş düşüyor... Ama yine de hız limitlerindeki bu düzenleme yerinde diye düşünüyorum.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de çok yerinde bir düzenleme olmuş çünkü eski hız limitlerine bir çok kişi uymuyordu.