Kazalar, Kaza anında yaşadıklarınız ve hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

efeeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah kimsenin başına vermesin ilk kazam ilk arabamı aldıktan iki gün sonra oldu cebimdeki bütün parayı arabaya yatırdım evraklarını tamamladım samsunda açıköğretim sınavına yetişeceğim diye basıyorum gaza yağmur yeni yağmaya başlamış yerler sabun gibi kayıyor, bana yeşil ışık yanıyor hızımı kesmeden kavşağa girdim bir de ne göreyim sıfır ford focus, adam kırmızı ışıkta geçti sağ arka kapı ile çamurluk arasından bir çarptım olduğum yerde donup kaldım beş dakikaya yakın arabadan inemedim korkum vurduğum yerde bir kadın ve kucağında çocuk vardı onlara bişey oldu diye ödüm patladı, aşağı indiler baktım hepsi iyi ben de indim kimsede bişey yoktu forda baktım az bişey çizilmiş iyi ucuz atlattık derken benim arabanın önüne baktım yarısı
yok :(

realjackal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 yılında bursa y.yalova yolu beşyol döner kavşakta kırmızıda durdum yeşil yanması ile tam geçiyordum ki kırmızıda durmayarak direkt aracın sağ tarafına eski kasa station mercedes girdi. ozamanki aracım hyundai getz olduğundan araç sol iki tekeri üzerinde karşıdaki bankete girdi. işin kötü tarafı çocuğumun sağ arka tarafta oturuyordu. ben emniyet kemeri takmadığımdan dolayı kendimi ön yolcu tarafında buldum dizim şişti. Airbagller kemer yüzünden açılmadı tabiki. Allahtan çocuğum tam ayak bölgesine yuvarlanmış birşeyi yoktu. eşimin burnu kan içerisindeydi. o anda sevdiklerinizi öyle gördüğünüzde bilincinizi kaybediyorsunuz ve hiç birşey yapamıyorsuuz. ambulans ile hastaneye götürüldük Allahtan önemli birşey yoktu.
Araç bu arada perte ayrıldı daha 4500 kmde 4 aylık araç.
Allah kimsenin başına getirmesin ve lütfen emniyet kemerinizi takmadan yola çıkmayın.

attachment.php
http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=8387&d=1273402383

Ekli dosyalar

• Image(140).jpg
    Image(140).jpg
    28.3 KB · Görüntüleme: 305
Moderatörün son düzenlenenleri:

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 sene önce ankara da , istanbul yolu üzerinden yenimahalle tarafına dönüşte kıvrımlı bir yol var köprüye çıkan hızım biraz fazlaydı.

dönerken nasıl köklüyorum ama gaza hiç acelemde yok zevkine...araba önden kaymaya başladı kontrol edemiyorum direksiyonu çevirip firene asıldım ama kayarak yandaki demir korkuluklara çıktım . ön panel yamuldu kaput kalktıbiraz tampon kırıldı. yarım saat titredim orda bir insan da olabilirdi ve altıma alabilirdim...

o günden beri hıza düşmanım otobanda bile 100 en fazla 120 yapıyorum...

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şükür büyük bir kaza yaşamadım ama emniyet kemerinin hayat kurtardığını çok gördüm işim gereği, kemersiz bir sürücünün 50 km/s hızla duvara veya kafadan çarpma sonucu direksiyon ve cama uyguladığı basınç 4 tondur, bu hız 80 km/s olunca basınç 9 tona çıkar ve hız arttıkça katlanarak artar, gerisini hayal gücünüze bırakıyorum.

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük 2 kazam oldu 2 side aynı yerde oldu Denizlide Kıbrıssehitlerinden liseye giden yönde İnönü caddesinin kesiştiği ışıkların ilerisinde yaptım 2sindede çok yorgundum ve hızlıydım.
1. kazada anahtarlarımı kaybettiğim için "anahtarlık kız arkadaşımın hediyesiydi ve bütün anahtarlar üzerindeydi ev,iş,depo, bisiklet,yedek araba anahtarları :) " o gün içinde bulunduğum heryere gittim bulamadım artık eve dönüyordum kafamdan ne bok yiyecem diye düşünürken ıışıklar yeşil yanmış yedişeyim diye bastım önümdeki transit te benle aynı hızdaydı ışıkları geçtik adam bir fren koydu bende ışığını görür görmez frene bastım bir anda arkasını kilitledi corsa baktım durmayacak sağ sol yaptım araç kaldırıma çıktı indi. lastik patlamış jant yamulmuş yedek tekeri taktım sonra kontağı çevirdim çalışmadı :) lastiği takana kadar herşeyi açık bırakmışım akü bitmiş :p easy troniktede itrek çalıştıramadık arabayı eve kadar yayan gittim :D ertesi gün servise götürürken anahtarlarımı paspasın altında buldum :D ,

2.kazada aynı yerde oldu bu sefer ben futbolmaçından çıkmıştım çok yorgundum eve gitmek istiyordum inönü caddesi kapalıydı ışıklar yanmıyordu bu yüzden bastım geçtim önümdeki araç önce sağa sinyal verdi sağa yanaştı ve durdu yol bomboş olması nedeniyle bende yanından geçicektim fakat sola sinyal verdi o anda kesin dönecek diye aklımdan geçirdim uzunları yaktım sellektör attım yavaştan dönmeye başladı ve yolu kapadı polo ile. ben altımdaki aracı bildiğim için o hızda frene bassam kesin vuracaktım göbekten angellarıma yazık olacak dedim gaza daha yüklendim en sola sol kaldırıma kadar çektim arabayı arabanın burnunu kurtardım ama sağ panel kapılara girdi.Sağ ön lastik patladığı için baya bir sürüklendim sağ seridin kaldırımında durdurdum işin iyi yanı yanda parkeden hiç bir araça çarpmadığımdır. Durduğumda ilk kontağı çıkardım ve indim diğer araçtakiler iyi mi diye onların yanına koştum. Fakat sürücünün bomboş yolda niye sağa yanaşıp sola dönmek istediğini anlamamışken şöförün kadın olduğunu gördüm soruyu kendisine ilettiğimde ben aynadan geldiğinizi görmedim dedi deli gibi sellektör atan arabayı görememek hakketen ilginç ama önemli olan kadına ve çocuğuna bişi olmamasıydı.

sayısız küçük kazaya şahit oldum ama benim teçrübelerime göre emliyet kemeri takılmalı
yorgunsanız veya kafanızda çok fazla düşünce varsa dalgınlığınızı arttırıcı kesinlikle araca binmeyin binseniz bile çok hızlı gitmeyin.Eğer araç kontrolden çıkarsa soğuk kanlılığınızı koruyun birçok kazadan bu sayede kurtulmuşumdur.Birde aynı yerde 2 defa kaza yaptıysanız bir daha bence o yoldan geçmeyin 3. sü daha fena olabilir :)

garraro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 eylül 2008 hayatımın karardığı gün:(
aracım renault clio ııı 2007.
emniyet kemerim takılı hava yastığı açıldı,aracımla yoldan çıktım sayısını hatırlamadığım taklalar.
vücudumda hiç bir çizik yok ama en hassas yerden vurdu beni;omuriliğim kırıldı sinirler ezildi ve belden aşağısı felç:eek:murilik felci oldum.
hiçbir sıkışma v.s yok ama büyük bir ihtimalle emniyet kemeri kırdı omuriliğimi.allah kimsenin başına vermesin,ayağın kırılır kaburgaların kırılır toparlarsın ama omurilik zor toparlıyor.
şimdi de işte opel aldım,engelli aracı;özel tertibatlı.
sağlıklı günlerde kullanın arkadaşlar,allah kaza bela vermesin inş.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
2 eylül 2008 hayatımın karardığı gün:(
aracım renault clio ııı 2007.
emniyet kemerim takılı hava yastığı açıldı,aracımla yoldan çıktım sayısını hatırlamadığım taklalar.
vücudumda hiç bir çizik yok ama en hassas yerden vurdu beni;omuriliğim kırıldı sinirler ezildi ve belden aşağısı felç:eek:murilik felci oldum.
hiçbir sıkışma v.s yok ama büyük bir ihtimalle emniyet kemeri kırdı omuriliğimi.allah kimsenin başına vermesin,ayağın kırılır kaburgaların kırılır toparlarsın ama omurilik zor toparlıyor.
şimdi de işte opel aldım,engelli aracı;özel tertibatlı.
sağlıklı günlerde kullanın arkadaşlar,allah kaza bela vermesin inş.

Abi çok çok geçmiş olsun Allah kaza bela vermesin...

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok güldüm ya.

yaşadığım bi astra g kazasında arkadaşım kullanıyordu kafadan su tankerine çarptı araç perte çıktı airbag patlamadı daha kötüsü müzik susmuyo kazadan sonra dalga geçer gibi :D
daha sonra yaşadığım bi astra g kazasında daha yine kafadan vurulan araç yine airbagler açılmadı yine cd çalar bangır bangır
o ruh halinde o kadar sinir bozucuki müziğin bağırması 300-500-300-500 :D
geçenlerde bi vectra kaza yapmış tanıdıktı gittim geçmiş olsun nasıl oldu felan o cd çaları sökün arabadan oturdum ağladım diyo sıkışmışlar arabada teyp yine bangır bangır sadece opelemi özgü bilmiyorum ama baya dirayetli bi ses sistemi var kazalara karşı ve açılmayan airbagleri :D

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sene 2007 Ramazan Ayı Ve Arfe Gecesi Çok Hızlıdık 180 larda falandık Çekmece Belediyesinin Önünde Önümüzde giden Kamyondan Dökülen Yağ ve talaş parçaları Bide Yolun birden Sekmesi Üzerine Tam Arabayı Toplama Aşamasındaken Bizim Muhteşem Prof. Şöförlüğü Olan Bayan Şöförlerimizin Ani Panikleri Üzerine Geçirdiğim Bi Trafik kazası... Siz Siz Olun Azmayın Dikkatli Gidin Karşınızdaki Şöföre Güvenmeyin :( :(

Bu aracdan ne gıbı bı hasarla cıkdınız fızıkı olarak ?

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuma günü yaşadığım bir olay...

yolun ortasında tretuar var, kırmızı ışıkta bekliyorum, geliş tarafıda bekliyo... sonra yeşil yandı önümdeki 3 4 araba devam etti, ışıktan sola dönüş yok ama mecbur dönücem öle biyer.... arabanın burnunu soktum ilk şeridi ihlal etmiş oldum geliş tarafının gelen yok, 2. şeride de girdim diklemesine ama 3. ye giremiyorum 2 sn falan beklemem lazım, bu arada orta şeritten yani 2. şeritten uzaktan tam gaz geliyo bi tane o. ç.. ayağını gazdan biraz kaldırsa 1 2 sn içinde bende geçicem herkes rahat rahat devam edicek... ama üstüme üstüem tam gaz geldi p..vnk

Allahtan 3. şerit dediğim geliş tarafının sağ şeridindeki corsa yavaşlayıp bana yol verdide gazlayıp otoparka giriş yaptım... eğer o corsa yavaşlamasaydı ben o pozisyonda kalsaydım o o. ç. frene basarmıydı basarsa durabilir miydi bilmiyorum....

özet olarak, karşıdakine güverek bir hamle yapmayın.. hep en kötüsünü düşünün