Kazalar, Kaza anında yaşadıklarınız ve hissettiklerinizi paylaşabilir misiniz?

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cuma günü yaşadığım bir olay...

yolun ortasında tretuar var, kırmızı ışıkta bekliyorum, geliş tarafıda bekliyo... sonra yeşil yandı önümdeki 3 4 araba devam etti, ışıktan sola dönüş yok ama mecbur dönücem öle biyer.... arabanın burnunu soktum ilk şeridi ihlal etmiş oldum geliş tarafının gelen yok, 2. şeride de girdim diklemesine ama 3. ye giremiyorum 2 sn falan beklemem lazım, bu arada orta şeritten yani 2. şeritten uzaktan tam gaz geliyo bi tane o. ç.. ayağını gazdan biraz kaldırsa 1 2 sn içinde bende geçicem herkes rahat rahat devam edicek... ama üstüme üstüem tam gaz geldi p..vnk

Allahtan 3. şerit dediğim geliş tarafının sağ şeridindeki corsa yavaşlayıp bana yol verdide gazlayıp otoparka giriş yaptım... eğer o corsa yavaşlamasaydı ben o pozisyonda kalsaydım o o. ç. frene basarmıydı basarsa durabilir miydi bilmiyorum....

özet olarak, karşıdakine güverek bir hamle yapmayın.. hep en kötüsünü düşünün
neyseki kazasız belasız atlatmışsınız Allah esirgemiş maalesef karşıdakine güvenmek büyük hata çok sayıda tır şoförü akrabam var yılların şoförü adamlar, trafik polisi dayım vari amcamlar usta öğretici ehliyet kursları var durum böyle olunca öğüt veren çok oluyor herkes bişey söyler ama en çok kulağıma küpe olan karşındaki hiç bilmiyomuş gibi kullan olmuştur en çokta bu söylendi ilk yıllarımda- yavaş git ha-dan sonra tabi :D

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorum için teşekkürler...

ben de aslında karşımdaki için bu kadar da hıyarlık yapamaz düşüncesini hayır karşımdaki her türlü hıyarlık yapabilir diye benimsiyodum.. yani bomboş yolda bile hayatta tam gaz geçmem birinin yanından hiç belli olmaz durup dururken alakasız sola geçebilir falan..

ama bu size verilen öğütte güzelmiş hoşuma gitti :) karşındakini hiç bilmiyo farzet ona göre kullan ! aklımdan geçircem bunu :) tabi şu torba yasadan cezam silinip muayneye gitmek için arabayı ilk trafiğe çıkardığımda :) 4 gündür muaynesi geçik.. ben de kendi kendime trafikten men ettim arabayı :)

survivor

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçektende trafikde tedbirli olmak çok önemli...
bana, dayım bir zamanlar bir soru sormuştu:

-öndeki arabanın sağ sinyali yanıp sönüyorsa bu ne demektir?

bende hemen atlamıştım

-araba sağa dönecek!

dayımın söylediği hala aklımdadır ve daima dikkat ederim.

- arabanın sağ sinyali çalışıyor demektir.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim büyük kazam yok allaha şükür.

Vectra GT'de yolda çukur olduğu için beklenmedik şekilde yolun ortasında birden duran bir Mercedes S 320'yi arkadan biraz ittirmiştim :) takip mesafesi şehir içinde birden kontrolden çıkabiliyormuş. onun tampon üstündeki parlak krom çıtası yerinden çıktı benim ise tampon yerinden çıktı :) airbag açılmadı iyiki ve hiç sarsılmadım emniyet kemeri de takılıydı..

kaza değil ama ucuz atlatma diyelim:
babamın 81 model mercedes 230e aracı ile yağmurlu günde yokuş aşağı 20-30 km hızla inerken sola 90 derece döndükten sonra aracın arkası birden kaydı nedense ve direksiyonu sağa topladığım halde araç toparlamadı ve 180 derece spin attım araç geldiğim istikamete gerisin geri dönmüş oldu :) bu olay çok ilginçti aslında lunapark gibi bir şey yani hızım sadece 20 km civarı olduğu halde yol kaymak kıvamındaymış ki spin attım. Allahtan yol boştu..

e-ka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19.10.2009

1011.jpg

1040.jpg

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçektende trafikde tedbirli olmak çok önemli...
bana, dayım bir zamanlar bir soru sormuştu:

-öndeki arabanın sağ sinyali yanıp sönüyorsa bu ne demektir?

bende hemen atlamıştım

-araba sağa dönecek!

dayımın söylediği hala aklımdadır ve daima dikkat ederim.

- arabanın sağ sinyali çalışıyor demektir.

Bu iyiymiş, dayınıza saygılar..

SYG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazayı ben yapmadım ama önünde gelişti olay aynen şöyle.Kafileyi yemekten aldık 2 403 çıktık yola turist taşıyoruz.Floryadan sahil yoluna bağlandık.60-70 civarı seyir halindeyiz baya ilerledik rehber konuşuyor çinli amcamlar ablamlar ıvır zıvır herşeyin fotoğrafını çekiyor.Bakırköye doğru yaklaşıyoruz.Ben arkadaki aracı kullanıyorum önündeki otobüsle aramızda 1,5-2 otobüs boyu mesafe var.Orta şeritte ilerliyoruz.Bu arada bir egzoz sesi yer gök inliyor.Aynayı kestim bir 106 gtı 120-130 gibi hızlarda bir sağa bir sola ters makaslar atarak geliyor tam yanıma geldi önünde araç var uyandım 2 diş retarder çektim ama yetmedi amcam daldı 2 otobüsün arasına ama biraz hızlıydı :) Toplayamadı tabi Bir bariyere bi403 e vuruyor önünde ama hala gözümün önünde araç pinpon topu gibi bir-sağa bir sola vuruyor.Otobüsteki tek tepkiyse tıstt tıstt sesleri(ventillerin) biraz arttı o an :) araç durmadı kaçtı gitti plakayı aldım tabi ben;) biz bozmadık hiç araçta yolcu olduğu için bıraktık kafileyi sultanahmete.ordaki polise olayı bildirdik sonra araca ulaşıldı.arkadaşın trafik sigortası bize 1 orta kapı 3 te bagaj kapağı hediye etti :) 106 da kaskosu yokmuş pert oldu.
Görüntü gözümün önüne geldikçe gülesin geliyor hala :) :) :)

Bu arada arkadaşlar hepinize bir kardeşiniz olarak tavsiyem ağır vasıtaların önüne atlarken ne var canım biraz yavaşlasın veya beni görmüyormu demeyin.Çünkü gerçekten çoğu zaman ne sizi görüyorlar nede 15 tonluk bir araç sizin 1 tonluk aracınız kadar rahat durup kalkabiliyor.

Hepimize kazasız belasız sürüşler...

e-ka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun. nasıl oldu umarım sağdece maddi hasarlıdır.

çok şükür arabada tektim. yanımda birisi olsa kesin camdan uçmuştu. bende emniyet kemeri takılı değildi. Son anda airbag sıkıştırdı camdan uçmamı engelledi. çok hırpalandım araba içinde. 1 hafta kalkamadım ama şuan çok şükür ki iyiyim. olay yerini soracak olursanız kıvırcık ali'nin kazasının neredeyse aynısı...ne bir levha ne bir işaret... tabi kendimde de hata var fazlasıyla. bu olaydan sonra arabamı daha çok sevdim herhangi bir araba olsa onun içinden çıkabileceğimi sanmıyorum...

bu da yeni hali :

6596.jpg

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"e-ka" büyük geçmiş olsun Allah korumuş.

bir şey soracağım kaza sebebi aracın kayarak yoldan çıkmış olması olabilir mi acaba çünkü o lastikler pek yol tutmuyor diye biliyorum?..