kicker mı jbL mı

Hakan_Ank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SÖZKONUSU bass'Lar için konusursak bu durumda kicker comp serisi bass ı jbl in bahsettigimiz modeline göre üstündür.

Yalnız burada sanada iş düşüyor öncelikLe ne istedigini bilmelisin..Kullandıgım ve dinledigim seslere dayanarak JBL yumuşak ve derin calaar , Kicker ise daha sert tok ve kısa vuruşlar yapar cok titresim sagLar yerine göre ve sistemin büyüklügüne göre izalasyonda gerekebilir..benim tavsiyem 250-500 rms aralıgında JBL den yana . 38 cm düsünürsen jbl gt-4 15" tavsiye ederim bahsettigin modele göre bence daha iyi ..

Kolay geLsin.. saygılar

mnzr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen yanlış mı :) Peki tamamen yanlış.

Arkadaşa doğru bilgileri verinde o zaman yararınız dokunsun biz yanlış bilgiler vermiyelim :)

baştan söyledim tartışmaya niyetim yok üzgünüm :)

istersen pm den msn imi vereyim sana yanlışları anlatırım sorun yok ;)

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşım benımde tartışmaya nıyetım yok helekı boyle bır konuda :)
Bu forumda az tanıyorlar benı belki ama bugune kadar gerek kendı aracıma yaptıgım sistemler gerek uygulama yapılırken bizzat içinde bulundugum sistemler her zaman ses getirmiştir.Yani bende az çok biliyorum ;)

Benim sana bahsettiğim mesajımı iyi okudunmu bilmiyorum fakat.Daha net çalması.

Yoksa kimseye ukalalık yapmam kimseyi küçük görmem.Dediğim şey boyutundan ve bilinen bir fizik olayından dolayı rezonans düşeceğinden daha net çalmasıdır... 2x25in.Yoksa bende şu an aracımda Tek kullanıyorum amaca hizmet yani :)

İstersen msn de verebilirsin pm den sorun değil konuşuruz senin vildiğin yanlıları ben benim yanlışlarımı sen düzeltirsin sonuçta kimse mükemmel değil...

Saygılar :)

mnzr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok arkadaşım benımde tartışmaya nıyetım yok helekı boyle bır konuda :)
Bu forumda az tanıyorlar benı belki ama bugune kadar gerek kendı aracıma yaptıgım sistemler gerek uygulama yapılırken bizzat içinde bulundugum sistemler her zaman ses getirmiştir.Yani bende az çok biliyorum ;)

Benim sana bahsettiğim mesajımı iyi okudunmu bilmiyorum fakat.Daha net çalması.

Yoksa kimseye ukalalık yapmam kimseyi küçük görmem.Dediğim şey boyutundan ve bilinen bir fizik olayından dolayı rezonans düşeceğinden daha net çalmasıdır... 2x25in.Yoksa bende şu an aracımda Tek kullanıyorum amaca hizmet yani :)

İstersen msn de verebilirsin pm den sorun değil konuşuruz senin vildiğin yanlıları ben benim yanlışlarımı sen düzeltirsin sonuçta kimse mükemmel değil...

Saygılar :)

tabi ki kimse mükemmel değil net ses isteniyorsa 2. 10" e gerek yok tek 10" ideal olur mesela tecrübeyle sabittir :)

forum dediğin böyle olur gayet seviyeli.. anlayışın ve yolladığın postlar için teşekkürler..

35KES52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben teşekkür ederim Emre memnun oldum ayrıca.Dediğim gibi msn dende konuşabiliriz :) Tek bass ta güçsüz kalır diye düşünüyorum tabi bass var bass var.Yani ufak boyutlarına rağmen mesela focal ve rockfordun bazı serileri çok güzel tonlu çalabiliyordu.Audiobahn da keza öyle.

Arkadaşın istediği sistemdede tekrar kicker öneriyorum jbl bana göre daha yumuşak kaçıyor diyip noktalıyorum :)

mnzr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen jbl fazlasıyla yumuşak çalıyor bana göre de. 10" bir adet T2 alıcaksın aslında paraya kıyıp bir de kuvvetli bir izolasyon.. 3 takım da rainbow mid alıcaksın rüya gibi olur :)
iyi bir izolasyon olduğunda bundan çıkan ses hiçbirşeye değişilmez ama malesef bütçe meselesi yapcak bişey yok kicker dan devam :)

ouz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onlara kac para vercen bilmıyorum ama eskişehir media markette kampanyada olan bir ürün hertz 38 cm sıfır 99 ytl 400 rms 2 tane alsan hem iyi çalar hem ucuz