Kış lastiği takma zorunluluğu ?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bizim halkımızın geneli yumurta kapıyı çalmadan iş yapmaz. Ben kış lastiklerimi yazın, yaz lastiklerimi kışın alırım, kar yağmadan evvel de aracıma takarım. Kar yağacağı günler evvelden belli iken milletimiz kar yere düşene kadar kılını kımıldatmadı. Cuma günü sinek avlayan lastikçiler cumartesi günü yaşanan yoğunluk nedeniyle tuvalete bile gidemediler :)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok haklısın savaş abi.Burdada dediğin gibi. Suan kayseride lastıkcıler delı gibi is yapıyo. Tabi lastik takmayı ihmal edenler yüzün kaportacılarında yüzù güldù :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Evet arkadaşlar bu haber fıssssssssssss çıktı yine de lastiklerinizi mevsime göre kullanın başınız ağrımasın ;)

Sayın DİPİ;1 aralık 1 nisan arası kış lastiği kullanım zorunluluğu vardır.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşlar bu haber fıssssssssssss çıktı yine de lastiklerinizi mevsime göre kullanın başınız ağrımasın ;)

Sayın DİPİ;1 aralık 1 nisan arası kış lastiği kullanım zorunluluğu vardır.

nasıl fıs ? :) hem zorunluluk vardır yazmışsınız hemde fıs demişsiniz. ben mi anlayamadım mesajı yoksa yazi yazdığınız yerden özel araçlar için zorunlu değildir yazısı mı geldi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşin özü bu yolladıkları cevap sadece ticari araçlar için ;) özel araçlar için uygulama söz konusu değil arkadaşlar. Medyanın sallaması başkada bir şey değil.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
yalancı medyaya inanmayın ;)

Aynen öyle habere konu olan ceza sadece kar lastiği olmadığından değil aracın trafik akışına engel teşkil edecek şekilde donanım ve aksam eksikliğinden dolayı kesilmiş bir ceza... ama medya her zaman olduğu gibi sallamaya devam ediyor...

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün Antalyanın en soğuk günlerinden biri idi ve sıcaklık 9-10 dereceden düsmedi. Kış lastiği 7'den asagidaki sıcaklıklarda kullanılır deniyor. Burada kış lastiği için nasıl ceza yazacaklar şimdi?

edt: Şimdi meteoroloji'den baktım 3 dereceye kadar düşecekmiş gece önümüzdeki günlerde :D

dinçer bize kış lastiği değilde yağmur lastiği hatta abartıyorum bazen arabayı yüzdürecek bir lastik varsa ondan lazım :) ... ama genel olarak sıcaklık max 9-10 dereceye düşüyor.. genel olarak 12-15 arası değişiyor. ama tabi kepez üstüne çıkana kadar eğer sırf şehiriçi kullanılacaksa araç antalyada gerek yok ama kepez geçilecekse araçla mutlaka gerekli diye düşünüyorum.

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle habere konu olan ceza sadece kar lastiği olmadığından değil aracın trafik akışına engel teşkil edecek şekilde donanım ve aksam eksikliğinden dolayı kesilmiş bir ceza... ama medya her zaman olduğu gibi sallamaya devam ediyor...

Ben çok kızıyorum abi böyle kabak lastikle yola çıkıp trafiği engelleyen, sağa sola çarpanlara. Versinler cezayı. Lastik alacak paran yoksa trafiğe çıkma da masum canlara-mallara kıyma.

TDK dan arattım buyrun;
Kabak- 7. sıfat Dişleri aşınarak yüzeyi düzleşmiş olan (taşıt lastiği)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 saat önce sanayiden geldim eski jantlarıma starmaxx kışlık lastik taktırdım.Sonuçta bizim için.Ekmek istemez su istemez :)