Kış tarifesi - Bir depo LPG ile 380 KM

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende mi sorun var, yoksa mevsimde mi sorun var anlamadım. Normalde kışın araçlar çok yakar diye söyleniyor. Antifiriz ve aküyü değiştirdikten sonra ECU sıfırlandı haliyle. Yol bilgisayarı verilerine göre 8.4litre tüketim görünüyor. Yaz tüketimim 9 litreydi benim, ne olmuş böyle :D

mRt50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmadaki benzin tüketimini hesaplazsanız bütün arabalar az yakar zaten

İlk çalıştırmadan ziyade LPG ile katedilen yolu hesaplıyorum ben. Hiç bir zaman tüpe geçmeden hareket etmem ne kadar acelemde olsa işimde olsa 36 derece olup LPG ye geçmeden hareket etmiyorum. Dolayısıyla da benzinde km yapmıyorum. o yüzden benzinde ne yaktığımı hesaplamak zorlaşıyor. ama illede hesaplayın derseniz tam 1 ay önce kasım 20 de yarım depo benzin almıştım şu anda çeyrek depo var. o şekilde hesaplayabilirsiniz.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk çalışmadaki benzin tüketimini hesaplazsanız bütün arabalar az yakar zaten

Ben aracımı çalıştırıp 1dk kadar rölantide bekletiyorum LPG ye geçmesi için. saatte 1.4 litre falan tüketim gözüküyor yol bilgisayarında rölantideyken. Dediğim gibi benzinde gitseydim 8.4 litre tüketeceğim şeklinde bir bilgi var yol bilgisayarımda, ortalama hız 23km/h.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bi arkadaşım, benzin tüketimini hesaba katmadan Hyundai Accent aracının tüpte şehiriçi 21 kuruş yaktığını iddaa ediyordu, yaklaşık 1 ay önce :) Demekki bu rakamlar benzinle 26-27 oluyor... 5 kuruş eklemek lazım tüketime :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabayı çalısıtırıyorum 1 dakika sonra çok soğuksa hava direk gaza alıyorum devammm :D