Kompresyon testi

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2012 astra 1.6 aracim 103 binde ve 95 bin km dir lpg li kisin havalar ıyice soguyunca sabah isiklarda debriyaja basinca stop ediyor bazende stop edecek gibi oluyor ama etmiyor bazende hic bir sey olmuyor eger motor soğuksa ve ciddi bir rampa varsa çalıştırdıktan sonra direk rampaya vurursam çekiş baya kötü ısınınca mermi gibi ustalar subab diyor ben kendime inandiramadim astrayi goren ampül patlasa subab diyor acaba araci ustama biraksam sabah sogukken kompresyon testinde cikan sonuca guvenmelimiyim

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş aynı sorunu yaşıyoruz. 2010 var bendede. ben yaptırdım kompresyonu ama kendin gör daha emin olursun bırak ustaya arabayı sabah git kendin beraber yapalım dersin benim 3. silindir gidik demişti ben kendim görmedim tabi. ama belirtiler aynı sabahları lpg ye geçene kadar veya 8-9 dk ısıtmadan binme arabaya o sorunları yapmaz zaten anlamışssındır ama guvenlık acısından diyorum fren sertlesiyor araç gitmiyor seni çok iyi anlıyorum :) kaldırıp atasın geliyordur :)

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar 2012 astra 1.6 aracim 103 binde ve 95 bin km dir lpg li kisin havalar ıyice soguyunca sabah isiklarda debriyaja basinca stop ediyor bazende stop edecek gibi oluyor ama etmiyor bazende hic bir sey olmuyor eger motor soğuksa ve ciddi bir rampa varsa çalıştırdıktan sonra direk rampaya vurursam çekiş baya kötü ısınınca mermi gibi ustalar subab diyor ben kendime inandiramadim astrayi goren ampül patlasa subab diyor acaba araci ustama biraksam sabah sogukken kompresyon testinde cikan sonuca guvenmelimiyim

uzunca araştırdım ben bunu bu lpg malesef zamanla km ye bağlı tabi zaman dediğim subapları eritiyor astralarda nerdeyse cogunda yasanıyormuş. yaptırdıktan sonra muhteşem geri dönüş alanların sayısı da bir o kadar fazla

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ne yapacagimi bilmiyorum bazen kafa diyor yaptır gitsin 1 sene bin sat

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yazın satmazsam yaptırıcam bakalım hayırlısı ama yazın gider o belirtiler

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sabah yaptirdim arkadaslar silinderler 7 civari ama bana tuhaf geldi araba isininca sorun olmamasi lazim diyor insan yakitta normal uzun yolda bir depo tüple 420 km gidiyorum karma 380 km insan hala inanamiyor

0M42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.benzersiztasarim.com
7 bar silindirlerin ömrünü tamamlamaya başladığının işaretidir. Genel kuraldır motor farketmez 5 bar ve aşağısı rektifiye gerektirir olması gereken ideal basınç 8 - 10 arası

apollo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha fazla dayanamadim bugün kapak söküldü subablar erimiş ve uzamış 4 yildan beri aman subab eritmesin diye en iyi yaglar filtreler sakin kullanım genede oldu

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha fazla dayanamadim bugün kapak söküldü subablar erimiş ve uzamış 4 yildan beri aman subab eritmesin diye en iyi yaglar filtreler sakin kullanım genede oldu

malesef lpg ve mutsuz son :) işlemleri de bildirirseniz maliyetlerini vs. sevinirim bende düşünüyorum şimdilik param olmadığı için beklemedeyim