Kompresyon testi

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Bırakmaya gerek yok 15-20 dakika anca sürüyor. Bujileri söküp marşa basacaksınız bu kadar basit. Ben denizli bozkurttayım burada yaptırdım ben toplam 1300 tl tuttu dediğim gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bırakmaya gerek yok 15-20 dakika anca sürüyor. Bujileri söküp marşa basacaksınız bu kadar basit. Ben denizli bozkurttayım burada yaptırdım ben toplam 1300 tl tuttu dediğim gibi.

yani hocam nasıl bu fiyat farkı cıkıyor o zaman çıldırıyorum. burda ankarada 2500 den başlar diyorlar. 6 tane servisi aradım tek tek fiyat aldım en ucuz 2400 dedi 3500 çeken bile var. hadi malzeme 700-750 tutsun sen işçilik falan herşey dahil o fiyata nası yaptırdın. memnunsan şakam yok vallahi getirirrim arabayı niye haybeye para yatırayım hem gezmiş oluruz ailecek :D

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
İşçilik fazla alıyorlar. Parça fiyatları 100-200 farketsin başka açıklaması yok bunun. Aracımdan genel itibari ile memnunum fakat belli bi devir bandında hoplama zıplama yapıyor hala. Subapları söktüğümüzde yanık olduklarını gördüm. Ustanın işçiliğinden de memnunum tek sıkıntı başka yerde 1 günde çıkarken ilçe olduğundan ve subap alıştırması için parça merkeze gönderildi ve bu da süreyi uzattı. Merkezde olsa 1 günde halledilirdi. Kimse bu kadar işi bu fiyata yapmaz diye düşündüğüm için pazarlık bile yapmadım tamam dedim. İşçilikten memnunum. Hoplama zıplama da şükrü beyin anlattığı manifold temizliği sonrası çözülecek diye düşünüyorum bilmiyorum. Lpg ayarından da olabilir ama lpg ciler aracı pcye bağlayıp sadece değeri 10 arttırıp 10 azaltıyorlar başka birşeye bakmıyorlar. Kaç tane lpg ci gezdim hiçbiri ne enjektör sürelerine baktı ne de başka bişeye.

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşçilik fazla alıyorlar. Parça fiyatları 100-200 farketsin başka açıklaması yok bunun. Aracımdan genel itibari ile memnunum fakat belli bi devir bandında hoplama zıplama yapıyor hala. Subapları söktüğümüzde yanık olduklarını gördüm. Ustanın işçiliğinden de memnunum tek sıkıntı başka yerde 1 günde çıkarken ilçe olduğundan ve subap alıştırması için parça merkeze gönderildi ve bu da süreyi uzattı. Merkezde olsa 1 günde halledilirdi. Kimse bu kadar işi bu fiyata yapmaz diye düşündüğüm için pazarlık bile yapmadım tamam dedim. İşçilikten memnunum. Hoplama zıplama da şükrü beyin anlattığı manifold temizliği sonrası çözülecek diye düşünüyorum bilmiyorum. Lpg ayarından da olabilir ama lpg ciler aracı pcye bağlayıp sadece değeri 10 arttırıp 10 azaltıyorlar başka birşeye bakmıyorlar. Kaç tane lpg ci gezdim hiçbiri ne enjektör sürelerine baktı ne de başka bişeye.

son durum nedir ali hocam acaba. motordan aldıgın geri dönüşleri yazarsan sevinirim. bende bugun bıraktım inşallah önce şanzıman elden geçicek sonra subaplar biraz masraflı olcak ama yapacak bbişey yok F veriyor araç sürekli yolda bırakıyordu dayanamadım artık

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi araçtan şu an için memnunum. Lpg ile ilgili biraz sorunum var o kadar. Benzinde tekleme yokken tüpte 2000- 3000 devir arasında bi silkelene oluyor. Onu da düzgün bi lpg ci bulursam çözecem inşallah. Hiç olmadı kablo alıp kendim ayar yapmayı öğrenecem artık başka çare kalmayacak çünkü.
Sizin ne kadar masraf çıkacak?

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dediğim gibi araçtan şu an için memnunum. Lpg ile ilgili biraz sorunum var o kadar. Benzinde tekleme yokken tüpte 2000- 3000 devir arasında bi silkelene oluyor. Onu da düzgün bi lpg ci bulursam çözecem inşallah. Hiç olmadı kablo alıp kendim ayar yapmayı öğrenecem artık başka çare kalmayacak çünkü.
Sizin ne kadar masraf çıkacak?

bende aynı sizin gibi lpg den problem var zaten tesisat bile bi garip döşenmiş. söyledim oda elden geçicek. en sonda afr ayarı yapılcak. valla hocam masraf konusunu gözden çıkardım :D baskı balata değişcek, subaplar değişcek, şanzıman beyinler revizyon olcak, ufak tefek bi kaç şey daha kaba hesapla 5binlerde şu an ama bakalım düşebilir de inebilir de.

siz afr yaptırdınız mı ?

Alixxx

Kayıtlı Kullanıcı
20-Denizli
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı yapmak adamlar için atomu parçalamaktan zor o yüzden afr desem o ne diye bakacaklar. Bi usta bulup kafalayabilirsem o zaman inşallah. Şimdilik silkelemeye devam yapacak birşey yok

ababanov

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg ayarı yapmak adamlar için atomu parçalamaktan zor o yüzden afr desem o ne diye bakacaklar. Bi usta bulup kafalayabilirsem o zaman inşallah. Şimdilik silkelemeye devam yapacak birşey yok

https://www.opelim.net/forums/teknik-servis/136282-subap-degisimi-sanziman-arizasi-f.html
BURDAN DEVAM EDELİM HOCAM SİLKELEME ŞANZIMANLA ALAKALI DA OLABİLİRMİ ÜSTTEKİ LİNKTEN YANITLARSANIZ SEVİNİRİM BENDE ORAYA ANLATICAM YARIN BİTİYOR BÜTÜN İŞLEMLER İNŞŞALLAH