kumandanın az çalışması

opelimbitlis8013

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı akşamlar 2004 opel astr enjoy aracım var benim sorunum kumanda ile alakalı kumandam nerdeyse aracın yanına gelince algılıyor problem nedir acaba diğer aracım chevroletti onda baya uzaktan alıyordu yardımlarınızı bekliyorum

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pil değişimi ile çözülmüyor malesef. Benimde kumanda 3-5 metre mesafeden alıyor arabada jetta var 20-30 metreden alıyor. Onu görünce pil değiştirdim. Olmadı. Anhtarcı ya ve elektronik tamirat işi yapan yere sordum. İkiside aynı cevabı verdi. Kumandalar zamanla sağırlaşır dediler. Zamanla uzaktan cekmemeye başlarmış

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de bu tarz problem vardı pil değiştirdim düzeldi şu an gayet stabil çalışıyor

Sabit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağırlıkla alakası yok kullanma kitabında dahi yazar kumandanın çekim alanı 3 metre diye

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sağırlıkla alakası yok kullanma kitabında dahi yazar kumandanın çekim alanı 3 metre diye

Aynen acin bakin kullanim kitapciginda bile mesafenin cok kisa oldugu yazar 10 metreden aliyorsa sorun yok.30 metre mesafeden almasi guvenli degil zaten yanlislikla kapilari acabilirsiniz cebinizde ya da cocuk vs kurcalasa kapilar acilir evdeyken gibi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet zamanla sağırlaşma oluyor. Hatta eğer nemli bir iklimse kireçlenmeler başlıyor. O yüzden arada bir kaplıcaya götürmek iyi geliyor kumandaları. Buhar banyosu eklemlere, devrelere iyi geliyor, kemikleri ısınıyor kumandanın.

Bayılıyorum bizim ustaların işkembeden sallamalarına... :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Inanmayın ustalara cok fazla biri sallıyo digerleri pesinden gidiyor sonra kendisi bile inanmaya başlıyor.kumanda niye sağırlaşsın ya :)

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Benimde televizyon sagirlasti :)) abi mantık ya en basitinden, tv kumandası zamanla çekmiyor neden? Pil azalıyor. Değişmiyorsun sorun kalmıyor. Araçlarda aynı şekilde. Ucuz piller kısa zamanda biter, yada zaten biriktir :) benim vectra da iki üç metreden açılıyo. Bence yeterli bi mesafe. 20 metre geriden açılsa ne 2metre geriden açılsa ne. Ha kilitlerken belki geri dönüp kapatmak gerekir o zamansa üç adım fazla atıyorum.

Teknik detayı çok biliyorum fakat olacakları tahmin ediyorum. Verdiğimiz cevaplar tatmin etmeyecek, ustaya gidip abi değiştirelim ya diyeceksiniz. Sadece anahtar için 150 lira civarı para vereceksiniz, belki bir kaç gün biraz daha uzaktan çekecek, sonra yine aynı olacak. Ustaya gideceksiniz abi bu eski haline döndü diye. Alacağınız cevap "bunlar böyle çalışıyor"..