lastik alacağım 185/65/14 TOYO PXCF1 düşünüyorum

barıs_koc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun en iyi anlama şekli lastiği balans a sıokmak. BEn de aynı şeyden şikayetçiyim. Ama daha kışın başında "lastıkler gayet ıyı abi atık falan yok" dedilerdi.

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun en iyi anlama şekli lastiği balans a sıokmak. BEn de aynı şeyden şikayetçiyim. Ama daha kışın başında "lastıkler gayet ıyı abi atık falan yok" dedilerdi.

balansta sorun var benim.. mayısta kaza yaptığımda servisten arayıp lastikler içten yemiş değiştirmeniz lazım demişlerdii:)
neyse konuyu dağıttık iyice dağıtmayalım..;)

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi benim lastikleri vereyim michelin a3 energy 2008 haziran çıkışlı 185 65 14

http://www.rotvebalans.com/urunler/...-23/yaz-lastikleri-32/yokohama_v550_p_45.html

zafer bunu da incele bu da cok iyi bir lastikmiş ben de bunu düşünüyorum

mahmut michelin ıslak zeminde kitleyip kaydırıyor beğenmiyorum. bende de michelin takılı hemde seninkinin aynısı a3 energy 1 tanesi 40. hafta 2005 diğerleri 10. hafta 2006 çıkışlı dişler iyi 3 ü yeni ölçtüm 5 mm biri 4 mm çıktı ama önemli olan çatlak soyulma yırtılma vs var. 50000 devirdi sanırım ömrü doldu yanii...hem senin lastikler ilanında 5 mm diş kalınlığı yazmışsın o lastik 3 mm de kabak sayılıyor yanlışmı yazdın... kargo vs astarı yüzünü geçer zaten...
cengiz v550 geniş taban citroene olur ama 14 jant için 185 ebatta yok senin calibraya uyar güzel lastik...
ben bu toyo yu alıcam sanırım bu fiyat performans oranı çok iyi. sessizmiş ayrıca bakalım deneyelim...

Son düzenleme:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokohamaya da bak derim cengiz abide tavsiye etmis ben babamın starexe aldım diğer markalar 190-210 arasıydı yokohamayı 155 e aldım baya beğendim lastikleri

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yokohamaya da bak derim cengiz abide tavsiye etmis ben babamın starexe aldım diğer markalar 190-210 arasıydı yokohamayı 155 e aldım baya beğendim lastikleri

cengiz v550 geniş taban citroene olur ama 14 jant için 185 ebatta yok senin calibraya uyar demişim yukarda:)
benim aradığım ölçü 185/65/r14 olacak...
185/65 R 14 86H TL AC01 yokohama kdv dahil 141,6 tl toyo marka 85 kdv dahil arada çok fark var. toyo daha ekonomik... performans aradığımda yok bana yeterde artar önemli olan ölçü idi 175/65/14 yerine 185/65/14 oluyormuş toyoda piyasada 113 den aşağı yok 85 e bulunca bayat falanda değilse alacağım... deneyen varmı ben bu nedenle başlık açtım... hani deneyen biri varda abi alma şöyle sese yapıyor böyle kızaklıyor vs dese düşünecemde başka marka tavsiyesi istemiyorum çünki michelin zaten üzerinde var ondan önce conti vardı ecolar kötü prem cont. iyi idi pirelli rezalet performans serisi hariç oda bana lazım değil... bu marka bu modele yoğunlarşalım yorumlarda:)

herkese teşekkürler...

Son düzenleme:
H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Zafer abi ben geçen yaz taktırdım toyo proxes cf1. yumuşak yapısı nedeniyle sesi hissedilir derecede emiyor. ıslak ve kuru zeminde yol tutuşu michelini aratmıyor. (bundan önceki lastiklerim michelin di oradan biliyorum,ayrıca o michelinlerin yanakları susuz kalmış topraklar gibi çatlıyor) fiyatıda gayet uygun ve japon malı, tavsiye ederim.

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer abi ben geçen yaz taktırdım toyo proxes cf1. yumuşak yapısı nedeniyle sesi hissedilir derecede emiyor. ıslak ve kuru zeminde yol tutuşu michelini aratmıyor. (bundan önceki lastiklerim michelin di oradan biliyorum,ayrıca o michelinlerin yanakları susuz kalmış topraklar gibi çatlıyor) fiyatıda gayet uygun ve japon malı, tavsiye ederim.

hah bak bu yorum çok işime yarar. Sonuçta alacağım modeli denemişsin...
sesi emmesi kabine az ses vermesi önemli. performanslı kullanmıyorum zaten... ıslak zeminde benim michelinden memnun değilim kızaklıyor gerçi kullanım ömrü dolduğundan normaldir... micheline o yanak çatlaklarından uyuz oluyom zaten. komple vazelinmi çeksek ne:) fiyat çok uygun geldi piyasadan %30 ucuz nerdeyse...
tekrar teşekkürler Hakan...
(bu arada Hakan, neden abi diye yazmış adam 32 yaşında derken bi baktım bizim yaş 37 olmuş ohaa dedim:) Hakan sen bana zafer de yaaa ne o ööle abi falan Abi bozar bizi dimi cengiz:) bende şimdi cengize abi desem adam yıkılmazmı:) savaş abiye bile moral olsun diye Savaş diyelim:))

Cengiz yokohama için bu linkede bir bak...

http://www.yokohama.com.tr/kampanyalar.aspx

herkese tekrar teşekkürler...

Son düzenleme:
H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
hah bak bu yorum çok işime yarar. Sonuçta alacağım modeli denemişsin...
sesi emmesi kabine az ses vermesi önemli. performanslı kullanmıyorum zaten... ıslak zeminde benim michelinden memnun değilim kızaklıyor gerçi kullanım ömrü dolduğundan normaldir... micheline o yanak çatlaklarından uyuz oluyom zaten. komple vazelinmi çeksek ne:) fiyat çok uygun geldi piyasadan %30 ucuz nerdeyse...
tekrar teşekkürler Hakan...
(bu arada Hakan, neden abi diye yazmış adam 32 yaşında derken bi baktım bizim yaş 37 olmuş ohaa dedim:) Hakan sen bana zafer de yaaa ne o ööle abi falan Abi bozar bizi dimi cengiz:) bende şimdi cengize abi desem adam yıkılmazmı:) savaş abiye bile moral olsun diye Savaş diyelim:))

Cengiz yokohama için bu linkede bir bak...

http://www.yokohama.com.tr/kampanyalar.aspx

herkese tekrar teşekkürler...

sen nasıl istersen Zafer :saplak:
:D:D:D

serdar44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yorumları okudum.ben de geçen ay 4 lastik aldım.cotinental premium contact 215/55/16 1200 tl saydım. memnunum.ıslak kuru bütün zeminlerde sper tutuşu var.bira ses var ama o da normal.zaten almanyadan geliyor lastikler.ambulanslar iş makineleri hep continental kullanır.nedenini düşünürseniz continental alın bence.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ebadı değiştireckseniz kesinlikle lastik hesaplayıcıdan kontrol edin

%3 ü gecerse sakın almayın

%2 yi geçmemeye çalıısın