LPG Karşıtı Olanlar

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
lpg nin litre fiyatı benzinin yarısı olduğu zamanlarda kazanç yüksekti. Ama şimdi bir hesap yapıyorum kazanç % 30-35 civarı çıkıyor. yılda 10000 km civarı yaptığım için de mantıklı gelmiyor lpg montajı. Dizel almayıp cebimde kalan 5-6 bin lirayı da benzin olarak çatır çatır yakacam...

Bu ülkede ekonomik adına bir gram iş yapılmadı. Bu ülkede sadece yapılan vatandaş tan daha çok vergi almak adına bir sürü uygulama yapıldı. Bu ülkede ekonomi iyi diyenlerin sadece kendi ekonomileri iyi... bu ülkede sadece bir litre benzin 4.5 TL oldu. Bu ülkede haklın seçtiği vekiller geldikleri yerleri unuttu parti başkanının vekilleri oldu. Şahsım adına hangi vekile oy verdim beni git temsil et dedim meclis çatısı altına girdiğinde benim oyumla orada olduğunu unuttu ise verdiğim oy ona zehir zıkkım olsun.

Ama unutmasın ki bu vekiller bir daha benim masamda bir bardak çay içemez buyursun hodri meydan gele biliyor ise gelsin de göreyim... hadi bakalım...

ShowTiMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Brc marka olursa karşı değilim aracın performansı benzin ile aynı oluyor ve çok uygun oluyor :)

lpg işinde brc üstüne tanımam

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brc ankaradaki ana bayii'yi türkiyede tek geçerim zaten Ismail bey'de orada yaptırmış. Adını hatırlamıyorum ama zaten brc ve ankara beraber yazılınca ilk on link o bayiiye çıkıyor :D siz madem brcye o kadar para verdiniz gidin o bayii söksün baştan taksın :D bence sorun yaşamazsınız bunlar atiker değil dünya markası yaşayacağınız tek sorun ustadan olur

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
brc ankaradaki ana bayii'yi türkiyede tek geçerim zaten Ismail bey'de orada yaptırmış. Adını hatırlamıyorum ama zaten brc ve ankara beraber yazılınca ilk on link o bayiiye çıkıyor :D siz madem brcye o kadar para verdiniz gidin o bayii söksün baştan taksın :D bence sorun yaşamazsınız bunlar atiker değil dünya markası yaşayacağınız tek sorun ustadan olur

Şu saatten sonra benim için LPG işi bitti de... ileri zamanda içinde eğer ki lpg olacak ise son sistem pompası püskürtmesi ve garanti kapsamında sıfır araç üzerinde olursa LPG olur onun dışında mümkün değil ki ben LPG araç kullanayım. İmkansız. Benzinde binerim bu kadar sorun yaşamam kafam rahat eder.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızmayın darılmayın bende lpg ye karşıyım ama opel lpg ye hiç gelmiyor ki benzinlileri bile çoğu aracında oksijen sensörü boğaz kelebeği maf-map ,krank egzantrik devir,rölanti sensörü gibi birçok arıza opel markasının klasik yer etmiş problemleri...
kaldıki lpg de bunlar 2 ye katlanıyor...toyota wv nin bazı makinaları hariç bmw hyundai,renault,alfa dahil çoğu marka benzeri sensörlerin bir e bir aynılarını kullanıyor.

ama gelgelelim işletim sistemine...opel bu konuda zayıf !!!!!!!!
benzeri arızaları diğer arabalarda yapıyor,polo 6n boğaz kelebek sensörlerini çok bozar adaptasyon ister renault krank devir bozar,bmw nin klasiği akışmetre ve vanos ki 2 bmw m dede akışmetre yeniledim..(2side benzinli idi)honda lpg de lamba yakar ama sadece katalizörden (%95)
ve çözülemeyecek arızalar değil..nokta atışı takk !! ama opeldeki işletim sistemi bu konuyu karmaşık hale getiriyor..
peugeot un benzinlilerindede lpg de opelinkine benzer problemler yaşanıyor,niye işletim sistemleri aynı markalar oluyor...
ama peugeot un bsi ı da bmw nin evs side bu derece içinden çıkılmaz problem vermiyor..ben opelci ye sordum neden opel diye ?? adam açık açık söyledi para bu arabada bunun gibi arıza yapanı yok diyor !!
hangi opel e bindiysem hele lpg li istisnasız arıza lambası problem problem...
bu arabanın işletim sistemi zayıf + tesisat ıda zayıf...
ne kadar da olsa az problem için anti lpg olması lazım ama durumumuz belli kim ister bagajda aygaz....
işletim sistemimi :D arabada sadece yazılım var. ne işletim sistemi yahu :D oldu işletim sistemi çöküncede arabaya format atalım :)
valla 2 tane opelim oldu ikisindede lpg kullandım. biri 140 binde hala en ufak sıkıntım yok. ki lpg ben taktırmadım ama takan ustayı tebrik ederim ne arıza lambası yanıyor ne çekişte sıkıntı var bastınmı gidiyor. ayrıca benzin olmuş 4.70 siz hala motora zarar verir diyorsunuz ya :) cebinizdeki zarardan haberiniz yok sanırım. ben 110 tl 'ye şehir içinde dur kalk dur kalk 340kmden fazla yapıyorum buda neredeyse 1 aylık tüketimim demek. arabamın 11 lt benzinde yaktığını düşünürsem 100km'de 340/11=30.90 lt benzin yakarım ayda oda ortalama 150 tlye denk geliyor. 40 tl ayda cebime kalır. 1 senede 480 tl kaldığını düşünürsem benzine göre 3-4 ay bedavaya gezmiş olurum ilk çalışmadaki benzinide düşersem en az oda :)...

Son düzenleme:

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap vermeyecektim ammaaaa. Bende LPG ye karşı olanlara karşıyım.2006 yılında 83 binde aracıma lpg taktırdım.(kasap olmayan brc çorum yetkili servisinde)o gün bu gundur lpg ayarına gitmiyorum sadece 2 kez filtre değiştirdim okadar arabam şuan 201 bin km de.Yani yaklaşık 120 bin kilometre yapmışım.yaklaşık 15 bin tl ekonomi sağlamış oldum.

2.arabam Corsayı alınca 1 sene yattı. 2.sene kullanacağımı düşünerek lpg taktırdım.(BRC.Ankara akbak) 6-7 çok güzel kullandıktan sonra arabada titreme sorunu ve stop etme sorunu yaşadım tam suçu lpg ye atmışken (2-3 sefer akbak a gidip geldim) opal servisine giderek (brc yetkilisi aynı zamanda)arabamın aslında ısı müşürünün bozuk olduğunu öğrendim.40 tl verip geriye kalan zamanda aracıma rahat rahat bindim.2 ay önce sattım.

Bence LPG suçlu degil. Suçlu bunu takan ustalar.Ben bir öğretmen olarak şunu itiraf etmeliyim: Okulda en başarısız öğrencileri Meslek Lisesine yada sanayiye yönlendiriyoruz.Aslında gelişen teknolojiye ayak uydurabilen öğrencileri buralara yönlendirmemiz gerekiyor.

Saygılarımla

ShowTiMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İş ustada bitiyor.Renault Clio bundan önceki aracımızda Brc Lpg vardı aracı hasarlı aldık.Arabayı bitirdik motor sarhoş gibi çalışıyordu Eski garajlarda küçük bir dükkandı 60yaşlarında bir usta vardı saolsun halletti 2sene öylece bindik sorunsuz :)
İş ustada bitiyor tabii.

Şu bir gerçek ki; Bu devirde usta bulmak çok zor,esnaf adamız kendi esnafımıza iş yaptıramıyoruz o derece oldu :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Zaten iş yok diye ağlayan esnafa illet oluyorum. İş vardı ama zamanında adam gibi işimizi yapmadık sonra elimizde olan ne kadar müşteri varsa kaçtı demiyorlar da... iş yok diyorlar... he iş yok.. ağlamaya devam edin hatta iflas edin de meydan genişlesin...

ShowTiMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten iş yok diye ağlayan esnafa illet oluyorum. İş vardı ama zamanında adam gibi işimizi yapmadık sonra elimizde olan ne kadar müşteri varsa kaçtı demiyorlar da... iş yok diyorlar... he iş yok.. ağlamaya devam edin hatta iflas edin de meydan genişlesin...

Haklısın.Parayı gören işi unutuyor....
Önce iş sonra para, o parayı kazanıyorsan hakedeceksin :)