Lpg li Aracın Sabahları Geç Çalışması

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[QUOTE Lpg basınc ayarınızı 105 bara çıkartın.!.

yazdığınız miktar ilginç,nerede okudunuz bunu..[/QUOTE]

Biryerde okumadım üstad. kendi aracımda bizzat yaptırdım ve bu dertten bu sayede kurtuldum.

Aracımda Voltran marka sıralı sistem var. bu geç çalışma problemi ile alakalı yaklaşık 5-6 ay kadar uğraştım ve birçok parça değişimi ve temizlenmesi gerekenlerinde temizliğini yaptırttım. En son Voltran markanın Fabrikası ile bağlantı kurdum. Ve Opel aracların basınc ayarı 100-110 bar arasında olarak ayarlanması gerektiği bilgisini verdiler. Bunu yaptıktan sonra ise aracım düzeldi..

Değişen onca parçaya ve harcanan paralara acıyor insan Sadece basit bir ayar sonucu araç düzeldi.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdığınız miktar ilginç,nerede okudunuz bunu..

Biryerde okumadım üstad. kendi aracımda bizzat yaptırdım ve bu dertten bu sayede kurtuldum.

Aracımda Voltran marka sıralı sistem var. bu geç çalışma problemi ile alakalı yaklaşık 5-6 ay kadar uğraştım ve birçok parça değişimi ve temizlenmesi gerekenlerinde temizliğini yaptırttım. En son Voltran markanın Fabrikası ile bağlantı kurdum. Ve Opel aracların basınc ayarı 100-110 bar arasında olarak ayarlanması gerektiği bilgisini verdiler. Bunu yaptıktan sonra ise aracım düzeldi..

Değişen onca parçaya ve harcanan paralara acıyor insan Sadece basit bir ayar sonucu araç düzeldi.[/QUOTE]

Peki biz bunu alyan anahtarla kendimiz ayarlasak olmuyormu. Sadece iki tur çevirsek artı yönünde basınç yükselmezmi. Çünki lpg ustasına gitmek istemiyorum, tiksinti verdi artık.

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendin yükseltebilirsin. ama 2 tur yükseltmenle basıncın kaça çıktığını veya indii görmen mümkün değil hocam. + yükselttiğimizi varsayalım... Bu bilgiler arac lpg ECU suna kayıt yapmadan geçerli olmıcaktır.! Tüm yapılan ayarları aracın ecusuna yani elktronik beynine kayıt yaptırtmak gerekiyor.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[QUOTEOpel aracların basınc ayarı 100-110 bar arasında olarak ayarlanması gerektiği bilgisini verdiler. Bunu yaptıktan sonra ise aracım düzeldi..

Değişen onca parçaya ve harcanan paralara acıyor insan Sadece basit bir ayar sonucu araç düzeldi.[/QUOTE]

yaptığınız ayar doğru sonuç verebilir elbette,siz regülatördeki diyaframdan,manifolt basıncına göre açılıp kapanan ve gaz miktarının ayarlandığı deliği büyütmüşsünüz,sonuç olarak daha fazla gaz enjektörlere gidecek ve motorun gerçek ihtiyacını karşılayacak,yaptığınız işlem bu ve itirazım da yok..

sadece 110 bar a kafayı taktım ben:)
hiç bir lpg sisteminde bu kadar basınç bulunmaz..

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
[QUOTEOpel aracların basınc ayarı 100-110 bar arasında olarak ayarlanması gerektiği bilgisini verdiler. Bunu yaptıktan sonra ise aracım düzeldi..

Değişen onca parçaya ve harcanan paralara acıyor insan Sadece basit bir ayar sonucu araç düzeldi.

yaptığınız ayar doğru sonuç verebilir elbette,siz regülatördeki diyaframdan,manifolt basıncına göre açılıp kapanan ve gaz miktarının ayarlandığı deliği büyütmüşsünüz,sonuç olarak daha fazla gaz enjektörlere gidecek ve motorun gerçek ihtiyacını karşılayacak,yaptığınız işlem bu ve itirazım da yok..

sadece 110 bar a kafayı taktım ben:)
hiç bir lpg sisteminde bu kadar basınç bulunmaz..[/QUOTE]

LPG SİSTEMLERİNDE BUKADAR BASINCIN OLMAYACAĞI KONUSUNDA SANIRIM HEMFİKİRİZ.! ARAÇ BİLGİSAYAR BAĞLANTISI YAPILIP EKRANDA ARAÇ ÇALIŞMA DEĞERLERİNİ GOSTEREN DİGİTAL BİRÇOK GÖSTERGE VAR VE BURADA BASIÇLA ALAKALI OLAN GOSTERGEDE BENİM LPG BASINC AYARI 80 BAR OLARAK GORUNMEKTEYDİ. BEN BUNU 110 BARA GELİNCEYE KADAR REGULATOR ÜZERİNDEKİ LPG BASINCINI AYARLAYAN BİR ANAHTARDAN YUKSELTTİRDİM VE SONRASINDA ECUYA MEVCUT BİLGİLERİ KAYIT ETTİRİP ÇIKTIK. BEN GÖRDÜĞÜM BASINÇ AYARINI SOYLEYEREK ARKADAŞIMA YARDIMCI OLMAK ADINA BURADA TECRÜBELERİMİ PAYLAŞIYORUM. BASIÇ AYARI 80 DEN 110 A ÇIKARTILDI.
SORUNDA ORTADAN KALKTI..!!

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun sahibi arkadaşım aracınız düzeldimi..?

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg kalibrasyonu ve basınc ayarı 105 e çıkarılmasına rağmen mi? düzelme yok.!

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede yüksek devirlerde benzine alma sorunu oldu geçenlerde.Usta laptopu bağladı yola çıktık, bastık ve öyle kalibre etti.Sorun tamamen düzeldi.

Sizin sorun bence lpg enjektörlerinden kaynaklanıyor.Enjektörler stop ettikten sonra gazı kesmiyor olabilir.Bu da sabahları benzini ateşlemede sorun yaratıyor olabilir...