lpg simit tank değişimi

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ya dik dik yorum yapmadan olmaz değil mi? Şimdi bunca zaman lpg araca zarar vermez performans düşmez diye milleti unuttular ama şimdi ise Efendim işte biraz da olsa performans düşer işte ileri km de silindir kapağı erir demeye başlayan bu lpg takan adamlar değil mi? Neyin kafasın da yorum yapıyorsun anlamıyorum ki. Birde araçların da ekonomik motor yapamayan firmalar fabrika çıkışlı lpg modası yaratmaya başladı. Lpg ile benzin arasın da sadece bir tl fark olsun bu kadar lpg sevdası olan kaç kişi lpg ile araç kullanır? Çok merak ediyorum. Lpg şu şartlar da mecbur kullanacağız yediğim arabaları deli gibi benzin yakıyor. Dünya üzerinde normal yakan bu aralar ülkemizde kazıkdan dolayı para dayanmıyor. Ne yapalım?

Bilerek yorum yapmak başka , insanlara yardım etmek başka kafa karıştırmak başka bir şey ...

Bak LPG ekonomik diyoruz zararı var yok tartışılır , ama işkembe-i kübradan yazmak başka bir şey , bilimsel ve teknik detaylar ile yazmak başka bir şey... Ben şimdi adyabatik alev sıcaklığından girip oktan dan çıkarım ama faydası olmaz diye düşünüyorum çünkü daha önce olmadı ...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bilerek yorum yapmak başka , insanlara yardım etmek başka kafa karıştırmak başka bir şey ...

Bak LPG ekonomik diyoruz zararı var yok tartışılır , ama işkembe-i kübradan yazmak başka bir şey , bilimsel ve teknik detaylar ile yazmak başka bir şey... Ben şimdi adyabatik alev sıcaklığından girip oktan dan çıkarım ama faydası olmaz diye düşünüyorum çünkü daha önce olmadı ...

Bu simit tank konusunda yazdım kendi aracım da kullandım tank simit eşek yükü ile para verdim iyisi olsun diye. Hatta hava bacası konusunda yazdım gaz kaçağı olduğu zaman araç içine gaz dolmasın diye komple kapağını kapadım ve üzerine halı çektim. Ama şu senin lpg sevdan da hiç bitmeyecek oda belli Bilmem şu usta Bilmem öyle bilmem böyle aynı hava aynı oyun yav milletin tam enjeksiyonlu araçlara lpg verdikleri para bin lira ilen ben en iyisi olsun diye tek noktaaraca sekizyüz ödedim. ama işte lpg takana kadar kırk takla atanlar sorun çıkınca doksan derece döndü ne yapalım? Gidip geberteyim mi?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bu simit tank konusunda yazdım kendi aracım da kullandım tank simit eşek yükü ile para verdim iyisi olsun diye. Hatta hava bacası konusunda yazdım gaz kaçağı olduğu zaman araç içine gaz dolmasın diye komple kapağını kapadım ve üzerine halı çektim. Ama şu senin lpg sevdan da hiç bitmeyecek oda belli Bilmem şu usta Bilmem öyle bilmem böyle aynı hava aynı oyun yav milletin tam enjeksiyonlu araçlara lpg verdikleri para bin lira ilen ben en iyisi olsun diye tek noktaaraca sekizyüz ödedim. ama işte lpg takana kadar kırk takla atanlar sorun çıkınca doksan derece döndü ne yapalım? Gidip geberteyim mi?

Senin tercihin . Benim 4 aracım var usta . Biri LPG li , 2 si benzinli biride dizel 3.0 (2998cc ) . LPG Sevdam yok . Sadece gerçekçi ve doğru bilgiden yanayım . Dediğim gibi anlayış meselesi .

İyi akşamlar ...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
3 arabamın 1 tanesi LPG'li. LPG'li aracı durumunu bilerek aldım. Kim LPG çekişi düşürmüyor diyorsa yalan söylüyor derim. Nedenine gelince; bizim orada dik bir rampa var, araç bu rampayı çıkarken LPG de 2 nci viteste zorlanıyor, neredeyse 1 nci vitesi ister duruma geliyor ama aynı rampayı benzinde daha rahat çıkıyor. Aynı şekilde sollamalarda az da olsa LPG kendisini belli ediyor. Zaten bu durumu tespit etmek çok kolay, araç LPG'de çalışırken benzine alındığında devir saatinde minimal bir oynama oluyor. Benim LPG'li aracım 1.4İ, düşük beygir gücüne sahip olduğu için bu durumu yaşıyor olabilirim. Sanırım büyük hacimli araçlarda bu durum daha zor belli olduğu için arkadaşlar LPG de performans kaybını kolayca fark etmiyorlar.
Simit depo olayına gelince; arkadaşımız en doğru şeyi yapmış, keşke ben de muayeneden evvel silindir depoyu atıp onun yerine simit depoya geçiş yapsaydım. Silindir depo SW kasa araçlarda resmen ızdırap oluyor.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 arabamın 1 tanesi LPG'li. LPG'li aracı durumunu bilerek aldım. Kim LPG çekişi düşürmüyor diyorsa yalan söylüyor derim. Nedenine gelince; bizim orada dik bir rampa var, araç bu rampayı çıkarken LPG de 2 nci viteste zorlanıyor, neredeyse 1 nci vitesi ister duruma geliyor ama aynı rampayı benzinde daha rahat çıkıyor. Aynı şekilde sollamalarda az da olsa LPG kendisini belli ediyor. Zaten bu durumu tespit etmek çok kolay, araç LPG'de çalışırken benzine alındığında devir saatinde minimal bir oynama oluyor. Benim LPG'li aracım 1.4İ, düşük beygir gücüne sahip olduğu için bu durumu yaşıyor olabilirim. Sanırım büyük hacimli araçlarda bu durum daha zor belli olduğu için arkadaşlar LPG de performans kaybını kolayca fark etmiyorlar.
Simit depo olayına gelince; arkadaşımız en doğru şeyi yapmış, keşke ben de muayeneden evvel silindir depoyu atıp onun yerine simit depoya geçiş yapsaydım. Silindir depo SW kasa araçlarda resmen ızdırap oluyor.
beş sene kadar oldu bu aracı alalı. aldığımdan beri simit dönüşümü aklımdaydı. şimdi kalsın masrafa gerek yok diye diye bu zamana kadar bindim. dediğin gibi artık canıma tak etti. bagaja birşey koyarken kırk takla atıyorum senelerdir. letgo diye reklamlarda çıkan bir ikinci el eşya satış uygulamasından lpg işi yapan firmanın ilanını görünce aklıma düşmüşken bu sefer degistirecegim diyip değiştirdim. :) hoş uzun süredir aklımda ama bu sefer ertelemeden değişimi yaptım. tankin süresi 3 sene daha vardı. muayene de 2017 de. bu sefer de ertelesem 3 sene daha kalırdı o silindir. şimdi garaja koydum.hele bir yaz gelsin mangal yapacam
5b4964126988c65cc545a4f601720ddc.jpg
60de74fb15e1fb4777e0f9a93006381a.jpg

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Abi şimdi bir kaç yer de arkadaş da söyledi bu simit tank içine plastik bir malzeme konması filan gerek şekil de tüv istiyor diye ama benim tank için de yok ama umarım yeni montaj için geçerlidir. Ya değilse uyuz oldum demektir yine sadece bir kıytırık plastik malzeme için şimdi ara da adam bul işi sağlam yapacak zaten bu muayeneden sonra benim tak tam 10 yıllık olacak yeni tank değişimi olması gerek.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi şimdi bir kaç yer de arkadaş da söyledi bu simit tank içine plastik bir malzeme konması filan gerek şekil de tüv istiyor diye ama benim tank için de yok ama umarım yeni montaj için geçerlidir. Ya değilse uyuz oldum demektir yine sadece bir kıytırık plastik malzeme için şimdi ara da adam bul işi sağlam yapacak zaten bu muayeneden sonra benim tak tam 10 yıllık olacak yeni tank değişimi olması gerek.
deldikleri yere taktıkları plastik malzememi abi bahsettiğin yoksa tankın altına koydukları sünger gibi şey mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
deldikleri yere taktıkları plastik malzememi abi bahsettiğin yoksa tankın altına koydukları sünger gibi şey mi?

Sünger gibi olan malzeme. Bende o yok. O zaman öyle bir şey de yoktu sadece kenar da boşluk olur ise ses yapmasın diye şu duvarlara sıkılan köpüklerden sıkıyorlar :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Sünger gibi olan malzeme. Bende o yok. O zaman öyle bir şey de yoktu sadece kenar da boşluk olur ise ses yapmasın diye şu duvarlara sıkılan köpüklerden sıkıyorlar :D

O köpükler berbat bir şey, kaportadan kazınmadan çıkmıyor. :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O köpükler berbat bir şey, kaportadan kazınmadan çıkmıyor. :(

Aynen abi reno aracın çamurluk içinde çürüme vardı. Ustaya gittik tabi orası değişecek burası değişecek çamurluk boyanacak falan filan bir dünya iş çıkacak malum ülke de ustaya iş yaptırmak başka bir dert o zaman gittim o köpükten aldım komple iki tarafı da sıfır şekilde doldurdum takiii komple kaporta yapılana kadar bir gram su almadı ama kaportayı yapan adam da keser iken duman için de kaldı :D