Lpg sirali gaz hakkinda bilmek istediğiniz her şey...

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım yani 28 diye sabit bi değer yok yine de arkadasın sıkıntısı bu olabilir bence

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
lpg özellikle simit tank olduğu bir yanıyor bir sönüyor en güzeli sert bir şekilde kullandığınız zamanlarda ölçüm yapmak benzine geçene kadar kullanmak...
ve ondan sonra maximum gidilebilecek km yi öğrenmek :D

Ben benzinlikten çıkıyorum bazen kasisten sert geçiyorum :) kırmızı yanıyor

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. ben bazen 250-300 km benzinde kuulanıyorum ve daha sonra lpg ye geçiyorum. Bunuda araba avans vuruntusu yaptığı zamanlarda yapıyorum. Şimdi 250-300 km benzinde kullandıktan sonra lpg ye geçişten sonra kaliprasyon ayarı yaptırmam gerekiyormu? Teşekkür ederim

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;

Ben BRC marka Lpg kiti olan bir Astra' yı 2. el aldım ve açıkçası çok da bir bilgim yok bu konularda. Tank simit tipi, stepnenin yerinde duruyor. Toplam 100% kaç lt lik tanktır bu, 80% doldurulmalıdır diyor herkes, max. kaç lt gaz alır, almalıdır?

Lpg' yi bir kere PO' dan aldım, şu tır tır sesi gelince biraz yaptı ve durdu. 33lt aldı depo, şehir içi 400km gitti. Sonra başka bir Total' den aldım. 33lt dolaylarında tır tır yapmaya başladı ama pompa atmadı ve pompacı da müdahale etmedi. 39lt gaz aldı depo ve şehir içi 500km gitti:) Açıkçası ben bu durumdan memnun kaldım, yaktığı birim gaz aynı oldu (0.16TL / km) ama araç daha fazla yol gitti, ben daha az istasyona gittim yine gaz almak için...Şimdi bu zararlı mıdır yani şamandıra dediğiniz parçaya, tanka, Lpg sistemine vb?

Başka bir sorum ise, ne yağ kullanacağız bu araca periyodik bakımda, Lpg olduğundan aşınmayı kessin diye özel bir yağ mı, yoksa Mobil vb. gibi standart kaliteli bir full sentetik 5 / 30 mu? Bor power veya Motorsilk gibi koruyucu katkılar kullanmak iyi olur mu?

Lpg kitimde bir problemim yok benim, kaç bin km de bir bakım yaptırmak lazım Lpg sistemine, neler yapılıyor bu bakımlarda, yaptırmazsak ne olur?

Çok teşekkürler
Eser Atalas

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000kmde bir servise gidip kontrol ettirmek gerekli. gaz filtresinin değişmesi gerekli 10000kmde. muhtemelen deponuz 42lt yakıt kapasiteli genelde simit depolar öyle oluyor diye biliyorum. 33-34lt alması normaldir eger 42litrelit tank ise. aracınıza önerilen yağ ne ise onu kullanın. ama ömrü 10000km ise siz 8000kmde değiştirin sorun olmaz. katkı maddesi ben önermiyorum ve hiç kullanmadım. kullanan arkadaslar vardı. forumda aratırsanız gerekli bilgiyi bulabilirsiniz galiba.

kar_delen6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10000kmde bir servise gidip kontrol ettirmek gerekli. gaz filtresinin değişmesi gerekli 10000kmde. muhtemelen deponuz 42lt yakıt kapasiteli genelde simit depolar öyle oluyor diye biliyorum. 33-34lt alması normaldir eger 42litrelit tank ise. aracınıza önerilen yağ ne ise onu kullanın. ama ömrü 10000km ise siz 8000kmde değiştirin sorun olmaz. katkı maddesi ben önermiyorum ve hiç kullanmadım. kullanan arkadaslar vardı. forumda aratırsanız gerekli bilgiyi bulabilirsiniz galiba.

Teşekkürler. Anlattığım gibi en son gaz alışımda 33lt de tır tır sesi geldi ama pompa 39lt de attı. Sakıncası var mı kesin?

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki yol bilgisayarını lpg tüketimine göre ayarlanması gibi birşey sözkonusu deyilmi??

bu sorunun cevabı da sanırım bilipde unuttukların arasında... eğer özür dilemeyi düşünürsen sana anlatabilrim nasıl yapılacağını...

PS:Diğer konuyu bilmeyen arakdaşlar için bilgi vereyim... bu arkadaş benim bildiklerim kadar unuttukları varmış ve ukala biriymişim... kendisi pek anlamadığı şeyler hakkında gene böle yorumlar yazdığı için ve lpgden veya arabalardan çok anlamadığı için sanırım bana özür borçlu... veya bu sorunun da cevabını biliyor çıkabilir biraz sonra :kop::kop::kop:

Yell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoda hiç LPG kalmadığı zamanlarda depoyu fullediğimizde sürekli 30 litre alan LPG tankım son iki defadır fullediğimizde ise 40 litre almaya başladı. Muhtemelen şamandıra arızalandı. LPG servisine bu hafta gidemedim ama en kısa zamanda gideceğim.Bunun ciddi bir zararı olabilirmi?