LPG Sohbeti

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dun LPG taktirdim, Lovato ObdC HP kit ve step marka 49lt 650*200mm simit tank tercih ettim. Enjektör nozullarini Lovato E tipi nozul tercih ettim. Yol ayarı da yaptık simdilik %99 memnunum, çekişte sıkıntı yok, benzin takviyesi kapalı, devir kesiciye girene kadar kesintisiz lpg. Ankara'ya gidince Afr ayarı da yaptırmayı düşünüyorum.

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dun LPG taktirdim, Lovato ObdC HP kit ve step marka 49lt 650*200mm simit tank tercih ettim. Enjektör nozullarini Lovato E tipi nozul tercih ettim. Yol ayarı da yaptık simdilik %99 memnunum, çekişte sıkıntı yok, benzin takviyesi kapalı, devir kesiciye girene kadar kesintisiz lpg. Ankara'ya gidince Afr ayarı da yaptırmayı düşünüyorum.
Hayırlı olsun volkan hocam güle güle kullanın memnun olursunuz inşallah

• Beğen
Tepkiler: volkan1

semihmaltepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun ben yaklaşık 50 bin kmdir atiker lpgli araç kullanıyorum 25 bini polo classic 25 bini corsa d 1.4 ikisinin de lpg montajı aynı yerde yapıldı. Atikerin hangi modeli olduğunu bilmiyorum ama çok şükür hiç sorun yaşamadım şimdiye kadar.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ankarada yaptiracaksaniz Akif tezeli tavsiye ederim. 150 tl ye yapiyo ama hakkini fazlasiyla veriyo lpgayari.com sitesinin iletisim bolumunden ankara subesinde iletisim bilgilerine ulasabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: volkan1

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konuyu görünce bende oturup düşüneyim dedim kendi kendime 🤔 Sonrasında telefonu bir kenara bırakıp bilgisayarımı açtım :) Şimdi hocam LPG fiyat politikasından kaynaklı en az %40 avantaj sağlıyor. Bunu düşününce bile sizin gibi çok fazla kilometre yapan birisi sistemi 1 yılda rahat şekilde amorti edebiliyor. Bir önceki aracım insigniada BRC turbo kitini ben montajlatmıştım ve kullandığım süre boyunca bir kere bile arıza ışığı görmeden sorunsuz olarak kullanmaya devam etmiştim. Bu forum üzerinde de uzun zamandır konuştuğumuz gibi markadan ziyade yapılan işçilik çok önemlidir.
Hasip kardes hani diyosunya ariza isigi gormedim diye bu sistemlerin ecusunda lpgden dolayi verilen hatalari silen sistem var. Hata vermiyo olmasi araca zarar vermedigi anlamina gelmiyo. Oyuzden bizim opel araclarda subaplarin yanmamasi ve ileride dogacak arizalarin onune gecmek icin afr ayari yapilmasi sart. Yakit aracta dogru oranda yakilmasi icin bu ayar yapilmali. Ayrica karma sistem yine araca zarar verebilir cunku benzin ve lpg nin yanma noktalari ve aciga cikardigi enerji farkli. o sebeple afr ayari yapilirken benzinin dusuk devirlerde degil yuksek devirlerde karisim olarak sisteme verilmesi daha dogru olur. Lavatonun sayfasina bakarsaniz adamlar acik dille yazmislar madde 2 de. senin aracin lpg de hata verirse sistemindeki skintiyi gormemen icin ben silerim diyo resmen. Aracin fakir yada zenginde calistigini goremiyorsun. Benzin gibi gitmiyosa skinti var demektir oda uzun vadede subap problemi demek. Sistemler artik cok gelisti eskiden su algi vardi arkadas lpg benzin gibi gitmez. bunu diyen adam afr ayari yaptiktan sonra binsin lpg de bide bakalim

Ekli dosyalar

• 20190414_204437.jpg
    20190414_204437.jpg
    177.8 KB · Görüntüleme: 188
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Hasip

volkan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, bizzat gördüm programda arızayı silen bir seçenek mevcut, bende kapalı. Bugün gelirken arıza ışığı yandı, LPG kapattım benzine gectim, eve geldiğimde baktım p0300 tekleme hatası vermis, lpgnin sigortasini soktum, yarın vaktim olursa eğer tekrar ustama gideceğim, bence obd bağlantısı bu arızayı yapıp, yakıt ayarlarıni bozuyor, benim görüşüm bu yönde ama bakalım yarın bir uzman görüşüne basvuralim ne diyecekler.