LPG Taktırdım Stepne Dışarıda Kaldı

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüşün için teşekkür ederim arkadaşım.
benim düşüncem şu sen de hak verirsin herhalde bana .lpg depoyu bagaja taksaydım bayağı bi yer kaplardı .malum benim araba hb bana bagaj lazım.bagajda ne zaman lazım yazın tatile giderken, 2 çocuk olunca eşya biraz fazla oluyor.eşyaların yanına sol tarafa dikerim dedim güzelde bir kılıf yaptırmayı düşünüyorum deriden :=))
hal böyle olunca bu küçük stepneyi olmazsa ön sağ tarafa ayak altına bile atarım diye düşündüm bayağı bi küçük çünkü lpg depoya göre.ama bagajdan lpg depoyu seyyar söküp takma gibi bi şey olamaz benim mantıgım buna yattı sen ne dersin ;=)) ?????

şimdi öncelikle şöle o sprey geçici çözüm nasıl geçici... lastik patladı patlak lastikle lastikçiye giderzseniz bir de jant almanız gerekir... basarsın lastiğin içine lastiği şişirir gider lastiği tamir ettirir taktırırsın... amacı bu... stepneden de kurtulmuş olursun... zaten stepnende olsa lastikçiye gidip patlak lastiği taktıracaksın... uzun yolda stepne kesinlikle lazım şehir içinde en kötü birine tel ederseniz size getirir stepnenizi...
stepneyi araba içine alacaksınız sabitlemeye çalışın arabanın içinde o ağırlıkta birşey bir kaza halinde veya ani frende çok tehlikeli olabilir... bu kadar çok bagaja ihtiyacınız vardıysa daha büyük bagajlı bir araba tercih etmeliymişsiniz...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de stepne yok. Şimdiye kadar hiç lastiğim patlamadı:) Ama tamir köpüğü bulundurmakta fayda var. Hiç olmamasından iyidir.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim eski Vectra GT'de de simit tank vardı. simit tank olduğu için arka koltukları yatırabiliyordum veya eşyanın durumuna göre stepneyi sağa sola kaydırabiliyordum veya evde bırakıyordum, silindir tankta bunlar mümkün değil. tam 2 buçuk sene stepneyi gezdirdim durdum lastik hiç patlamadı.

şimdi meriva var araçta stepne yok GM tamir kiti ve konuda bahsi geçen sprey var araçta. lastik inerse delinirse kurtarır ama yarılırsa yolda kalırım. yolda kalırsam da hiç gözünün yaşına bakmam çekici çağırırım en yakın lastikçiye kadar.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
benim eski Vectra GT'de de simit tank vardı. simit tank olduğu için arka koltukları yatırabiliyordum veya eşyanın durumuna göre stepneyi sağa sola kaydırabiliyordum veya evde bırakıyordum, silindir tankta bunlar mümkün değil. tam 2 buçuk sene stepneyi gezdirdim durdum lastik hiç patlamadı.

şimdi meriva var araçta stepne yok GM tamir kiti ve konuda bahsi geçen sprey var araçta. lastik inerse delinirse kurtarır ama yarılırsa yolda kalırım. yolda kalırsam da hiç gözünün yaşına bakmam çekici çağırırım en yakın lastikçiye kadar.

Babamın CONNECT' ile Tekirdağ dönüşü bundan 3 ay önce yolda giderken lastiğimiz yarıldı, Keşana 5 km var iken, Yolda sis var 4 mt ötesini göremiyorsun. Yerler delik deşik yağmur soğuk, tek gidiş geliş yan tarafa tarlaya doğru ucurum. Arabanın içi eşya yüklü. Hemen süper zeki kuzenim telefona sarıldı. Ne uğraşıcaz lastik değiştirmekle hemen cekici cagıralım dedi. Aradı ben oara arabanın altına yattım lastiği değiştirdim o esnada yol o kadar dardıki 3 defa kamyonlar üzerimzden geciyordu. Ben lastiği değiştirdim. Keşana vardım yeni lastik aldım taktım. Jantı doğrulttum yola çıktım. 5 dk sonra çekici aradı abi neredesiniz bize tarif ettiğiniz yerdeğiz. Valla ben sizi 2 saat önce cağırdım 4klik keşandan gelemek bilmediniz ben işim halletim yola çıktım dedim birazda küfürle karışık kapattım telefonu!.

Halen çekici çağırmaya isteklimisiniz? Gercekten ansızın öyle şeyler geliyorki başımıza. Bence tebbiri elden bırakmamak lazım

Feyzullah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
- lastik tamir spreyi (büyük hasarlarsa iş görmez)
- ince stepne alıp bagaj içine, eğer tekerlekli sandalyenize mani olursa bagaj kapağına monte etmek en mantıklısı. (orjinal stepne ağır olacağı için bagaj kapağını açıp kapatmak zor olur)

+10000 bendede aynı sorun var fakat bu aralar işler iyi olmadığı için harcamaları kontrol etmek zorundayım.ama düzlüğe çıkınca ilk işim olacak :D

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Babamın CONNECT' ile Tekirdağ dönüşü bundan 3 ay önce yolda giderken lastiğimiz yarıldı, Keşana 5 km var iken, Yolda sis var 4 mt ötesini göremiyorsun. Yerler delik deşik yağmur soğuk, tek gidiş geliş yan tarafa tarlaya doğru ucurum. Arabanın içi eşya yüklü. Hemen süper zeki kuzenim telefona sarıldı. Ne uğraşıcaz lastik değiştirmekle hemen cekici cagıralım dedi. Aradı ben oara arabanın altına yattım lastiği değiştirdim o esnada yol o kadar dardıki 3 defa kamyonlar üzerimzden geciyordu. Ben lastiği değiştirdim. Keşana vardım yeni lastik aldım taktım. Jantı doğrulttum yola çıktım. 5 dk sonra çekici aradı abi neredesiniz bize tarif ettiğiniz yerdeğiz. Valla ben sizi 2 saat önce cağırdım 4klik keşandan gelemek bilmediniz ben işim halletim yola çıktım dedim birazda küfürle karışık kapattım telefonu!.

Halen çekici çağırmaya isteklimisiniz? Gercekten ansızın öyle şeyler geliyorki başımıza. Bence tebbiri elden bırakmamak lazım

kışın uzun yola çıkmak çok ayrı bir mevzu izmir'de yaşıyorum kışın arabayla öyle uzun bir yola gitmiyorum. haa kırk yılda bir gitmek gerekirse zaten hummalı bir hazırlık yapmak lazım sadece stepne değil zincir, battaniye, çeki halatı vb araca koymak lazım.

sanırım uzun yola çıkarken araca ince stepne koyulabilir ama inanın o stepneyi krikoyu falan bir gün işe yarıcak diye özellikle şehir içinde yıllarca bagajda yük etmek yolda kalınca çekici çağırmaktan daha masraflı ve zahmetlidir.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 yıl stepne taşıdım lazım olmadı. Şehir içinde taşımıyorum artık, gerekirse tanıdıklar saolsun bir telefon yeter...