LÜTFEN YARDIM ASTRA J LANDRENZO LPG TAKILMASI

kozlulum671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: LÜTFEN YARDIM ASTRA J LANDRENZO LPG TAKILMASI

Oncelikle selamlar.bende astrami erzurum erdemir den gecen hafta aldım. Burdaki montaja guvenmedigimden ya kayseri opalde yada ankara mocan da montaj yaptircam.sizce hangisi mantikli? Landi olursa garantiden cikmiyo ama mocanin yaptığı montajicok ovuyolar.yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkürler

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kozlulum67 link' Alıntı:
Oncelikle selamlar.bende astrami erzurum erdemir den gecen hafta aldım. Burdaki montaja guvenmedigimden ya kayseri opalde yada ankara mocan da montaj yaptircam.sizce hangisi mantikli? Landi olursa garantiden cikmiyo ama mocanin yaptığı montajicok ovuyolar.yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkürler

Bir çok foruma yazmışsınız sanırım hocam tereddütünüzü anlıyorum. Aracınız hayırlı olsun ben de yaklaşık 2 yıl evvel satın aldığım aracıma 2 hafta evvel fs otogaz (marmara bölgesinde referanstır kendisi.) BRC lpg kiti taktırdım. Ayrıca 150 TL yakıt kampanyası vardı ki ben yararlanamadım çünkü ekim ayı sonunda bitmişti. Ben kiti taktırdım kampanya tekrar başladı  madd İşin özü 2 yıl lpg kiti taktırmadan benzinle binerek ve bu kampanyayı en şanssız biçimde kaçırarak çok zarardayım walll Siz ise aracı da yeni almışsınız çok şanslısınız. Ankara mocan ı orada yaşayan yakınlarım ve bir çok kişiden duydum. BRC zaten bu işte servis ağı ve kit kalitesi ile ortalama üstü performans.. ևözülmeyen sorun yaşayacağımı ve taktıranların yaşayacağını düşünmüyorum. Astra edition hb için konuşuyorum.. BRC 34 litrelik tank takıyor takribi 27 litre yakıt alıyor.. Montaj pipo uygulaması ile yapılıyor. Motor kısmının geniş olması çok güzel çünkü ortada bir yığın kablo görünmüyor tabii bu bayinin işçilik kalitesinin bir göstergesidir diye düşünüyorum.  Arka tampon kısmımız çok derin bu yüzden arkadan bakınca tamponun sağ alt kısmının siyah bölgesine depo girişi yapılıyor. Göstergeyi ben soldaki kapaklı bölüme koymalarını istedim oraya yaptılar gayet güzel oldu. Ayrıca bagaj biraz yükseliyor strafor koyuyorlar yanlara bagajdaki keçe üzerine .. Eğer bagaj havuzu alırsanız o da hiç belli olmuyor araç içinde ve bagajda lpg li olduğunu belli eden hiç birşey yok bende.. Bunları muhtemelen araştırmışsınızdır.. Ben kısa sürede bildiklerimi ve ilk lpg deneyimimi paylaşayım dedim.. Ayrıca tüketim benzine nazaran yüzde 15-20 arası litre bazında artış tam olarak tutuyor. 20 ile - 25 kuruş arası tüketim var şehir içi .. Yakıtı 2.19 dan alıyorum yaşadığınız ile göre değişir.. Bu değerler ile uzun yolda 6 litre benzin yakan aracım 7 litre civarı lpg yakarak 15 kuruş ortalama tüketir diye düşünüyorum.. Herkese tavsiye ediyorum...  rasta_occasion

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
Bir çok foruma yazmışsınız sanırım hocam tereddütünüzü anlıyorum. Aracınız hayırlı olsun ben de yaklaşık 2 yıl evvel satın aldığım aracıma 2 hafta evvel fs otogaz (marmara bölgesinde referanstır kendisi.) BRC lpg kiti taktırdım. Ayrıca 150 TL yakıt kampanyası vardı ki ben yararlanamadım çünkü ekim ayı sonunda bitmişti. Ben kiti taktırdım kampanya tekrar başladı  madd İşin özü 2 yıl lpg kiti taktırmadan benzinle binerek ve bu kampanyayı en şanssız biçimde kaçırarak çok zarardayım walll Siz ise aracı da yeni almışsınız çok şanslısınız. Ankara mocan ı orada yaşayan yakınlarım ve bir çok kişiden duydum. BRC zaten bu işte servis ağı ve kit kalitesi ile ortalama üstü performans.. ևözülmeyen sorun yaşayacağımı ve taktıranların yaşayacağını düşünmüyorum. Astra edition hb için konuşuyorum.. BRC 34 litrelik tank takıyor takribi 27 litre yakıt alıyor.. Montaj pipo uygulaması ile yapılıyor. Motor kısmının geniş olması çok güzel çünkü ortada bir yığın kablo görünmüyor tabii bu bayinin işçilik kalitesinin bir göstergesidir diye düşünüyorum.  Arka tampon kısmımız çok derin bu yüzden arkadan bakınca tamponun sağ alt kısmının siyah bölgesine depo girişi yapılıyor. Göstergeyi ben soldaki kapaklı bölüme koymalarını istedim oraya yaptılar gayet güzel oldu. Ayrıca bagaj biraz yükseliyor strafor koyuyorlar yanlara bagajdaki keçe üzerine .. Eğer bagaj havuzu alırsanız o da hiç belli olmuyor araç içinde ve bagajda lpg li olduğunu belli eden hiç birşey yok bende.. Bunları muhtemelen araştırmışsınızdır.. Ben kısa sürede bildiklerimi ve ilk lpg deneyimimi paylaşayım dedim.. Ayrıca tüketim benzine nazaran yüzde 15-20 arası litre bazında artış tam olarak tutuyor. 20 ile - 25 kuruş arası tüketim var şehir içi .. Yakıtı 2.19 dan alıyorum yaşadığınız ile göre değişir.. Bu değerler ile uzun yolda 6 litre benzin yakan aracım 7 litre civarı lpg yakarak 15 kuruş ortalama tüketir diye düşünüyorum.. Herkese tavsiye ediyorum...  rasta_occasion

15 kr imkansız bence gel 20 kr da anlaşalım :) ben taktıralı ikinci yıla girdim 20 kr altı göremdedim hiç çok yakıyo galiba :)))) (benimki landirenzo 75 km deyken taktırdım bayiden çıktım azıcık turladım benzinle eee bu kadar yeter dedim doru lpg ciye :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
15 kr imkansız bence gel 20 kr da anlaşalım :) ben taktıralı ikinci yıla girdim 20 kr altı göremdedim hiç çok yakıyo galiba :)))) (benimki landirenzo 75 km deyken taktırdım bayiden çıktım azıcık turladım benzinle eee bu kadar yeter dedim doru lpg ciye :)

hocam 11-12 litre yakıyorum şu an ş içi hatta bazen 13 litre civarı ama lpg 2.19  şu an ve 25 kuruş ortalama.. Uzun yola çıkamadım taktırdıktan sonra ama daha önce ortalama 110-130 arası hızlarda seyahat ederek 7 litre, 100-110 ile 6 litre ortalama tüketim yakaladım bu hep aynı idi 2 yıldır otoyol güzergahında. Lpg yüzde 15-20 fazla yakıt tükettiğine göre litre bazında 6 litre benzin 7 litre bilemedin 7.2 litre lpg demek oluyor. şehir içinde 2.19 dan aldığım lpg şehir dışında 1.99 dan bile satılyor yollarda ama ben yine shellden aldığım değere göre hesaplarsam 15.5 kuruş civarı bir tüketim çıkıyor.. Yanlış mı düşünüyorum

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mehmetsoyalp link' Alıntı:
arkadaşlar uzun araştırmalarım sonrasında opalın içinde bulunan Landrenzo da lpg taktırmaya karar verdim olgunlar herşeyiyle aynı malzemeyi 2500 tl takıyorlar ama onlar bircok farklı araca taktıkları için ben sadece opellere geneldede astralara takan opel yetkili servisinde 2800 tl ye taktırmaya karar verdim. 2000 tl cıvarına takan arkadaşların aracı turbo deyildir eger turboysada yaglama kiti yoktur yada kullanılan malzemelerde bazıları yerlidir (yakıt tantı SAKA değildir şamandıra orjınal değildir bu 2 malzeme fiyatı dırek 400 tl civarında düşürüyor) arkadaşlar 300 fazla veriyorum ama yetkili servisde taktırıyorum en ufak sıkıntısında dırek yetkili servise götürmenın rahatlıgı olacak bu arada 8 taksit yapıyorlar 2 yıl yada 100 bin km garantisi olacak

millet lpg ye yönelince fırsatçılık yapıyolar ben yaklaşık iki yıl önce landirenzı yağlama kitli 10 taksit 1600 e taktırmıştım ama o zamnda 2000  2200  fiyat çekenler olmuştu olgun lpg avcılarda taktırmıştım  Bİ AN ֖NCE TAKTIRIN BENCE VAKİT NAKİT LPG DE :)

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
hocam 11-12 litre yakıyorum şu an ş içi hatta bazen 13 litre civarı ama lpg 2.19  şu an ve 25 kuruş ortalama.. Uzun yola çıkamadım taktırdıktan sonra ama daha önce ortalama 110-130 arası hızlarda seyahat ederek 7 litre, 100-110 ile 6 litre ortalama tüketim yakaladım bu hep aynı idi 2 yıldır otoyol güzergahında. Lpg yüzde 15-20 fazla yakıt tükettiğine göre litre bazında 6 litre benzin 7 litre bilemedin 7.2 litre lpg demek oluyor. şehir içinde 2.19 dan aldığım lpg şehir dışında 1.99 dan bile satılyor yollarda ama ben yine shellden aldığım değere göre hesaplarsam 15.5 kuruş civarı bir tüketim çıkıyor.. Yanlış mı düşünüyorum

bu benim 3. aracım hep aynı şeyi yaparım (honda Peugeot 207 opel astra 1.6 ) alır almaz lpg takarım geçen bi hesap yaptım yaklaşık 250 bin km yapmışım nerdeyse 50 bin tl kardayım Allah bin bereket versin  ;)  ben çok basıyorum galiba dediğin gibi 110 u geçmesem o değerlere ulaşabilirim bende hep 20  kr civarı çıkıyodu bu arabaya 20 kr bile çok güzel bi değer bence

kozlulum671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Bende mocana gidicem:) Landrenzo opelle anlasmali olmasına rağmen neden daha cok brc tercih ediliyor?

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Şehir içi 25-30 kuruş arası, şehir dışı 17 kuruşa kadar düşüyor.

rush10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün kayseri oldunlarda lpg taktırdım.servis garantisi ile ilgili endişelerim vardı ancak biz opelle anlaşmalıyız 2 yıl bayi garantisi devam edecek dediler.bakalım hayırlısı.sadece şu yağ konusunda biraz net açıklamalar olmadı.3bin km de bir değişir diyende oldu 1000km de bir değişir diyende.litresi 20 liraymış yağın

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

rush10 link' Alıntı:
bugün kayseri oldunlarda lpg taktırdım.servis garantisi ile ilgili endişelerim vardı ancak biz opelle anlaşmalıyız 2 yıl bayi garantisi devam edecek dediler.bakalım hayırlısı.sadece şu yağ konusunda biraz net açıklamalar olmadı.3bin km de bir değişir diyende oldu 1000km de bir değişir diyende.litresi 20 liraymış yağın

Aldığımdan beri (27.000 KM)'dir yarıya anca indi. Sanayideki LPG ustaları bunun sadece pazarlama stratejisi olduğunu söylüyorlar :)