Makyajlı Kasa Astra HB Dizel Sport Paket Tüketim Değerlerim

chnkrs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,

Ocak ayında aldığım aracımla ilk defa uzun yol yapma fırsatı buldum ve tüketim değerlerimi sizlerle paylaşıyım istedim.

Yapılan Yol: 1100 km

Harcanan Yakıt: 56 lt

Yakıt: Opet Eco Force Eurodiesel

Yakıt Litre Fiyatı: 4.16 TL (18.05.2013)

860 km'si;

1- İstanbul - Ankara 2 kişi gidiş, 120'den aşağıya hiç düşmedim ve hız sabitleyici kullandım (%80), ara sıra hız sabitleyici olmadan 130-140-150 (%15), ve bir ara 180 yaptım (%5) , tüm bu hızlar yapılırken ve yol boyunca klima 20 derecede, otomatik modda ve hep açıktı.

2- Ankara - İstanbul 3 kişi dönüş, hızlar ve klima gidiş ile aynı.

240 km'si;

1- Çekmeköy-Kadosan-Ümraniye-Kadosan-Çekmeköy - belirli bir hız yok klima hep açık yolu bulunca 120'yi geçmeden gitmeye çalıştım.
2- Çekmeköy-Maslak-Ayazağa-Maslak-Çekmeköy - dur kalk dur kalk kavacıktan sonra çekmeköye kadar en fazla 120, klima hep açık.

Yorumlarınızı bekliyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Makyajlı Kasa Astra HB Dizel Sport Paket Tüketim Değerlerim

Gayet etkileyici ve iyi bir değer yakalamışsınız, elinize sağlık.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Biraz fazla bastiniz galiba. daha sakin giderek 5’in altina da dusebilirdi dizel ama yine de cok iyi kullanima gore

Bu arada konudan bagimsiz ama sizin araclarda da klima cok sesli mi calisiyor ilk acildiginda ozellikle park halinde sicakta kaldiysa?

chnkrs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sksk link' Alıntı:
Biraz fazla bastiniz galiba. daha sakin giderek 5’in altina da dusebilirdi dizel ama yine de cok iyi kullanima gore

Bu arada konudan bagimsiz ama sizin araclarda da klima cok sesli mi calisiyor ilk acildiginda ozellikle park halinde sicakta kaldiysa?

Sıcağın altında beklediğinde Lo-20 derece arasındaki herhangi bir değerde maalesef sesli çalışıyor.