Mehmet Usta (Elektronik modifikasyon ve Dizel Motor Problemleri)

KKTC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamınaleyküm arkadaşlar ve saygıdeğer ustam;
Sen sadece dizel demişsin ama ben yine de haddim olmayarak sana bişey danışmak istiyorum bende 1.4i 1994 model opel astra var ben 4 ayda 2 defa conta yaktım ama yılmadım yinede satmayacam arabamı :D benim asıl sorunum artık şu arabam şehir içi trafiğinde 2000 devirin altında(bazen 1600 civarındada yapıyor) dalgalanıyor ben rolenti ayarlayıcısı ve buji kablolarını değiştirdim burdaki tamircim yüksek devirle çalışıyo ondan bu sorun dedi. Devride düşürdük en son da gaz kelebeğinin boğazı komple söktük temizledik yinede çözüm bulamadık arabayı şehir içinde kullanırken debriyaja basmaktan imanım gevredi. Sence başka neden olabilir.
Teşekkürler.

fireman110

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta ve arkadaşlar selamlar.
Benim 1995 astra f 17td ısuzu motor(X17DT) aracımı ilk çalıştırdığımda rolanti 500 lerde seyrediyor ve 1-2 dk beyaz duman atıyor.Araç ısınınca rolanti düzeliyor çekişinde falan bir problem yaşamıyorum.Aracın motoru yeni yapıldı, motor ustam pompayı elletme bu sorun için değmez kanaatinde.Fakat ben rahatsızım.Beni bu sorun hakkında yönlendirebilirseniz sevinirim.
Herkese saygılar...

Mehmet Gazihan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuning.com.tr
Mehmet usta ve arkadaşlar selamlar.
Benim 1995 astra f 17td ısuzu motor(X17DT) aracımı ilk çalıştırdığımda rolanti 500 lerde seyrediyor ve 1-2 dk beyaz duman atıyor.Araç ısınınca rolanti düzeliyor çekişinde falan bir problem yaşamıyorum.Aracın motoru yeni yapıldı, motor ustam pompayı elletme bu sorun için değmez kanaatinde.Fakat ben rahatsızım.Beni bu sorun hakkında yönlendirebilirseniz sevinirim.
Herkese saygılar...

pompanın jikle ayarı hatalı..MEkanizmanın İyi kurulması lazım..Bu mekanizma Motor soğuk iken avans vererek beyaz dumanı keser rolantiyide yükseltir..

fireman110

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mehmet usta teşekkürler.
Bu sorunumu nasıl ve nerede yaptırabilirim.
Saygılar...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımdaki powerbox'a daha agresif bi yazılım gerekiyor.powerbox'ın yazılımını değiştirebilir miyiz.yapılabilirse maliyeti ne olur...

erkut_52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi Bu Corsa 1.7 Dti Ler Nasil Aracimi Sattiimm Corsa 1.7 Almayi Düşünüyorum Iyi Yaparmiyim Almakla Yardimci Olurmusun