Neden Astra j yi seçtiniz?

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden Astra j yi seçtiniz?

corsalarda yeni çıkan makyajlı kasadan bahsediyoruz dimi yoksa 1.4 100 hp lik 111 serisimi

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

comodor link' Alıntı:
corsalarda yeni çıkan makyajlı kasadan bahsediyoruz dimi yoksa 1.4 100 hp lik 111 serisimi

Benim bahsettiğim ve fotoğrafını paylaştığım 2008 model Corsa D 1.4 90hp. 111. yıl için üretilen değil.

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=comodor link=topic=252.msg20506#msg20506 date=1301487890]

Benim bahsettiğim ve fotoğrafını paylaştığım 2008 model Corsa D 1.4 90hp. 111. yıl için üretilen değil.
[/quote]

Sn Husnu Bey, bu arada yeniden aranızdayım.. çok mutlu oldum.. dun yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. dusunsenize forumdan birden yasaklandınız yazısı çıkıyor.... siz de gecenin bir yarısı ilgilendiniz...çok teşekkur ederim....
+1

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=astraowner link=topic=252.msg20487#msg20487 date=1301485444]
motor sıcaklığını göstermiyor galiba :)

Hararet ile ilgili olarak ikaz ışığı var. Sadece sıkıntılı bir durum olduğunda yanıyor. Onun haricinde bir gösterge yok :)

Hatta aracın bilgi ekranındaki bazı ayarları yapmak için sinyal ve silecek kollarını bir süre kendinize çekip tutunca ekranda ayar menüsü çıkıyordu :)

Çok orijinal bir arabaydı :)
[/quote]

Motor sıcaklığı, kalan yakıt, kalan yakıtla ortalama gidilebilecek km. , akü voltajı vs.. tüm bunlara Corsa D'lerde gizli menüden ulaşabilirsiniz.
Kilometre sıfırlama çubuğuna 4 kere arka arkaya hızlıca basıyorsunuz, 4. basışta çubuğu yaklaşık 10-15 saniye kadar basılı tutuyorsunuz ve alt menü açılıyor.
Ben aracımla 200 Km. hızı hafif yokuş aşşağıya görüyorum, aracım Corsa Sport 3 kapı 1.4.

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1- Dış görünüşü çok güzel.
2- İç dizaynı daha da güzel.
3- Muadillerine göre daha kaliteli.
4- Ne olursa olsun Alman arabası.

Y

yaramaz06

Bilgi Girilmemiş

[quote author=Esmerce link=topic=252.msg19077#msg19077 date=1301007745]
Ben ilk kez Opel kullanıyorum, en ilgimi çeken markanın insanlardaki kalite olgusu oldu; çoğu "Mercedes Bmw alamıyorsan Opel e bineceksin" diyor.

Mercedes ya da BMW alamıyorsanız VW alacaksınız sonra Opel'e bineceksiniz ki Opel'in kıymetini daha iyi anlayacaksınız :)
[/quote]
:D  045thumbsup

Conqueror55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben çok araştırma yaptım. Toyota Corolla, Honda Civic, Renault Megane, Citroen C4, VW Jetta ve Opel Astra arasından birisini alacaktım. Hepsinin bayilerini dolaştım. Toyota yakıt olarak çok yakıyordu ve dizaynı beni hiç etkileyemedi. Honda o fiyata değmeyecek bir arabaydı. Renault zaten malum kalite yönünden kaybediyordu. C4'te biraz kararsız kaldım ama fransız almayacağım dedim. Ayrıca da dizaynı hoşuma gitmedi. VW Jetta ile Astra arasından bir seçim yapmaya karar verdim. Yeni Jetta'ların çıkmasını bekledim. Bayiiye gelince hemen gittim inceledim. Öncelikle kasası çok büyük geldi bana. Corsa'dan sonra o kadar büyük kasa gözüm yemedi açıkçası:) Ayrıca da iç mekan kalitesi bana çok kötü geldi. VW lerde bariz bir kalite düşmesi var bence. ESki kasa Jetta çok daha iyiydi bence.

İşin özü ben Astra J'yi görür görmez aşık olmuştum zaten. Diğerlerini incelemem daha çok içimi rahatlatmak içindi. Aslında başından beri Astra J alacağımı biliyordum. Sadece bagajının çok büyük olmaması beni tereddütte bırakmıştı ama sonradan yeterli olduğuna karar verdim ve Astra J aldım. İnşallah bu Cumartesi birbirimize kavuşacağız. Gerçekten çok heyecenlıyım. Bu haftanın bitmesi için sabırsızlanıyorum. İnşallah bu aracı seçtiğim için pişman olmam...