Opel Astra Hb yakıt hk .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leontech

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba , Opel Astra HB Sedan 1.4 Benzinli 140 beygir olan aracın çok yaktığını duydum ..

Şuan bu aracı almayı düşünüyorum .. Denildiği kadar çokmu yakmakta .

Kullanıcıları yakıt verilerini paylaşırsa memnun olurum ..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:21 ----------

yokmu 1.4 kullanan ?

doktor33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1.4 140hp hetchbeck aldım 1 haftadır kullanıyorum yol bilgisayarına göre 9.2lt/100 km şehir ici gösterdi ancak bu kullandıgım sürede 100 liralık 23lt benzinle 150 km yol gittim full klima acık ve kar lastikleri aracta iken... baya cok yaktı ve arabayı satmayı düşünmeye başladım...

turanyuzbasi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz araçlardaki motorlar aşırı beslemeli motorlardır,sonuçta 1.4 lt motordan 140 bg güç elde edilmekte.Bu tarz motorlarda temel amaç düşük motor hacmi sebebiyle düşük vergi ödemek ve egzoz emisyonunu düşürmektir.
Bahsettiğiniz değerler bu tarz motorları kullanan araçlarla hemen hemen aynıdır,örneğin vw 1.4 tsi motorlarda hemen hemen bu civarda benzin yakmaktadır.Havaların soğuk olduğunu da hesaba katarsanız bu değerler normal,yaz aylarında tüketiminiz en az 1 lt fark edecektir.
Amaç daha az vergi ödeyerek daha fazla güç elde etmek :)Bunu unutmayın.

doktor33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim anlamadigim nokta yol bilgisayari 9 lt/ 100 km gosterdi ben 150 km gittim yani ortalama 13.5 lt falan yakmasi gerekirken neden 24 lt benzin bitti... pompa mi yanlis yaptu araba mi cok yanlis hesapladi

SakaryaLi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynısını bende kulladım...Benzinde cok yakıyor diye aracıma tüp takdırdım.Lpg de bile normal araclara göre çok yakıyor bir ay kullanmadan sattım...İyiki satmışım düşük hacimli motorlarda yüksek psi hiç mantıklı degil..1.6 motor en ekonomik 105 ile 115 psi olanıdır..1.4 motor 140 psi cok yakıt demek.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neye göre çok yakıyor? Bahsi geçen motor 1.4 140 bg, nispeten eski teknoloji denilebilecek bir motor. Manifolt beslemeli. TSI, THP, GDI motorlar gibi direk enjeksiyonlu motorlar değil.
Avantajı sıralı sistem LPG uygulamasına uygun olması.

Kullanım ve trafik şartlarına göre değişse de manuel vitesli olanı şehir içi 8.5 litre civarı, otomatik olanı 10 litre civarı yakar.
Bu motor 1.6 atmosferik 115 bg'lik motordan tüketim olarak da üstündür.

ugurcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha önce 115 hp cruze ve 140 hp astra kullandım, şimdi de golf 125 hp kullanıyorum. Yakıt konusunda azdan çok yakana doğru sıralayacak olursam;

1. Vw Golf 1.4 tsi 125 hp manuel 6,4lt/100km
2. Chevy Cruze 1.6 115 hp manuel 8,2lt/100km
3. Opel Astra 1.4T 140 hp manuel 9,3lt/100km

Üçünü de aynı yerde kullandım, çok yakıt kollamam kullanırken, ama astranın bu kadar çok yakacağını (en azından cruze dan fazla yakmasını) beklemiyodum. Golf yakıt ekonomisi ve konfor için çok ideal bir araba, ama astranın sportif karakterini özlüyorum.

Golf MK7 1.4 TSI Comfortline 125 HP
Tungsten Gri
Sürüş Konfor Paketi
Işık Görüş Paketi
Panoramik Açılır Cam Tavan

sedat-dmrcn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Merhaba , Opel Astra HB Sedan 1.4 Benzinli 140 beygir olan aracın çok yaktığını duydum ..

Şuan bu aracı almayı düşünüyorum .. Denildiği kadar çokmu yakmakta .

Kullanıcıları yakıt verilerini paylaşırsa memnun olurum ..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 22:15 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:21 ----------

yokmu 1.4 kullanan ?
hocam çok az yakar o

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...