Opel Astra J 1.6 CDTI Otomatik

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayırlı günler birkaç sorum olacak sizlere birkaç hafta önce aldığım 2016 model design paket bu arada;
1- Lastik seçimi için 4 mevsim almak istiyorum marka olarak performansı ve sesi az olan ne önerebilirsiniz?
2- Aracıma otomatik far sistemi eklemek istiyorum serviste orjinal bir şekilde yapılabiliyor mu yapılamıyorsa başka yolu var mı? Sorunsuz çalışabilecek.
3- Mercekli far olmadığı için xenon takmak istemedim. Sizce orjinali bozmadan xenon taksam olur mu yoksa mercekli far ile mi xenon yapmamı mı önerirsiniz? Biliyorum fiyatı biraz tuzlu 5000tl mercekli olanların çifti.

Fikirlerinize açık net olursanız çok sevinirim. Sonuçta ilk aracım senelerdir kullanan arkadaşlar varsa özellikle lütfen çekinmeden yorumlarınızı yazın. Teşekkürler herbirinize şimdiden.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Çıkma cılara bak afl farın çıkmasını beynini gerekli sensorlerini arka dingile konulan sensörü gerekirse cim beynini saga sola dönmesi için far kumanda ve otomatik far sensoru bunları çıkma temin edip birde opcomla gerekli ayarlı yaptır tamamdır biraz zaman 'la olur bende ahl var muazam aydınlatıyor opelin fari kendini kanıtlamıştır benim araçta önler falken var memnunum arkada dunlop ama arka ses yapıyor onları falken olarak alacağım sen michelin alabilirsin uzun yol yapmıyorsan lastik yumuşak opel biraz sertir dunlop goodyear bunlar iyi markalar yarışa ya sen uğraşacaksın orj. Istersen yada ustasını bulup yaptıracaksın

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
5000den fazla far yanlız

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Çıkma cılara bak afl farın çıkmasını beynini gerekli sensorlerini arka dingile konulan sensörü gerekirse cim beynini saga sola dönmesi için far kumanda ve otomatik far sensoru bunları çıkma temin edip birde opcomla gerekli ayarlı yaptır tamamdır biraz zaman 'la olur bende ahl var muazam aydınlatıyor opelin fari kendini kanıtlamıştır benim araçta önler falken var memnunum arkada dunlop ama arka ses yapıyor onları falken olarak alacağım sen michelin alabilirsin uzun yol yapmıyorsan lastik yumuşak opel biraz sertir dunlop goodyear bunlar iyi markalar yarışa ya sen uğraşacaksın orj. Istersen yada ustasını bulup yaptıracaksın
Açıkçası ben çanakkalede yaşıyorum. Uluslararası gemilerde çalışıyorum. O yüzden araba pek yol yapmayacak ama Türkiye ye döndüğümde yol yaparım mutlaka bizim burasının kışı çetin değil o yüzden 4 mevsim daha mantıklı geldi bana şu an 3mm derinlikte aciliyeti yok ama değiştireceğim mutlaka. Afl far çok teferruatlı bayağı işçilik ve para gerekecek. Benim merak ettiğim mercekli far ile düz fara xenon takmak direk afl ile çok uğraşacağım için istemedim. Yapanlar varsa onların görüşleri daha aydınlatıcı olacaktır. Peki otomatik far açma ve yağmur sensörü takma imkanım nedir bir fikrin var mı acaba?

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hocam aramıza hoşgeldiniz aracınızı güzel günlerde güle güle kullanın inş. Eğer aracınıza keyif için arada sırada binecekseniz lastik sesi az olan markalardan seçim yapabilirsiniz. 4 mevsim kararınızıda buna göre verebilirsiniz. AFL far konusunda malesef sonradan takılabilen birşey değil, birden fazla elektronik devresi ve maliyetleri nedeniyle kimse cesaret edip takamıyor. Mercekli far alıp takarsanız ileride muayene aşamasında sorun yaşarsınız, mercekli farların tamamı otomatik yükseklik ayarı yapmak zorundadır. Bu durumda tek seçeneğiniz ampül değişimi kalıyor. Forumda daha önce arkadaşlarımızdan değiştirenler olmuştu. Onlarında katılımıyla güzel bir fikir ortaya çıkacağını düşünüyorum. İyi geceler...

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hocam aramıza hoşgeldiniz aracınızı güzel günlerde güle güle kullanın inş. Eğer aracınıza keyif için arada sırada binecekseniz lastik sesi az olan markalardan seçim yapabilirsiniz. 4 mevsim kararınızıda buna göre verebilirsiniz. AFL far konusunda malesef sonradan takılabilen birşey değil, birden fazla elektronik devresi ve maliyetleri nedeniyle kimse cesaret edip takamıyor. Mercekli far alıp takarsanız ileride muayene aşamasında sorun yaşarsınız, mercekli farların tamamı otomatik yükseklik ayarı yapmak zorundadır. Bu durumda tek seçeneğiniz ampül değişimi kalıyor. Forumda daha önce arkadaşlarımızdan değiştirenler olmuştu. Onlarında katılımıyla güzel bir fikir ortaya çıkacağını düşünüyorum. İyi geceler...
Öncelikle çok teşekkür ederim. Afl farı bayağı araştırdım. Açıkçası kendim elektrikçiyim parça aksam işini kendim hallederim ama yazılım ve masraf biraz beni korkutuyor. O yüzden bende ampülde karar kılacağım. Lastik seçimi için marka öneriniz var mı maddi önemi yok kaliteli olması şartı ile.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ampül led takarsan o ampül patlar yada hiç yanmaz opel grubunda led çalışmıyor denedim her türlü ampul yaksada araba saçma saçma elektrik arızası vermeye başlıyor yazılım işi kolay internetten opcom alın bizde size yardımcı oluruz

Maddalyn

Kayıtlı Kullanıcı
17-Çanakkale
Siteyi ziyaret et
Ampül led takarsan o ampül patlar yada hiç yanmaz opel grubunda led çalışmıyor denedim her türlü ampul yaksada araba saçma saçma elektrik arızası vermeye başlıyor yazılım işi kolay internetten opcom alın bizde size yardımcı oluruz
Açıkçası çalışıyor sorun ariza göstermesi lamba değiştirdiğimizde. Ariza göstermeden nasıl bağlarız benim derdim bu deneyen ve yapan çok fazla insan var

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Valla ben stop lar için konuşayım led yapmak istedim envai çeşit demedim bir türlü yanmadı yabanlarda bir tanesini uzun denedim arıza yakmadı sadece 1 gün kullandım yolda gelirken airbag yandı derken arıza ışıkları yandı eve gelip cihaza bağladım elektriksel ne varsa arıza yakmış sokup attım bir daha denedim dirençle arıza yakmadan yapılıyor tavsiye etmem sonra philips in orj. Beyaz ampulleri aydınlatması güzel ömürlü yada osram önerimdir

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Bir daha denedim