Opel Astra J CD400 Kod Resetleme

AstraGTwinport

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, ikinci el bir astra j araç aldım üzerinde navimex multimedia var ama pek stabil bulmadığım için orjinal teybe dönmek istiyorum, kendi cihazı ortada yok ama birebir aynı model cd400'den temiz bir adet çıkma cihaz buldum. Güzelce montajını yaptım ama ekrana "kilitli" şeklinde bir uyarı çıktı. sanırım aracımla eşlenmesi ya da teybin kod olayının çözülmesi gerekiyor. bunu kendi imkanlarımla yapabilir miyim, ya da ne kadar bir masrafı olur servise götürsem. ya da servise mi iyi bir teypçiye mi götürmeliyim, fikirlerinizi rica ediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eskilerini bilmiyorum ama yeni model Astra J'lerde teyp güvenlik kodu yok. Sanırım bu eşleştirme işini yetkili servisler hallediyor.

satwalker

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
bunun için tech-2 cihazı gerekebilir.

esram30

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, ikinci el bir astra j araç aldım üzerinde navimex multimedia var ama pek stabil bulmadığım için orjinal teybe dönmek istiyorum, kendi cihazı ortada yok ama birebir aynı model cd400'den temiz bir adet çıkma cihaz buldum. Güzelce montajını yaptım ama ekrana "kilitli" şeklinde bir uyarı çıktı. sanırım aracımla eşlenmesi ya da teybin kod olayının çözülmesi gerekiyor. bunu kendi imkanlarımla yapabilir miyim, ya da ne kadar bir masrafı olur servise götürsem. ya da servise mi iyi bir teypçiye mi götürmeliyim, fikirlerinizi rica ediyorum.

Bana ulaşırsanız yardımcı olurum

esram30

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Üstad nasıl bir çözümü var acaba, navimexi kullanmaya devam ediyorum ama benzer durumu yaşayan ve google'da aratıp burayı bulan birisi çıkarsa bilgilenmesi iyi olur, ben de şahsen bilmek isterim çözümü?

Biraz elektronik bilgisi birazda programlama bilmek lazım. Teybin içerisine gömülü olan VIN kodu silinerek aracınızın VIN kodu tekrardan programlanarak yazılıyor. Ben yapabiliyorum. Bu aralar işlerim çok yoğun bunula ilgili bir rehber hazırlarım ileride. Hatta bir adet cd 600 buldum çıkma ucuza şimdi onu cd 400 ün yerine takmakla uğraşıyorum bakalım yapabilecekmiyim.

trkdrd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd400 den cd600 e geçiş

Bende de cd400 var cd600 e geçiş yapabilir miyim diye araştırıyordum. Sonuçları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

esram30

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de cd400 var cd600 e geçiş yapabilir miyim diye araştırıyordum. Sonuçları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Kod işini hallettim. ancak cd 600 de teyp ve ekran arasında gvif denen bir kablo var. Aldığım kişi o kabloyu sökmemiş aracın üstünde kalımış. Kablo serviste 500 TL bu nedenle kendim kabloyu yapmaya çalışıyorum. teyp çalıştı ama kablo olmadığı için ekrana görüntü gelmedi. Kendim kabloyu yapmaya çalışacağım. Size detaylı bilgi veririm.

Bimmerist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kod işini hallettim. ancak cd 600 de teyp ve ekran arasında gvif denen bir kablo var. Aldığım kişi o kabloyu sökmemiş aracın üstünde kalımış. Kablo serviste 500 TL bu nedenle kendim kabloyu yapmaya çalışıyorum. teyp çalıştı ama kablo olmadığı için ekrana görüntü gelmedi. Kendim kabloyu yapmaya çalışacağım. Size detaylı bilgi veririm.

Hocam bir çoğumuzun merak ettiği noktayı aydınlatmış bulunuyorsunuz sayenizde bir çok arkadaş faydalanacaktır buna eminim. Bunlardan biriside benim. Mevcut aracımızda cd400 teyp var ve bende cd500 veya cd600'e geçmek istiyorum. Android ünitelerin stabil çalışmama durumundan dolayı pek sıcak bakmıyorum. Bu cd500 ve cd600'lerden satılık bir çok ürün var. Eğerki desteğinizi esirgemezseniz bende bir adet ürün alıp aracıma montajlamak istiyorum.

trkdrd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cd400 den cd400 e geçiş

Çok teşekkür ederim. Merakla bekliorum. Kod çözme olayını nasıl yapıyorsunuz?Teyp üzerinden mi yoksa bilgisayar vb aracılığı ile mi?