Opel Astra J Direksiyon Kitlenmesi

haha15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba gayet iyi çalışıyor ama bazen dönüş esnasında direksiyon döndürülemeyecek şekilde sertleşiyo. Bazende tamamen kitleniyor ve yol bilgisayarında arıza çıkıyo. Resmi çektim bi siteye yükledim. Link eklicem. Akü ve şarj dinamosu değişti hala düzelmedi. Sorun neyden kaynaklı olabilir. Son zamanlarda sık sık yapmaya başladı. Araç : Opel Astra J kasa 1.3 CDTI 2011 Model

https://hizliresim.com/1GqlbY

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Genelde bu tip sıkıntılarda ilk akla gelen akü olur ama siz değiştirmişsiniz..Bu şekilde araç kullanmanız çok tehlikeli..Bu direksiyon türünde(EPS)Fiat, punto ve punto evo modellerinde kronik sorun kabul edilip servislerde bir kısmı ücretsiz bir kısmıda mahkeme yoluyla giderilmişti..Bazı arkadaşlar bu kitlenme yüzünden kaza geçrmişlerdi..Eğerki Opel ile Fiat aynı tip Eps li direksiyonu kulanıyorlarsa,Mutlaka servis veya işin ehli bir ustaya gösterin..

Son düzenleme:

haha15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabi dediğinizde haklısınız da işin ehli bi usta bulmak zor. Opel servisinde tanıdıgım var ve direksiyon ile alakalı sorunları baska bi yerde yaptırdıklarını söylüyolar. Servisi bile neden oldugunu bilmiyo ustalar ne dediyse değiştiriyoruz gene aynı gene aynı

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba gayet iyi çalışıyor ama bazen dönüş esnasında direksiyon döndürülemeyecek şekilde sertleşiyo. Bazende tamamen kitleniyor ve yol bilgisayarında arıza çıkıyo. Resmi çektim bi siteye yükledim. Link eklicem. Akü ve şarj dinamosu değişti hala düzelmedi. Sorun neyden kaynaklı olabilir. Son zamanlarda sık sık yapmaya başladı. Araç : Opel Astra J kasa 1.3 CDTI 2011 Model

https://hizliresim.com/1GqlbY

Benzer bir problemi bende yaşadım direksiyon beton gibi olmuştu direksiyona giren soketleri tek tek kontrol ettiğimde soketin birinde gevşeklik olduğunu gördüm soketi itince tık diye yerine oturdu soketleri özellikle direksiyon açı sensörü soketini kontrol etmenizi tavsiye ederim

haha15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer bir problemi bende yaşadım direksiyon beton gibi olmuştu direksiyona giren soketleri tek tek kontrol ettiğimde soketin birinde gevşeklik olduğunu gördüm soketi itince tık diye yerine oturdu soketleri özellikle direksiyon açı sensörü soketini kontrol etmenizi tavsiye ederim

Teşekkür ederim cevabınız için, bunu nasıl yapıcam peki ben yapabilir miyim daha doğrusu, direksiyonun soketleri nerede bulunur

badwet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim cevabınız için, bunu nasıl yapıcam peki ben yapabilir miyim daha doğrusu, direksiyonun soketleri nerede bulunur

Direksiyonun altındaki yani pedalların üst kısmındaki kapağı açıp direksiyon kolonundaki fişlerin soketlerini ve direksiyon milinin etrafinda bulunan açı sensörünün fişini kontrol edin veya ettirin.