Opel Astra J'in Artıları Eksileri

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Astra J'in Artıları Eksileri

ben şahsen yazdım kusur üzerime alınmadım .ayrıca bende 1,6 Turbo ve lpgli sorun yok katılıyorum bigboss

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
şu KRONİK sorunlar neymiş bi yazarmısınız. herkes yazıyo KRONİK sorun diyede kimse bahsetmiyor KRONİK sorunun ne olduğunu  exclaim
diğer yandan lpg uyum sıkıntısı demişsiniz. hangi motor seçeneğine göre bunu diyorsunuz bilmiyorum ama forumu biraz araştırırsanız yanlış hatırlamıyorsam 14 T ya bile lpg yapan arkadaş var exclaim
Arkadaşın imzasindaki araç; 1,6 115 hp çok rahat LPG takılıyor. Ben de katılıyorum bigboss.

tuncayilhan80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende çok araştırdım lpg ye uyum konusunda, opelin turbo motorunun lpg ye uyumda sorun çıkartttığı söylendi. opel servisi aradım 1.6 115hp de sorun yok lpg takarız dedi giittim 1.4 turbo yerine 1.6 115 hp aldım, aldıktan sonra opel servisine gittim artık opelin hiçbir motor tipine lpg uygulamıyoruz general motors yasakladı takılsa bile araç garanti dışına çıkıyor dediler. garanti dışına çıkmasını bile göze aldım birkaç lpg takan firmayla görüştüm onlarda motor arıza lambası yanar, ileride sübablarda sorun çıkabilir garanti veremiyoruz dediler. yani lpg takar binerim diye düşünüp aldığım 1.6 115hp cosmo aracıma hergün değil arada bir biniyorum. lpg ye bir çözüm bulurlarsa ileride belki taktırıp binerim aksi halde tekrar dizele döneceğim galiba...

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herhangi bir landi renzoya başvur.Benzin basınç sensörlü(100 TL)kit taktırırsan arıza lambası yanmaz.

vigilante8

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

by-Abdullah link' Alıntı:
eksi yönleri; aracın kalıper sorunu, kaput altı izalasyon olmaması (100- 150tl en fazla) ön kapılardaki  krom kaplı nıkelajın arkalarda olmaması, artıları; konforlu ve her gittiği yerde dikkatleri üstüne çekebiliyor..buna rağmen tüm segmentlerden iyi.. en azından bir ww ve honda dan daha albenili li..
Kaput altında izalasyon var

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana göre eksi tarafı aslında genelde çok küçük arızalardan dolayı servise gitmek zorunda kalınıyor olması en bazit örnek yağmur suyu yada yıkama sularının içeri girmesi herşey bir klipse bakıyor kaliper sorunu herşey bir dolguya
çok küçük olarak görünsede kullanıcıları çileden çıkarmaya yetiyor 31agryyy

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

foner link' Alıntı:
Polemik yaratmak istesem, böyle uzun uzun yazarak sana açıklama yapmaya çalışmam. Kronik kelimesinin anlamını bilecek kadar da yeterli bilgi ve eğitime sahibim. Benim bu foruma üye olma amacım; aracımla ilgili bilgi edinmek, aynı zamanda bilgi ve yorumlarımı paylaşmaktı. Doğal olarak böyle bir cevapla karşılaşmak hoş olmadı..

Dostum olayı büyütmek gibi olmasın ama Kronik sorun denilen şey ne yaparsan yap çözüm üretilemeyen, çaresi olmayan sorunlardır. Astra nın bazı ufak tefek aksaklıkları olabilir ama ben bugüne kadar çözüm üretilemeyen hiçbir soruna rastlamadım, aksine çok basit şekilde sorunlar çözülüyor; klips gibi, 3. stop a silikon takviyesi, kaliperlere burç gibi. Sizin bahsettiğinize ancak akut sorun denilebilir.

Kronik sorun pug 308 in motor kulaklarının oluşturduğu ses yada Renault21 lerin ön viraj demir lastiklerinin 1 ayda ezilip gitmesidir ki ne yapsanda çözümü yok üretimdeki tasarım hatasından dolayı. 

Elbette görüşlerinizi dile getireceksiniz ancak bu kadar çok kronik sorun diye forumda dile getirdiğiniz zaman araca sahip olmayanlar gerçekten haşat, iflah olmayan, dağılmış bir araç zannediyor ki aksine sınıfının en kaliteli araçlarından biri.

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frenler şahane general_Applause

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Dostum olayı büyütmek gibi olmasın ama Kronik sorun denilen şey ne yaparsan yap çözüm üretilemeyen, çaresi olmayan sorunlardır. Astra nın bazı ufak tefek aksaklıkları olabilir ama ben bugüne kadar çözüm üretilemeyen hiçbir soruna rastlamadım, aksine çok basit şekilde sorunlar çözülüyor; klips gibi, 3. stop a silikon takviyesi, kaliperlere burç gibi. Sizin bahsettiğinize ancak akut sorun denilebilir.

Kronik sorun pug 308 in motor kulaklarının oluşturduğu ses yada Renault21 lerin ön viraj demir lastiklerinin 1 ayda ezilip gitmesidir ki ne yapsanda çözümü yok üretimdeki tasarım hatasından dolayı. 

Elbette görüşlerinizi dile getireceksiniz ancak bu kadar çok kronik sorun diye forumda dile getirdiğiniz zaman araca sahip olmayanlar gerçekten haşat, iflah olmayan, dağılmış bir araç zannediyor ki aksine sınıfının en kaliteli araçlarından biri.

+1  greatt

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:

Kronik sorun pug 308 in motor kulaklarının oluşturduğu ses yada Rejnault21 lerin ön viraj demir lastiklerinin 1 ayda ezilip gitmesidir ki ne yapsanda çözümü yok üretimdeki tasarım hatasından dolayı. 

Kesinlikle katılıyorum.