Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
slm arkadaşlar benim bir sorum var, ben yarın nasipse arabamı bayiden çıkaracağım. ancak kafama takılan bişi var şu rodaj süresi sizlerin bi önerisi var mı bu konuda?

Kullanıcı klavuzunda yazılanı uygulayın yeter. Orada yazılanlardan birini açayım. Sakın arabanız 3000 km olmadan bu araç ne kadar hız yapar denemesine girmeyin. 1 dakikalığına bile.. ilk 1000 km 6. vitese almayın. Merağınızı biraz yenmeye çalışın. Meyvesini sonra toplarsınız.

secebay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kullanıcı klavuzunda yazılanı uygulayın yeter. Orada yazılanlardan birini açayım. Sakın arabanız 3000 km olmadan bu araç ne kadar hız yapar denemesine girmeyin. 1 dakikalığına bile.. ilk 1000 km 6. vitese almayın. Merağınızı biraz yenmeye çalışın. Meyvesini sonra toplarsınız.

teşekkür ederim

speed

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bizim astra sedan h lara göre mügen cam rüzgarlığı varmı piyasada gören varmı? teşekkür ederim. Bazı honda ve corollalarda gördüm gerçektin hoş duruyor.

cannas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nerdeyse düşüncelerimi özetlemişsiniz.Aynen katılmamak mümkün değil.Ben 10 sene benzinli gazlı son 2 senede dizel araba kullandım dizellerden çekindim ama artık dizelden başkasına binmem yakıt tüketimi masrafı aynı olsada.Yüksek tork bizim yokuşlu inişli yollarda insana mükemmel sürüş keyfi veriyor

cannas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3'e taktıktan sonra benzinli falan tanımaz. Aylardır şehirlerarası geziyorum. Yokuş yukarı ya da 80 km/h den sonraki hız artışlarında 1,6 lar hiç yakalayamadı benim arabayı. Hele bir yokuş yukarı arkama denk gelirse tamamen kayboluyorlar...
Şöyle özetleyeyim; Eğer benzin ucuzlayıp dizel 1,3 CDTI ile 1,6 benzinlinin yakıt değerleri aynı olsaydı bile şu an arabamı farkı alıp 1,6 ile değiştirmezdim. Bunun ara ivmelenmesi benzinlide yok.
Ama bu araba ancak 8000 km den sonra istediğiniz gibi oluyor. Ben 14000 km'ye geldim. Kendi sınıfımda korktuğum arabalar Turbolu benzinliler, TSI ve sadece sürücüsü iyi olan TDCI motorlular... Geri kalanı tanımam.
Esas korkum ise, sırf bu forumdaki bizim CDTI lara gitmiyor diyenler yüzünden 15 sene geriye gidip bazen ufaktan kapışmalara girmeye başladım. Sürücülükte 20 li yaşlarıma dönmek istemiyorum aslında.

Nerdeyse düşüncelerimi özetlemişsiniz.Aynen katılmamak mümkün değil.Ben 10 sene benzinli gazlı son 2 senede dizel araba kullandım dizellerden çekindim ama artık dizelden başkasına binmem yakıt tüketimi masrafı aynı olsada.Yüksek tork bizim yokuşlu inişli yollarda insana mükemmel sürüş keyfi veriyor