Opel Corsa D 2013 1.4 Twinport 195/55/R16 91H Lastik Hava Basıncı?

Lütfen Yardım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba. 189 km uzun yola çıkacağım.
Lastikler: 195/55/r16 91H Michelin Crossclimate (2017 Aralık ayında aldım.)

Ağırlık olarak ;
3 kişi : 300 kilo
Diğer eşyalar : 25 kilo

Opel müşteri hizmetlerini aradım. Lastik hava basınç değerlerini Türkiye yolları için rica ettim. Bana şu değerleri verdiler ;
3 kişi ile konforlu yolculuk için:
Ön lastikler 29
Arka lastikler 26

Azami yük için:
Ön lastikler 39
Arka lastikler 46

Şimdi ben lastikleri yaz kış ön arka aynı seviyede, yani 32 olarak kullanıyordum. Forumda okuduğum kadarı ile, kışın lastik hava basınçları ön arka 30 olabilirmiş. Ayrıca, 39 ve 46 lastik hava basıncının Türkiye yolları için fazla olduğunu düşünüyorum. Yanımda can taşıyacağım için, Avşa-İzmit arası yapacağımız yolculuk için, doğru lastik hava basınç değerini bulmam gerekiyor. Sizden rica etsem bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Saygılar

Son düzenleme:

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On arka 32 idealdir. Opel Servisi çok sallamış. Kışın karlı buzlu havada yol tutuşu iyi olsun diye 30 a düşünebilirsin ama sadece Kar buz. Yagmurda 34 olması daha uygun çukurlara düşüp lastik kesmezsin.

Lütfen Yardım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Kerim bey. Değerli mesajınız için teşekkür ederim. Maalesef, Opel müşteri hizmetlerine "Türkiye yolları için lastik hava basıncı değerleri" diye rica etmeme rağmen, yanımda can taşıyacağımı da belirtmeme rağmen, umursamaz bir şekilde 39 ön 46 arka değer vermeleri üzücü bir durum oldu. Forumları ve özellikle opelim.net sitesindeki konuları araştırdığım için asla 39 46 yapmam. Bu arada konuyu yanlış yere açmışım özür dilerim. Lütfen moderatörlerimiz konuyu teknik kısıma taşıyabilir mi? Saygılar

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
On arka yıllardır 33 dolu ise 34 kullanırım hiçbir sıkıntı yaşamadım

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Kerim bey. Değerli mesajınız için teşekkür ederim. Maalesef, Opel müşteri hizmetlerine "Türkiye yolları için lastik hava basıncı değerleri" diye rica etmeme rağmen, yanımda can taşıyacağımı da belirtmeme rağmen, umursamaz bir şekilde 39 ön 46 arka değer vermeleri üzücü bir durum oldu. Forumları ve özellikle opelim.net sitesindeki konuları araştırdığım için asla 39 46 yapmam. Bu arada konuyu yanlış yere açmışım özür dilerim. Lütfen moderatörlerimiz konuyu teknik kısıma taşıyabilir mi? Saygılar

Opel lastiğin maksimum basınca dayanma noktasını vermiş yada yük kamyonu otobüs için . O havayı basarsan araba top gibi zıplar. 36 da bile trim sesi yapıyor. Bazı markaların lastik basınç göstergesi bile 30-32 sır. Yazın 32 trim sesinden rahatsız olmazsanız 34 basın. Bindan yuksegide tavsiye etmem lastikler ısınınca haliyle basınç artar.