opel en çok şikayet alan araç mıdır?

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kabahatin küçüğü arabada büyüğü bizde,herzaman arabaya yatırılacak parayı boşa masraf gibi görüp ekonomik nedenlerden dolayı hem uygun olsun hem kusursuz olsun istiyoruz ve piyasanın altına bulunca atlıyoruz ama sonra tek tek sıkıntılarıyla uğraşıyoruz ve bunu yaparken en az masrafla nasıl çıkarız diye bol bol yan sanayi malzeme kullanıyoruz,aracın orjinal malzemesinin hatalı üretim şansı dışında ömrü epey uzun oluyor,bmw hastası olan bir abim var ama ilk defa bmw dışında aldığı fiat unoda dahi(oğlu daha az seri araba ile alışsın şoförlüğe diye uno almıştı) söylediği bmw kullanırken cebim para görmüyordu şimdi ise ohh be dünya varmış dedim diyordu ama oğlu 7-8 ay sonra kaza yapıp aracı perte çıkardıktan sonra yine gitti bmw aldı,hastalık böyle birşey işte,sevdin mi kopman zor oluyor,kronik arıza daha öncede yazdığım gibi her araçta var,mutlaka bir sıkıntısı çıkıyor.siz aracınıza bakın,o da size baksın...

Ben sıfır aldım .Ama daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi opel corsa c kasalar arızası çok olan modeldir.Maalesef bu arızalarda artık kronikleşmiştir.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben sıfır aldım .Ama daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi opel corsa c kasalar arızası çok olan modeldir.Maalesef bu arızalarda artık kronikleşmiştir.

Benim bildiğim direksiyon kutusu haricinde pek kronik sorunu yok 1.3 cdti'lerin..
Kronik ve diğer sorunları çok olanlar genelde 1.7 dti'lerdir..
Oluşan genel kanı bu yöndedir, kim ne derse desin..
1.3 cdti düzenli bakımlarla 1 milyon km yapmış bir motor, youtube'ta videoları mevcut.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim direksiyon kutusu haricinde pek kronik sorunu yok 1.3 cdti'lerin..
1.3 cdti düzenli bakımlarla 1 milyon km yapmış bir motor, youtube'ta videoları mevcut.

:) Türkiye'de araba kullanıyorsam 500.000 km deviremezsin rektefiyesiz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Videoda anlatılan olay ülkemizde mümkün değil sadece bana göre reklamdan başka bir şey değil.

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aslında c kasalarda özellikle 2004 modellerde (benim aracın modeli) direksiyon kutusu .volant,mazot pompasından kaçaklar,güçsüz marş motoru gibi bence kronik olan sorunlar vardır.Birçok kişi bende dahil şikayetçiyiz.Motor olayına gelirsek bilindiği üzere fiattan alınan motordur.Bu motor kendini ispatlamış bir motordur.Benim araç şu anda 148 binde motorla ilgili çok şükür bir sıkıntım yok.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
:) Türkiye'de araba kullanıyorsam 500.000 km deviremezsin rektefiyesiz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne kadar emin konusuyorsun?
500bin i gecmis cdti-mjet-herhangi benzinli cok arac gordum ben. Hatta kullandim.

Aslında c kasalarda özellikle 2004 modellerde (benim aracın modeli) direksiyon kutusu .volant,mazot pompasından kaçaklar,güçsüz marş motoru gibi bence kronik olan sorunlar vardır.Birçok kişi bende dahil şikayetçiyiz.Motor olayına gelirsek bilindiği üzere fiattan alınan motordur.Bu motor kendini ispatlamış bir motordur.Benim araç şu anda 148 binde motorla ilgili çok şükür bir sıkıntım yok.

Direksiyon kutusu ve volan hakkaten sorun. Mars motorunun gelistirilmis versiyonlari mevcut. Pompa da enjektorler gibi belli araliklar da bakim ister. Zamaninda mudahale edilmezse pompanin icindeki oringler niteligini kaybeder ve mazot kacirir.

Motor Fiat' dan alinma degil, Gm-Fiat ortak yapimidir.

Tapatalk Pro