Opel Özel Ve Yetkili Servisleri Değerlendirmek

thejakal86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim görüşüm tabi opel de satış çok iyi servisleri kötü özel servise gidiyorum bakın ne gerekiyorsa yapın para sorun değil diyorum şu değişti bu değişti ücret bu tamam.aradan zaman geçiyo araç arızalanıyor soruyorum abi kontrol etmedinizmi test etmedinizmi diye soruyorum siz söylemeden bütün arızaları yapmayız gibi saçma sapan söylemler içinde bulunuyorlar.mesela radyatör değişimi oldu işçilikte tampon sökme diye ayrı bi ücret vardı kullandıkları vidayı bile ücrete eklemişler.ayrıyetten mekanık işçiliği diye de bi ücret vardı servismi allah yazdıysa bozsun.

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B Otomatik bir aracım var. Ara. 1 haftadır p0443 hatası veriyor. Bununla ilgili konuda açtım hatta.
Bugün izin aldım işten, dedim şunu bi halledeyim. Bütün günüm sanayide geçti ve sağlam arabamda bozuldu.
Cihaza bağlıyorlar, abi sorun şurada bak diyor, tamam ne gerekiyorsa yapın diyorum;
Birisi giriş hortumlarının yerini değiştirdi, bi gez gel dedi baktı olmadı sen müsait bi zamanda gel dedi.
Diğeri senin tesisat değişmesi lazım, arabayı bırakacaksın 4 gün sonra gel al , minimum 700 lira tutar dedi
Bi tanesi - ki opel servisi bu dediğim, abi biz bu arabalara bakmıyoruz dedi. Nasıl yani dedim bu Opel değil mi? Opelde patronun emri var yorgun arabalara bakmıyoruz dedi. Adamla dövüşecektim neredeyse, ya sabır dedim çıktım.
Arabada nadirde olsa oksijen sensörü arızası veriyordu, dedim bari en azından onu halledeyim. Lpg ayarından olabilir diye düşünerek Lpg ayarı yaptırdım. Çıktım baktım araba silkeleme yapıyor. Geri döndüm bu silkeleme yapıyor dedim, gazını açayım biraz istersen dedi. Tamam dedim neyse problem düzelt. Yaptı bişeyler çıktım yine, bu sefer araba daha berbat oldu. Ya dedim buna bişeyler oldu, abi bujilerden yapıyodur dedi. Sen bi tek tırnak buji al gel. Bujiler Gm marka orjinal bujiler, yeni değişti bujiden olduğunu sanmıyorum ama onada tamam dedim gittim yeni buji aldım. Meğerse 1 ay önce arabam conta yakmıştı, motoru yapan usta bujileri sıkmadan yerine koymuş! Şok oldum resmen. Adam bujileri sıkmamış ya yuh yani.
Bunun haricinde bütün hava-vakum hortumlarıda yanlış takılmış. Adamlar yanlış yere takılmış diyor, tamam doğru yere takın madem diyorum, bu arabanın aynısından olmasından lazım ordan kopya çekelim dedi. Ulen onada tamam dedim, çıktım dışarı benim arabanın aynısından 99 model buldum bi tane gittim adamın yanına dedim böyle böyle rica ettim. Adam çekindi doğal olarak parça falan değiştirmeyin ha dedi, neyse benim arabanın yanına çektirdim bunu rica minnet. Usta ordan kopya çekip bile yapamadı.
Tek bildikleri çözüm abi sen bu arabayı sat. opel servisi bile arabama bakmadı ya var mı ötesi?!
Velhasılı deli oldumi sinir stres sahibi olarak geri döndüm.
Arabayı ya yakacam ya satacam artık. Ama garibim arabanın bir suçu yok ona acıyorum.
Bu yaşadıklarım Isparta'da bu arada.Ama şehirden bağımsız olarak Vectra B 2000cc araç sahiplerinin benzer sıkıntılar yaşadıklarını biliyorum.
Bu arabadan anlayan bir usta yok mu, böyle kendi kendine arızayı tespit edip ben söylemeden sıkıntısını çözecek, kasap değilde harbi usta?

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B Otomatik bir aracım var. Araç 1 haftadır p0443 hatası veriyor. Bununla ilgili konuda açtım hatta.
Bugün izin aldım işten, dedim şunu bi halledeyim. Bütün günüm sanayide geçti ve sağlam arabamda bozuldu.
Cihaza bağlıyorlar, abi sorun şurada bak diyor, tamam ne gerekiyorsa yapın diyorum;
Birisi giriş hortumlarının yerini değiştirdi, bi gez gel dedi baktı olmadı sen müsait bi zamanda gel dedi.
Diğeri senin tesisat değişmesi lazım, arabayı bırakacaksın 4 gün sonra gel al , minimum 700 lira tutar dedi
Bi tanesi - ki opel servisi bu dediğim, abi biz bu arabalara bakmıyoruz dedi. Nasıl yani dedim bu Opel değil mi? Opelde patronun emri var yorgun arabalara bakmıyoruz dedi. Adamla dövüşecektim neredeyse, ya sabır dedim çıktım.
Arabada nadirde olsa oksijen sensörü arızası veriyordu, dedim bari en azından onu halledeyim. Lpg ayarından olabilir diye düşünerek Lpg ayarı yaptırdım. Çıktım baktım araba silkeleme yapıyor. Geri döndüm bu silkeleme yapıyor dedim, gazını açayım biraz istersen dedi. Tamam dedim neyse problem düzelt. Yaptı bişeyler çıktım yine, bu sefer araba daha berbat oldu. Ya dedim buna bişeyler oldu, abi bujilerden yapıyodur dedi. Sen bi tek tırnak buji al gel. Bujiler Gm marka orjinal bujiler, yeni değişti bujiden olduğunu sanmıyorum ama onada tamam dedim gittim yeni buji aldım. Meğerse 1 ay önce arabam conta yakmıştı, motoru yapan usta bujileri sıkmadan yerine koymuş! Şok oldum resmen. Adam bujileri sıkmamış ya yuh yani.
Bunun haricinde bütün hava-vakum hortumlarıda yanlış takılmış. Adamlar yanlış yere takılmış diyor, tamam doğru yere takın madem diyorum, bu arabanın aynısından olmasından lazım ordan kopya çekelim dedi. Ulen onada tamam dedim, çıktım dışarı benim arabanın aynısından 99 model buldum bi tane gittim adamın yanına dedim böyle böyle rica ettim. Adam çekindi doğal olarak parça falan değiştirmeyin ha dedi, neyse benim arabanın yanına çektirdim bunu rica minnet. Usta ordan kopya çekip bile yapamadı.
Tek bildikleri çözüm abi sen bu arabayı sat. opel servisi bile arabama bakmadı ya var mı ötesi?!
Arabayı ya yakacam ya satacam artık. Ama garibim arabanın bir suçu yok ona acıyorum.
Bu yaşadıklarım Isparta'da bu arada.Ama şehirden bağımsız olarak Vectra B 2000cc araç sahiplerinin benzer sıkıntılar yaşadıklarını biliyorum.
Bu arabadan anlayan bir usta yok mu, böyle kendi kendine arızayı tespit edip ben söylemeden sıkıntısını çözecek, kasap değilde harbi usta?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vectra B Otomatik bir aracım var. Araç 1 haftadır p0443 hatası veriyor. Bununla ilgili konuda açtım hatta.

İşte en büyük sorun zaten bu. İşi bilen usta yok ve opel arıza vermeye başlayınca artık işin içinden çıkılmaz oluyor. Bende bu LPG konusunda çok çektim. Ama bir daha LPG araç tövbe. Ne desem boş.

fmeric

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla ben opel servislerinin yetkisinden de özelinden de memnun değilim. O yüzden bazı tamiratları öğrenip kendim yapmak zorunda kalıyorum. Çözüm üretmiyorlar parça satma derdiyle hiç alakası olmayan parçaları değiştirip insanlara gereksiz maliyet yüklüyorlar. İşini iyi yapan da vardır illaki ama ben genel olarak memnun değilim.

METİN TEKİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar arkadaşlar, yaklaşık 1.5 senedir opel sahibiyim ancak henüz aranıza katılmak nasip oldu. servis konusunu görünce de yazmak istedim. bir önceki periyodik bakımlarımı bostancıda Ea Opel Servis'de yaptırmıştım, aslında gayet olumlu sonuçlar aldım ancak sizin önerinleriniz de benim için önemli . yine aynı bölgede tavsiye edeceğiniz bir yerler var mıdır? tekrar bakım yaklaşıyor malum. herkeslere iyi forumlar :)

Moderatörün son düzenlenenleri:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Herkese merhabalar arkadaşlar, yaklaşık 1.5 senedir opel sahibiyim ancak henüz aranıza katılmak nasip oldu. servis konusunu görünce de yazmak istedim. bir önceki periyodik bakımlarımı bostancıda Ea Opel Servis'de yaptırmıştım, aslında gayet olumlu sonuçlar aldım ancak sizin önerinleriniz de benim için önemli . yine aynı bölgede tavsiye edeceğiniz bir yerler var mıdır? tekrar bakım yaklaşıyor malum. herkeslere iyi forumlar :)
memnun kaldıysanız tekrar gidin bu sizin için artı olucaktır

enverbinici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Yetkili Servisleri

Astra aracımın kliması ön cama hava üflemiyordu,ve kontağı kapattığımda takır,tukur ses geliyordu klima yönlendiricisinden, ön camda da bu yüzden buğu oluyordu,klima yönlendirmelerde sorun vardı ve ses yapıyordu ,bazen çalışıp bazen çalışmıyordu.Ankara Opal Opel yetkili servis'e gittim kapıda daha kayıt yerindeki eleman baktı ,içerden servisi aradı telden bişeyler sordu bi yandan da klimayı açtı denedi .ondan sonra arabanın klima motorunun bozuk olabileceğini 3800-4000 lira civarı ön göğüs sökülüp tamir edebileceklerini..yada aracı içeri servis e sokup arızayı tespite bile 100 TL fiyat isteyince yaptırmadan çıktım servisten..Daha bi kaç hafta önce aynı serviste 1000 küsür e bakımını yaptırmıştım arabamın üstelik...Şu ana kadar aracımı hep yetkili serviste yaptırmama rağmen sadece arıza tespitine bile 100 TL para istenmesi bence çok yanlış, 4000 liraya yapılır dediği arızayı kendim 10 TL ye çok basit bi şekilde hallettim.Şu an klima ilk günkü gibi sessiz hiç bi sorun da kalmadı..Bu kadar basit ve astra H kasalarda kronik olan bu arızayı bi yetkili servis 4000 TL ye o parçayı komple değiştirerek çözüyorsa...Bidaha da böylesi servislerle işim olmaz.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Enver hocam 10 liraya nasıl çözdünüz acaba açar mısınız biraz daha? ben de aynı sorunu yaşadım ama kendi kendine düzeldi.. 2-3 kere klima panelinden resetledim olmadı.. ertesi gün arabanın kontağını açtığımda kendi kendine tak tuk sesler geldi ve düzeldi.. siz nasıl çözdüğünüzü söylerseniz ben de denemek isterim bir daha başıma gelmemesi için..