Opel tigra S93 aldığım hata kodları

DarK_DrivE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 Mayıs 2009
Bugün arabamı bilgisayara bağlattım. 3 haftadır 6-7 kez arıza ışığı yandıktan sonra bugün bir süre devirli kullandım 5000-6000 civarında gaz kestikten sonra ışıklarda durduğumda tekrar arıza ışığı yanınca doğru servise =)Bilgisayarda birkaç hata gözüktü ancak servisim şimdilik silelim tekrar yandığında gelirsin kesin bilgimiz olur dedi. Ancak ben hata kodlarını telefonuma kaydettim seri bir şekilde =)
Aldığım hata kodlarını netteki listelerle ilceleyerek yanlarına açıklamalarını yazıyorum;

P0130 - Isitmali Oksijen Sensör (HO2S) Devre Kapalı Döngü (CL) Performans Bankası 1 Sensör 1
P0110 - Intake Hava Sıcaklık (IAT) Sensör Devre
P0443 - EVAP Temizleme Solenoid Valf 1 Kontrol Devresi
P1231 - enjektör Devre Silindir 4 intermitan
P0200 - enjektör Kontrol Devresi
P0170 - Yakıt Trim Bankası 1
P0335 - CKP Sensör bir Devre Performans -(Bilgisayarda gördüğüm krank mili sensörü ile ilgiliydi sanırım buda aynı şey)

Aracımda şuanda sadece açık hava filtresi var. Enjektörlerde çıkan sorun canımı sıkıyor araç ciddi benzin yakıyor hiç ekonomik değil bu sıralar.Birkaç kes anlık gaz yüklenmesinde yarım saniye kadar bir kesiklikle gazı yediği oldu.Çekiş dengeli.Konuyla ilgili uzman arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim.Elimden geldiği kadar açıklayıcı olmaya çalıştım eğer eksik varsa yazacağım.Unutmadan motorum X16XE.

5 Mayıs 2009
Evet bugün biraz zorlayınca tekrar arıza verdi 2 kez araç.Tekrar okutmak için extra ücret vermek mi gerekicek tekrar yaparsa getir bağlayalım bakalım demişti.Bilgisi olan yokmu yahu =)