opel vectra c 2004 elektirikli koltuk arızası

suleyman1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 2004 vectra c elegance aracımın şöfor tarafındaki elektirikli koltuk calışmıyor yolcu tarafında sorun yok yetkili servise götürdüm 2 gün burda kalacak dediler koltugu sökecekler öle bakacaklarmış kabul etmedim bende başka bir özel servise götürdüm sigortalara felan baktı sorun bulamadı koltugun altında kablolara baktı hepsi takılı bilgisayara bagladı söför koltuguna erişim olmadıgını söyledi modül arızalı olabilir dedi oda koldugu sökmememiz lazım dedi koltugu sökmeden bunu cözebilen antalyada usta arıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim teşekkürler

sydo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza koltuk ayar kontrol kumanda modülünde ise koltuk komple sökmeye gerek yok koltuğun yan tarafındaki plastik parça çıkarılınca zaten kontrol kumandasına ulaşılıyor

1319894985.jpg

suleyman1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza koltuk ayar kontrol kumanda modülünde ise koltuk komple sökmeye gerek yok koltuğun yan tarafındaki plastik parça çıkarılınca zaten kontrol kumandasına ulaşılıyor

1319894985.jpg

teşekkürler biraz araştırdım nette dedigin gibi koltuk ayar kontrol kumandasıda sorun oldugunu söylüyolar bundan anlayan usta lazım elektirikcide yapabiliyormuş ama dedigim gibi bu işten anlayan usta herkesede kurcalatmak istemem hayırlısı bakalım

sydo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler biraz araştırdım nette dedigin gibi koltuk ayar kontrol kumandasıda sorun oldugunu söylüyolar bundan anlayan usta lazım elektirikcide yapabiliyormuş ama dedigim gibi bu işten anlayan usta herkesede kurcalatmak istemem hayırlısı bakalım

kardeş sökmek çok ustalık isteyen birşey değil kumanda içerisinde anakart var eğer anakart arızalı ise duruma göre yapılma ihtimali var ise onarılır yok ise yeni kumanda kontrol modülü alman gerekebilir oto elektronikciye baktır benim aracın sağ taraf koltuk ayar kumandası çalışıyor fakat plastik tırnakları kırıldı şimdi sadece ön ve arka düğmesi çalışıyor bel ayar düğmesi kırık oldugu için çalışmıyor

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klasik temassızlık veya oksitlenme türü bir durum olabilir.söküp karta ve bağlantılarına genel olarak bakın bi temizleyip takın bağlantılarını o da olmazsa bir elektronikçiye götürüp devre elemankarını ölçtürün hatalı olanı yenilesin

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suleyman1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bugün bu işten anlayan iyi bir usta buldum ve 10 dk bile sürmeden sorunu cözdü koltugun arkasındaki kabloları söktü orda bir işlem yaptı ve calıştı antalya manavgat ta atalay elektronik ilyas usta tavsiye ederim bu işten anlıyor herkese iyi günler dilerim