Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

Oto Karşılaştırma: Honda Civic & Opel Astra

• Kullanılan toplam oy
    154

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda Civic, Elegance veya Premium olursa tamam. Dream modelleri çok basit duruyor. Arka koltukların diz mesafesi, iç mekan malzeme kalitesi, kaporta kalitesi ve yalıtımıda sıfır bence. Biraz yüksek hızlarda rüzgar arabanın içinde esiyor. Ön konsol çok boş. Kaporta çok zayıf bir de Honda'da kim ne derse desin. Sacları aşırı ince. Bir de önü ne öyle. Burun çok kısa. Sürücü koltuğundan nerde bittiğini kestirmek güç. Tamam burası Opel sitesi normaldir diyeceksiniz, yanlış anlaşılmak istemem ama ben Astra'nın yanında Civic gibi bir arabanın bahsini bile doğru bulmuyorum.

Ne olursa olsun Alman işçiliği diyorum. Zaten Japon kalitesini verebilen iki firma var. TOYOTA ve NİSSAN. Honda bunların yanında bence bir hiç.

Honda'nın fiyatlarıda ateş pahası, kim ne derse desin! Civic Elegance otomatiğe 46.500 lira deniyor. Bence bu araba, bunun yarısı bile etmez. Kıçıkırık City otomatiğe 37 bin küsür diyorlar bu ne demek Allah aşkına!:(

Civic'ten inip Astra'ya binince, hemen Alman tokluğunu alıyorsunuz. Kısaca Honda'dan inip, hemen ardından herhangi bir Alman arabasına bindiğinizde tokluğu hemen hissediyorsunuz. Tasarım konusu zevk meselesi.

Arka tarafının neyini beğenmiyorsunuz anlamadım:) Sedan cenneti ülkemiz şartlarında bence güzel;)
Opel-Astra_Sedan_2007_photo_08.jpg

Opel-Astra_Sedan_2007_photo_15.jpg

Bazı yerlerine Katılıyorum sadece yazınızın. Ama burada Civic kullanmamın bende etki yarattığını düşünmeyin. Bende geçen showroom'da cdti astra'yı test ettğimde aradaki tokluğu kaliteyi gerçekten hissttim. Ama Honda'yı bu kadar yabana atmayın. Bilmiyorum kullandınızmı ama Easytronic Astra'lar 10.000 km'de bakıma giderken(istisnalar hariç) Düzgün kullanılmış Honda otomatik şanzumanları ömürlük oluyor. Haberiniz var mı bilmiyorum ama yıllardır Honda'nın otomatik şanzuman'ı en iyi şanzuman seçiliyor.

İşin açıkçası eski bir Opel kullanıcısı olarak bende Civic'e o kadar para vermem, Zamanında verdik ama şimdi aynı paraya az daha katıp Cosmo Cdti Astra Sedan alırım. Ama bahsettiğim gibi Serbest piyasa herkes sizin fikrinizde değil, başka insanlar Civic'i tercih edeceklerdir.

Emirhan34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pejo 206nın sedanı neyse astranınkide o bence ama astra hb çok farklı bişey tabi..

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dünya çapında bir anket olsun honda acık ara götürür günümüz tüketicileri kesinlikle özelliklere felan bakmıyor zaten görünüş bakımından astrayı tek geçiyor civic,astranın şansı bile yok bu ankette..

istediğimiz kadar opelci olsakda doğruları söylemek boynumuzun borcu..

ama insignia koysaydın oraya :D biraz şartları değişirdi fakat hondanın oy alacağını hiç sanmıyorum..

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda Civic, Elegance veya Premium olursa tamam. Dream modelleri çok basit duruyor. Arka koltukların diz mesafesi, iç mekan malzeme kalitesi, kaporta kalitesi ve yalıtımıda sıfır bence. Biraz yüksek hızlarda rüzgar arabanın içinde esiyor. Ön konsol çok boş. Kaporta çok zayıf bir de Honda'da kim ne derse desin. Sacları aşırı ince. Bir de önü ne öyle. Burun çok kısa. Sürücü koltuğundan nerde bittiğini kestirmek güç. Tamam burası Opel sitesi normaldir diyeceksiniz, yanlış anlaşılmak istemem ama ben Astra'nın yanında Civic gibi bir arabanın bahsini bile doğru bulmuyorum.

Ne olursa olsun Alman işçiliği diyorum. Zaten Japon kalitesini verebilen iki firma var. TOYOTA ve NİSSAN. Honda bunların yanında bence bir hiç.

Honda'nın fiyatlarıda ateş pahası, kim ne derse desin! Civic Elegance otomatiğe 46.500 lira deniyor. Bence bu araba, bunun yarısı bile etmez. Kıçıkırık City otomatiğe 37 bin küsür diyorlar bu ne demek Allah aşkına!:(

Civic'ten inip Astra'ya binince, hemen Alman tokluğunu alıyorsunuz. Kısaca Honda'dan inip, hemen ardından herhangi bir Alman arabasına bindiğinizde tokluğu hemen hissediyorsunuz. Tasarım konusu zevk meselesi.

Arka tarafının neyini beğenmiyorsunuz anlamadım:) Sedan cenneti ülkemiz şartlarında bence güzel;)
Burak tersten kaltın gene abijim :) Fiyat politikası olara vw,honda ve toyota'ya selam ederim ama sedan astra'dan daha güzel benzinli karşılatırmasında Honda bana göre.

Ülkemiz şartları derken sedan olsun ne olursa olsunmu diyorsun yoksa Opel yapmış söz etmeyin alın, kullanınmı diyorsun tam çözemedim :D:D

Karşılaştırma Cosmo ile Elegance arasında yapılmış.. E elegance'da 206 edandan iyidir :rolleyes:

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence cok zor bır anket bende accord mu insigna mı diye anket acmayı düşünüyordum. hakikaten civic görünüş olarak mükemmel bir arac (heleki beyaz ve siyah renk secenekleri)görünüşle kalmıyor harika bir motora cok güzel ses yalıtımına ses sistemine sahip amaaaa kalite konfor yol tutuşu ve benim tercihim kesinlikle astra sedan

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Type-r Yiğit : Honda, "Jazz" hariç her otomobilinde tam otomatik sistem kullanıyor. Easytronic'ten daha sorunsuz olması doğaldır. Zaten Easytronic çıkana kadar tüm Opel'lerde tam otomatikti. O zamanlara bir bakın, var mı arıza. Zaten Easytronic'te çıkan sorunlar yüzünden Opel, yeni Astra'da tam otomatiğe geçti. Ama memnun olupta, hiç sorun yaşamayanlarda var orası ayrı. Aynı şekilde Cruze'da da direk tam otomatik sistem kullandılar. Artık robotizeye güven kalmadı. Eskiye dönüyorlar. En iyisini de yaptılar. Herkesin fikrine saygı duyarım. Ama Alman arabalarının verdiği tokluğu hiçbir Japon arabası veremiyor bence, Toyota hariç. Saygılar.

Dinçer: Abi Honda'yı, hem fiyatlarıyla, hem "O fiyata değecek mi acaba?" diye düşündüren arabalarıyla sevmiyorum işte :) Fiyatları kesinlikle çekmesi gerekiyor.

Yani ülkemiz şartları derken, malum sedanın üstünlüğü ortada. Astra Sedan'da sınıfında gayet iyi bir model demiştim.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence cok zor bır anket bende accord mu insigna mı diye anket acmayı düşünüyordum. hakikaten civic görünüş olarak mükemmel bir arac (heleki beyaz ve siyah renk secenekleri)görünüşle kalmıyor harika bir motora cok güzel ses yalıtımına ses sistemine sahip amaaaa kalite konfor yol tutuşu ve benim tercihim kesinlikle astra sedan

Kesinlikle her kelimesine katılıyorum. :)

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dinçer: Abi Honda'yı, hem fiyatlarıyla, hem "O fiyata değecek mi acaba?" diye düşündüren arabalarıyla sevmiyorum işte :) Ya fiyatları çeksin, ya da her arabası Accord gibi olsun :)

Yani ülkemiz şartları derken, malum sedanın üstünlüğü ortada. Astra Sedan'da sınıfında gayet iyi bir model demiştim.
Sen Hondayı sevmiyorsun gerisi boş :D
Fiyat konusunda haklısın ama toyota'da az değil gel sana cruze+94gsi alalım :D

Sedan demişken bana göre Astra sedanı sırf sedan diye almak yerine Zafira,Cmax,Verso tipi araçlar terci edilebilir işlev bakımından.

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Type-r Yiğit : Honda, "Jazz" hariç her otomobilinde tam otomatik sistem kullanıyor. Easytronic'ten daha sorunsuz olması doğaldır. Zaten Easytronic çıkana kadar tüm Opel'lerde tam otomatikti. O zamanlara bir bakın, var mı arıza. Zaten Easytronic'te çıkan sorunlar yüzünden Opel, yeni Astra'da tam otomatiğe geçti. Ama memnun olupta, hiç sorun yaşamayanlarda var orası ayrı. Aynı şekilde Cruze'da da direk tam otomatik sistem kullandılar. Artık robotizeye güven kalmadı. Eskiye dönüyorlar. En iyisini de yaptılar. Herkesin fikrine saygı duyarım. Ama Alman arabalarının verdiği tokluğu hiçbir Japon arabası veremiyor bence, Toyota hariç. Saygılar.

Bende aynısına katılıyorum. Honda ayrıca Hatchback Civic'in 1.4 litrelik motorunda İ-shift şanzuman kullanıyor. Dediğiniz gibi diğer seçeneklerde Tam otomatik şanzuman kullanılıyor. Şartlarımıza göre farklılıklar gösteriyor bu sonuçlar ama yukarıdada bahsettiğim gibi bende Dizel Cosmo astra'yı tercih ederim. ;) Ama Kesinlikle Dizel.

Son düzenleme:

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Honda'nın elegance modelinin fiyatıyla, Astra Sedan 1.3 CDTI Cosmo Xenon paketli+sunrooflu alabiliyorsunuz. Plaka masrafları ve sigorta masraflarıda çıkıyor :)