Otomatik vites gecislerde titreme yapiyor

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
HERKESE MERHABA
Aracim 1997 model vectra b 1,8 16v otomatik vites
gecen gün motor ariza isigi yandi sadece bilgisayara baflayip bakan bi servise girdim önce egzantirik mili sensörü arizali dediler araci bi özel servise biraktim sensör degisti ve egzos motor cikisinda delik oldugu ve contasinin da degismesi gerektigi söylendi ben de ok verdikten sonra yapildi araci aldim servisten 250 km kadar yol yaptim yolda giderken kick down yapmak icin gaza yüklenin ce gaz yemiyor gibi oluyor ve asiri bi titreme yapiyor bide vites atmiyo gibi geliyo sanki gazdan cekince ufak ufak basarsam arac hizlaniyor gidiste bi problem yok ama titreme cok rahatsiz edici degerli ustalar ve anlayan arkadaslarin yardimini bekliyorum

1. degisen egzantirik sensörü baska yada orjinal olmassa ne olabilir bundan olabilir mi

2. yada cek sevdigim arabam da baska bi sorunmu :((

yardimlarinizi ve görüslerinizi bekliyorum saygilarimla

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aynı sorunu(gaza asılınca titreme, gaz yememe) 2.0 otomatik Vectra ile ben de yaşadım. Sorun benzinde su olmasıymış. Düzgün yerden alınca normale döndü.

Yani şanzımanla bir ilgisi yoktu ben de.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pekii arizayi sifirladilarmi sensoru degistirince????
Cünkü bu hata sanziman ile degil daha cok atesleme yakit problemine beniziyor...

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla burda benzinde problem olcagini sanmiyorum Türkiye de yasamadigim icin söylüyorum bunu ..

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ariza sifirlama derken bu konuda pak bilgim yok ama ariza isigi söndü artik onu soruyosaniz .. yada baska mi oluyomu bilgi verir seniz

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç otomatik vites olduğu için ateşlemede sorun yaptığı anda vites atmakta zorlanıyor gibi görünür. Ateşleme takımları ve bujiler ve buji kablolarınada baktırın. Ama bana benzinden yapıyor gibi geliyor.

Ferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla ben benzinden olmadigina eminim gibi cünkü iddia etmiyorum ama avrupa ülkesinde benzin le alakali bi sorun olacagini sanmiyorum bakalim bu sorunu biraz daha izlicem sonra tekrar yaparsa servise götürecem su an aracta hersey normal bakalim yardimlariniz icin tesekkürler ..