Otomatik vites sevenler derneği

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cemiyetimin güzel insanları merhabalar.Evde misafir olmasına binaen netle pek fazla haşır neşir değilim.Yanlızca işyerinde kaçamak girişler yapıyorum.okuyucum genelde :)Nasılsınız inşallah_?
Polat abi ısıtma müşürü hala aynı misafirler gitsin icabına bakacağım artık az önce babam arıyo üsküdar dan gene lpg ye geçmiyor 50 tl lik benzin alsam gelir mi_? dedi bende çeyrek depodan fazla war rahat rahat gelirsin benzin alacağına gel 20 tl üstüne koy değiştir parçayı dedim :D

Morenmula

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cemiyetimin güzel insanları merhabalar.Evde misafir olmasına binaen netle pek fazla haşır neşir değilim.Yanlızca işyerinde kaçamak girişler yapıyorum.okuyucum genelde :)Nasılsınız inşallah_?
Polat abi ısıtma müşürü hala aynı misafirler gitsin icabına bakacağım artık az önce babam arıyo üsküdar dan gene lpg ye geçmiyor 50 tl lik benzin alsam gelir mi_? dedi bende çeyrek depodan fazla war rahat rahat gelirsin benzin alacağına gel 20 tl üstüne koy değiştir parçayı dedim :D
İyiyiz Allahaşükür Sen Nasılsın ?

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yav ısıtma deil. doğrusunu öğren ISI MÜŞİRİ yada GAZ BASINÇ MÜŞİRİ. bende ona göre bulayım etrafdan. netden ucuz bulur alırsak 5dk spor dönüşü takarız.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende mimgas çıkma sistem aldım, önce enjektörleri takıp denicem olmassa komple sistemi takıcam. öldürcek beni bu yakıt. zammıda koydular zaten.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav ısıtma deil. doğrusunu öğren ISI MÜŞİRİ yada GAZ BASINÇ MÜŞİRİ. bende ona göre bulayım etrafdan. netden ucuz bulur alırsak 5dk spor dönüşü takarız.

Abi işte olmasam bakacam ama hem misafir hem iş belimi büktü :( arkadaş lpg bölümüne http://www.opelim.net/forums/showthread.php?p=1461709#post1461709 die bi konu açmış orda da sıcaklık müşürü dio büyük ihtimal o parça du bi haftasonu gelsin misafirler giderse yanına uğrarım müsait olduğun bi zaman

Tug'ba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler iyi akşamlar,
1.2 easytronic corsaya sahibim,aracı alırken kimseye danışmadım.. ama hepimiz biliriz ki, birşeyi aldıktan sonra etraftan" ahh... onu değil bunu alsaydın, bilmem nerede şöylesi vardı vs.." yorumlar gelir.
Ve bana da geldi tabi..
- 1.2 ve otomatik mi aldın?... ıhh! çekmez abla keşke 1.4 alsaydın...
- yokuşlarda kalırsın çok yakar o araba, hele ki otomatik... gibi : )

arabam ciddi ciddi yokuşlarda resmen duracak gibi oluyo : (
istanbulda ki arkadaşlar bilirler belki, tophane'den taksime çıkan Defterdar yokuşunu. o yokuştan çıkarken öyle zorlandım ki... dedim bu araba kesin yanar, patlar, çatlar : ) sonra aklıma manuele alıp 1. viteste çıkmak geldi ve öyle çıktı neyse ki...

çok uzattım sanırım... sorum şu: yokuşlarda otomatik vitesteyken ne yapmalıym? gaza az mı çok mu basmak gerek ya da herzamn manuele mi almalıyım?

teşk. & saygılar

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tuğba hnm aracınızda çekmeme gibi bir sorun yok.
esas problem yokuşlarda easy şanzımanın kafası karışıyor ve gerekli vites ve deviri ayarlayamıyor.1.ve 2.vitesler arasında bocalıyor.
en etkili yöntem yokuş çıkarken vites kolunu sola tıklayıp aracı manuel moda almak.eğer çıkacağınız yokuş için 2.vites yeterliyse o şekilde çıkın.1.vitese düşmek gerekiyorsa vitesi koldan manuel olarak 1 e alın ve o şekilde çıkın.böylece 1.viteste deviri istediğiniz kadar yükseltebilirsiniz.
bu durumda aracın çekil problemi olmadığını da görürsünüz zaten.
sonra normal düz yola geçince otomatik moda geçip devam edin.