Pasta boyaya zarar verir mi !

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de yaza girmeden düşünüyorum yaptırmayı vakti gelmiş.

pasta cilaya 100 istedi bir yer özel fiyat ama normalde 140-150 falan herhalde.

ben de şunu sorayım pasta ciladan sonra boya koruma denen şeye gerek var mıdır?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta ya kesinlikle hayir derim....hele metalik cift boyalarda üst cila boyasini kaldirir...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar pasta denilen şey zaten zımpara gibi birşeydir, boya üzerindeki verniği dağıtır. Yapıldıktan sonra mutlaka cila ile dağılan ve incelen vernik korunmalıdır. Birçok firma kolay yoldan pastayı basıp geçiyor, sonra ilk yağmurda boyanın durumu eskisinden daha kötü oluyor.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sadece cila yapsak olur mu veya boya koruma denen şey nasıl bir uygulamaysa bunların yerini tutar mı tek başına veya pasta cila boya koruma 3'ünü de yapmak mı lazım???

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Zarar verir tecrübe ile sabit vernik filan dinlemiyor alıyor götürüyor aman uzak durun
ne olursa olsun pasta yapmayın arkalaşlar pasta boya vurulduktan sonra boya üzerindeki pürüzleri almak için wax lı cilalar var onlardan kullanın 10 15 tl bir şey hem parlıyor üzerinde su varmış gibi hani vernik atılınca nasıl parlar işte öyle
yaparsanız sonradan o bölümü yeniden boyattırmanız gerekebilir

Son düzenleme:

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pasta cila aşındırıcı zımpara gibi düşünün dikkatlı yapılmazsa boyada dalgalanma bile yaratabilir

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pasta biraz riskli o zaman iyi usta bulmak gerek , pasta yapılmayıp ta direk cıla veya daha az zarar verici bir işlem yapılamazmı güneş yanıkları çok fazla değil ama dikkatli bakılınca farkediliyor üst tarafta yarısı koyu kırmızı yarıcı pembe renk olmuş cılayla biraz da olsun renk farkı kapatılamaz mı acaba.

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce iyi bir ustaya danış sonra makineyle değıl ellel yapılan pasta işlemini tavsiye ederim sonra cila uygulanır sonrada boya koruma yapılır benim aracımda kırmızı renk 2003 model corsa ben yaptırdım 2 defa pasta ancak ilk usta elle yapmıştı süperdi sonraki kendine usta diyen vatandaş makineyle yapmış tı ve ön kapı çıtalarında hafif alttan astar çıkmış sonrasında kendim 2 yıldır turt wax cila ile 6 ayda bir yapıyorum şuan için boya gayet iyi gören diyor aracımı boyattırdın özetle önce danış geerkirse elle pasta ve cila yaptır sonrasında zaten sen yaparsın gerekli zamanda cilasını

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence kıy paraya iyi bir firmaya kaliteli bir boya koruma yaptır. Ben ve benden evvelki sahibi paradan kaçtık sonuç ortada işte. Şu an için maddi durumun bu iş için yeterli değilse al bir cila kendin yap daha iyi.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boya korumayıda her yere yaptırmasın savaş abi ben auto king e yaptırttım bir daha bedava deseler yaptırmam sanki plastik aksam solmuş gibi olmuştu :(