Pasta boyaya zarar verir mi !

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Boya korumayıda her yere yaptırmasın savaş abi ben auto king e yaptırttım bir daha bedava deseler yaptırmam sanki plastik aksam solmuş gibi olmuştu :(
Firma ismine gerek yok ama ülkemizde bu işin bir numarası zaten belli. Arkadaşımızın maddi durumu şu an için uygunsa ya ona yada ikinci durumdakine yaptırsın derim, yoksa kendisi yapsın daha iyi.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
savaş abi o arabanın tavanını o hale getiren zihniyeti üstübü yapıp araca onunla cila atmak lazım. yazık ya valla...benim içim cız etti o tavanın haline. boşverin pasta cilayı canlı tanık işte savaş abi yaşamış görmüş.

taxidrıver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede paraya kıy boya koruma yaptır araban ilk günkü gibi olacak ama düzgün bir yere yaptır çogu yer boya koruma diye cila çekip göderiyo birde tavsiyem arabanı sakın bulaşık detarjanı ile yıkama çabuk solar el sabunu varya parlak kokulu wc lerde kullanılan cilali şampuan etkisi yapıyo

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
komple boya koruma ne kadar tutacağı hakkında bilgim yok eğer makul bir fiyat söylerlerse yaptırabilirim , ben basit bir işlem olacağını sanıyorudm 150 tl e kapatırım diyordum pasta+cıla işlemini :) ama özellikle savaş abinin arabasını gördükten sonra mecburen praya biraz kıyıp kaliteli bir yere gidip yaptırıcaz çok uçuk bir fiyat söylerlerse sadece cıla işlemini kendim yapmayı deniycem artık , aracım 2. el sanırım benden önceki sahibide pasta vs. işlemi uygulamış gibime geliyor tavandaki renk dalgalanmaları sadece güneş yanığından olmasa gerek savaş abinin dedğini gigi 1-2 sene sonra belli ediyor kedini pasta yapılan yer galiba ,o yüzden ustaya sorup 2. defa pasta işlemi yaptırmamamk gerek hafta sonu gidip bi soruşturcam bakalım.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım sonuç olarak pasta cila yerine işin ehli bir yerde boya koruma yaptırmanın yeterli olacağı görüşünde uzlaşıldı...

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım öyle olacak yinede usta bi bakar eğer güneş izleri ve ufak tefek çizikler boya korumayla kapatılacaksa boya koruma işlemi yaptırırım heralde pasta işine girisek çıkamayız garantisi yok onun 1-2 sene sonra araba savaş abinin ki gibi duruma gelirse bana daha pahalıya patlar o yüzden en az zarar hangisi veriyorsa onu yaptırıcam artık umarım boya koruma fiyatları pahalı değildir max 200 tl ayırabilirm bu işlem için .Cevaplar için herkeze çok teşekkür ederim arkadaşlar , bizim burdaki abilerim pasta en garanti yol demişlerdi valla sizlere danışmasam kafadan pasta+cıla işlemine sokucaktım aracı .

bozkan38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boya koruma işleminde fark nedir?ondada sonuçta pasta yapıp üzerine koruyucu cila yapmıyormu?

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Benim beyaz astram var. Yaklaşık 2 yıl önce boya korum yaptırmıştım serviste. Aracım hala inci gibi parlıyo ne boya solması nme güneş yanığı hiç bir problemle karşılaşmadım. sadece pastayı bende önermem.Boya korumayı da yanlış hatırlamıyorsa 120 tl civarında yaptırmıştım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba,
Benim beyaz astram var. Yaklaşık 2 yıl önce boya korum yaptırmıştım serviste. Aracım hala inci gibi parlıyo ne boya solması nme güneş yanığı hiç bir problemle karşılaşmadım. sadece pastayı bende önermem.Boya korumayı da yanlış hatırlamıyorsa 120 tl civarında yaptırmıştım.

Metalik gri arabam 98 model, beyaz olan 91 model. Gri aracımın her iki tamponu komple, ön kaputunda da avuç içi kadar boya var, beyaz olan aracımın ise ön kaputu, sağ ön çamurluğu, her iki tamponu komple her iki arka çamurluk ağızları da kısmi boyalı. Beyaz aracımın boya durumu daha eski olmasına rağmen diğer aracımınkinden daha iyi. Her ikisine de pasta cila yapıldı, ama metalik aracımın işlemi acemi ellerde yapıldığı için bu durumda, yani hatayı kabul etmiyor. Opak boyalar ise yapıları itibariyle bazı hatalı uygulamaları telore edebiliyor.

Son düzenleme:

tyuncu111

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar normalde boya koruma ömrü 1 ila 1,5 sene arasında değişiyor ama para vermişken bir defa verin benim arabaya 3 sene önce boya koruma yaptırdım verdiğim para 150 lira idi gerisini siz düşünün fotosu aşagıda ...:D

Ekli dosyalar

• opel yan (Small).JPG
    opel yan (Small).JPG
    37.3 KB · Görüntüleme: 19