Rolanti Düzensizliği ve Stop Etme - ASTRA G!

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal lpg ayarlarından gibi görünüyor. gazın maksimum basınç ayarlarından sanırım.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne yaparsanız yapın bu sorun çözülmüyor.sitede bazı arkadaşlar bobin,egr valfi,buji,buji kablosu değiştirerek yada lpg ayarı yaptırarak bu sorunu çözüyor ama bizde olan sorun bunlarla alakalı değil çok farklı birşey.ben montaj hatasından kaynaklandığı şüphesindeyim ama tam olarak eminde değilim.şimdi sistemi kurcalatığ iyice bozmayalım.çözümü başka şekilde bulan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha öncede belirttiğim gibi bujıde sorunu çözmedi bende kesinlikle ateşleme bobininden olduğunu düşünüyorum gaz değerlerini defalarca ölçtürdüm problem görünmüyor ama birde işin şu tarafı var sadece sabahları 15-20 saniye benzinden gaza geçişi sırasında bu problemi yaşıyorum. başka zaman olmuyor

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne yaparsanız yapın bu sorun çözülmüyor.sitede bazı arkadaşlar bobin,egr valfi,buji,buji kablosu değiştirerek yada lpg ayarı yaptırarak bu sorunu çözüyor ama bizde olan sorun bunlarla alakalı değil çok farklı birşey.ben montaj hatasından kaynaklandığı şüphesindeyim ama tam olarak eminde değilim.şimdi sistemi kurcalatığ iyice bozmayalım.çözümü başka şekilde bulan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
ben oguza katılıyorum.hepsini degiştirdim cozemedim.ya montaj hatası veya aracın lpg harici bir parcası(genelde sensorler) problemli.

multislice55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynı sorunu bende yaşıyorum.yarın bir servise gidip boğaz kelebeğini temizleticem tavsiyeler üzerine..ama genelde kışın oluyomuş lpg de..

Son düzenleme:

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım dediğiniz gibi bu proble soğuk havalarda oluyor lpg montajını yazın yaptırdım gayet düzenli idi havalar sogudu bu problem ortaya çıktı böyle bi problem yaşayıpta çözen yada tavsiyesi olan arkadaşlar bekliyorum hepinize teşekkürler.

ede-46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım dediğiniz gibi bu proble soğuk havalarda oluyor lpg montajını yazın yaptırdım gayet düzenli idi havalar sogudu bu problem ortaya çıktı böyle bi problem yaşayıpta çözen yada tavsiyesi olan arkadaşlar bekliyorum hepinize teşekkürler.
devır daım pompasına bır baktırın. bırde bendede aynı soruna benzer sorun vardı kıs bakımı ve aku degıstırmıstım en son suyu bosaltıp antıfırız koymuslardı.bakım yaptırırken regulatore gelen bır hava kaplosu var o cıkmıstı yuksek devırde calısıyor ve hortumu takınca stop edıyordu.lpg ye 90 derece cıvarında gecıyordu.aracın su sevıyesıne bakın popmpa calısıyor ıse arac bıraz ısınınca fana gecmeden genlesme tankının kapagını acıp havasını alın ve regulator ısınıyormu bır kontrol edın. bende gosterge 90 derece ıken regulatorden gecen su ısısı 23,5 derece ıdı ve gazı 40 derece de acıyordu buda calısmada sorun cıkarıyordu.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlarım yok ne yaptıysam bu problemi çözemedim giderek arabamdan soğumaya başladım bu problem bana arabayı sattırır.

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Fazla takmayın beyler arabadan zevk almanıza bakın. Bu gibi ufak şeyleri takarsanız kafaya satarsınız sonunda.

Bu dalgalanmayı genelde egr yapıyor çekin fişini öyle kullanın sorun çözülmüşse egr den değilse rolanti ayarlayıcısındadır sorun.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g tekleme

sorunum çözülmüşe benziyor şu anda tekleme sorunum ortadan kalktı benzinden gaza geçtiğini hissettirmiyor bile. sadece arada stop etme problemim kaldı onuda devamlı yapmıyor arada bi oluyor bununlada ilgili değerli paylaşımlarınız önerileriniz varmıdır
ayrıca hangi işlemlerin yapıldığını detaylı olarak öğrendikten sonra sizlerlede paylaşırım ilginiz için hepinize tşk.