Rolanti Düzensizliği ve Stop Etme - ASTRA G!

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de gaz ayarına girdikten sonra hiç sorun kalmadı. lpg ye geçiş ısısı 40 dereceden 30 a düştü. bi de ayar yaptı. 10 tl ye hazır :)

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim sorun büyük bir ihtimalle yeterli basınç olmadığı için di enjektörlere gelen meme ucunu daraltmayı söyledik sırrasıyla .. sorun hallolmuşa benziyor şimdilik tek problem arada bi stop problemim kaldı onuda bi ara götürücem bakalım.

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg kitinizin markası nedir acaba.bende muazzam derecede tekleme var arada birde stop ediyor ama stop etme sorunu o kadar fazla değil.eğer tekleme sorunun tam olarak çözdüyseniz, nerede yaptırdığınızı söylerseniz bende gidebilirim.

Chatin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunun çözümü enjektör kütüğüne giren memelerin çapını küçültmekten geçer. misal benim 1.8 mm idi . ben 1.5 mm lik meme taktırdım ve sorunum düzelti. yeterli basınca ulaşamayan yakıtınızdan dolayı o rölanti bozukluğu ve stop etmeler. 1.5 mm lik taktım ama vaktim olduğu gibi 1.6 ve 1.7 mm yi de deneyeceğim.

en azından 1.5 mm lik memeler ile sorununuzun çözüldüğünü denemiş ve çözüme ulaşmış biri olarak yapın derim. dedigim gibi sorununuz ortadan kalkınca diger iki çap değerini de denersiniz.

zaten siz de yapın eğer yapan herkes çözüme ulaşırsa sabit konu yapıp orada da paylaşırız.

edit: bu arada benim de lpg kitim atiker.

Son düzenleme:

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de hasıl oldu.ben de araca koyduğum gazdan şüphelenmeye başldım.opet ten alıyrdum gazı bir şey yoktu.aracıma (çalıştığım yerde olmadığından) po dan alıyorum şimdilerde.arıza bu söylediğiniz arızalar oluştu.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorunun çözümü enjektör kütüğüne giren memelerin çapını küçültmekten geçer. misal benim 1.8 mm idi . ben 1.5 mm lik meme taktırdım ve sorunum düzelti. yeterli basınca ulaşamayan yakıtınızdan dolayı o rölanti bozukluğu ve stop etmeler. 1.5 mm lik taktım ama vaktim olduğu gibi 1.6 ve 1.7 mm yi de deneyeceğim.

en azından 1.5 mm lik memeler ile sorununuzun çözüldüğünü denemiş ve çözüme ulaşmış biri olarak yapın derim. dedigim gibi sorununuz ortadan kalkınca diger iki çap değerini de denersiniz.

zaten siz de yapın eğer yapan herkes çözüme ulaşırsa sabit konu yapıp orada da paylaşırız.

LPG basıncınız nedir acaba?

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun benim aracımdada sürekli olarak ortaya çıkıyor,havanın soğuk olması ile birebir ilgili bir olay. her defasında boğaz kelebeği arızası çıkıyor serviste söküp temizleyip takıyorlar 20 tl.en son rölantideki dalgalanmanın dışında stop etmeyede başladı,gaza geç tepki veriyordu.temizleyip takıldıktan sonra kelebeğin kombine edilmesi gerekiyormuş bunu yapmıyorlardı çözüm olarak akünün kutup başının sökülmesi sistemi resetliyormuş.bende boğaz kelebeğini kendim söküp temizledim ve kutup başınıda söküp taktıktan sonra sorun çözüldü şimdi gayet güzel.servise kalsa kelebeği al gel takalım dediler 900 tl civarında fiyatı var boğaz kelebeğinin :) bence düzenli aralıklarla kelebeğinizin temizliğini yaptırın ilerde başınıza büyük sorunlar çıkarabilir.

murat0616

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g tekleme sorunu çözüldü

lpg kitinizin markası nedir acaba.bende muazzam derecede tekleme var arada birde stop ediyor ama stop etme sorunu o kadar fazla değil.eğer tekleme sorunun tam olarak çözdüyseniz, nerede yaptırdığınızı söylerseniz bende gidebilirim.

arkadaşlar aracımdaki gaz sistemi lg marka kore malı oyle kıytırık bi markada değil 1500 tl taktırdım sorun soğuklar başladıktan sonra ortaya çıkmıştı tekleme sorunu okadar fazlaydı ki artık araçtan soğumaya bile başlamıştım. sorun ejektör memelerinden kaynaklandığı tespit edildi araç gaz sistemini yaptırdığım yer sağolsun çok ilgilendiler enjektörleri oldukça pahalı bi enjektörle değiştirdiler.(garanti Kapsamında) ankara mebbaşayar ama kendi sistemleri dışında başka sisteme hizmet vermiyorlar. lg global ve italiaauto gaz sistemine yani kendi taktıkları sisteme hizmet veriyorlar. sorun forumda bi arkadaşımında dediği gibi enjektör memelerinin mm kaynaklanıyormuş. ayrıca stop etme sorunuda gaz ayarıyla ortadan kalktı. ayrıca söyledikleri günden itibaren gaz aldığım yeride değiştirdim sürekli opetten alıyordum ustanın tavsiyesi ile artık shelden gaz almaya başladım çok şükür şu anda memnunum.

Son düzenleme:

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman benim ilk işim enjektör memelerini küçülttürmek olacak.eğer bu işlem sorunu çözerse tekleme tarihe karışacak ve bizde artık beşik gibi sallanmaktan kurtulcaz :D

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim lpg kitim omvl marka siz bu küçültme işlemini nerede yaptırdınız.