sente ayarı nasıl yapılır

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
ben bu işi sevdim :D adam motor topladı forum'dan ya :) bu konu yılın konusu bence.. yıllardır forum sitelerini takip ederim. bu olay gördüğüm en cesur en profesyonel sayılabilecek en güvenilir bi işlem :D sizi ayakta alkışlıyorum...

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu işi sevdim :D adam motor topladı forum'dan ya :) bu konu yılın konusu bence.. yıllardır forum sitelerini takip ederim. bu olay gördüğüm en cesur en profesyonel sayılabilecek en güvenilir bi işlem :D sizi ayakta alkışlıyorum...
eyvallah kardeşş bu formda değil motor toplamak hep birlikde sıfırdan motor yaparız ya adıda türkpel :rakir:

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ben herzaman diyorum doğru yerdesiniz diye. Evet bencede yılın konusu. Ben o motoru hem açıp hem kapatanı ve bunu sağlayanları ayakta alkışlıyorum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaktan ameliyat yaptık ;) arkadaş asistan ama ne asistan :)

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ahmet abi ben mars a açmayı düşünüyorum sen dünyalısın nasıl olcak :)
gelirim dersen evelallah yine açarız bi yer :)

Opelime atlar gelirim:D

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzaktan ameliyat yaptık ;) arkadaş asistan ama ne asistan :)
biraz acemi asisdan galiba selim abi bugün üst kapağı tekrar söktüm çalişmasında proplem olduğu için senteyi tam ayarladuğım halde düzelmedi bende söktüm ve ne göreyim sol başdaki ve sağ bşdaki sibopları eymişim kapanmıyorlar söktüm onları acaba siboplar yapılıyormu yoksa yenisinimi almak lazım kapak olmadan yaparlar değilmi yapılıyorsa inşallah proplemm kalmayacak tık diye çalışır amiiin:rakir:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korhan ilk bize yazdığında zaten olması gerek idi ama temennimiz olmaması idi ama olmasa şaşardım...
bak ilk resminde valvların durumu
attachment.php

bak burda sağdaki sübap kapalı ama soldaki açık birde piston en üstten inmeye doğru işte sorun burda idi yani bu şekilde çalıştırdığında eğilmiş idi..benim dediğimde hatada olmaz ancak zamanlamada ikisi birden açolı ikisi birden kapandığından çalışmayacak idi

attachment.php

sübaplar sökülecek değişecek başka çare yok

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
korhan ilk bize yazdığında zaten olması gerek idi ama temennimiz olmaması idi ama olmasa şaşardım...
Bak ilk resminde valvların durumu
[ımg]http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=14963&d=1366475797[/ımg]
bak burda sağdaki sübap kapalı ama soldaki açık birde piston en üstten inmeye doğru işte sorun burda idi yani bu şekilde çalıştırdığında eğilmiş idi..benim dediğimde hatada olmaz ancak zamanlamada ikisi birden açolı ikisi birden kapandığından çalışmayacak idi

[ımg]http://www.opelim.net/forums/attachment.php?attachmentid=14967&d=1366475873[/ımg]
sübaplar sökülecek değişecek başka çare yok
abi söktüm zaten bugün götürdüm tekrar kapakçıya yaptırdım şu an herşey tamam senteyide eksiksiz tam ayarında yaptıkmı inşallak tıkır tıkır motorun sesini duyacam

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hepimize hayırlı uğurlu olsun arabayı yaptım tık diye çalıştı saat gibi maaşalah eskisinden süper oldu motorda sarsıntı bile yok maşallah EMEĞİ GEÇEN TÜM DOSTLARDAN ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDERİM:rakir::sulanma::maden::sopa::cool: YA VİDEO ÇEKİYORUM TELEFONLA AMA FORMA ATAMIYORUM HATA DİYOR YOKSA PAYLAŞACAKTIM