Serviste Kalması Gereken Araç Sahibine Otel veya Kiralık Araç

Efkan ATALAY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle kusura bakmayın, çok sinirli olduğum için yanlış birşeyler yazabilirim.

Az önce yetkili servisle görüştüm ve aracımın garanti süresinin birkaç güne kadar bitmek üzere olduğunu ve arka üst stop lambası tarafından bagaj içine su aldığını belirttim.

Yetkili servis yaşadığım yerden farklı bir ilde olması sebebi ile 100 km civarı bir mesafede ve daha önce 2-3 kez aynı sorunu belirtmeme rağmen her defasında bana "Abi aracın 1 gün kalması gerekiyor." deniliyor.

Benim sizlerden cevabını merak ettiğim soru şu:

Araç garantili ve yürüyebilir bir durumda ise ancak servis işlemi 1 günü aşıyorsa farklı bir ilden gelen araç sahibi ne yapacak?

1) 80.000 TL'lik araçtan inip dolmuşa mı bineyim?

2) Otogara gidip şehirlerarası minibüslerde mi sürüneyim?

Servis birşey yapamayız diyor!

Kasko firmaları yürüyemez durumdaki araçlara otel ve 3 güne kadar ücretsiz kiralık araç veriyor ama yürür durumdaki garantili araçlarda durum nedir?

Bu konuda bilgisi olan var mı?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Konu enine boyuna tartışmaya değer nitelikte. Bazı firmalar müşteri memnuniyeti için ellerinden geleni yapmak istiyorlar ama bizim milletin istekleri maalesef bitmek tükenmek bilmiyor. Mesela; bakın sürücüler kaza sonrası daha fazla mağdur olmasınlar diye "kaza tespit tutanağı" diye bir hizmet almaya başladık. Bu hizmet özellikle mağdur olan sürücüler için büyük bir kolaylık iken art niyetli insanlar nedeniyle sistem neredeyse çökme durumuna geldi. Adam geri geri giderken kaldırıma çarpıyor, hemen bir tanıdığı ile anlaşıp aralarında "SAHTE" kaza tespit tutanağı düzenliyor, neymiş efendim sigortaya boşu boşuna dünya kadar para ödüyormuş, peki arabayı bedavaya mı alıyorsun veya aracına yakıt alacak parayı bile zor bulurken hasar verdiğin karşı tarafın arabasını nasıl yaptıracaksın? Bu örnek paralelinde asıl konumuza dönersek aracını bakıma götüren taşradan gelen her müşteri servislerden ikame araç istemeye kalkmaz mı? Hatta sırf araba alabilmek için taşradan geldim diye yalanları sıralamaz mı? Ayrıca yoğun bir şekilde çalışan büyük illerdeki yetkili servisler bu kadar aracı nereden bulacaklar? Ama şöyle yapılabilir, yetkili servisler genellikle kent merkezlerinden uzakta olduğu için en azından mağdur olan müşterileri şehir merkezine-otogara-otele kadar bir servis aracı ile bırakabilirler, belli bir noktadan tekrar geri alabilirler.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Efkan bey size sonuna kadar hak veriyor ve katılıyorum bu konuda izin verirseniz bende bir örnek paylaşmak istiyorum sizinle

Aracımla sola dönmek için sol cebe girdiğimde öndeki araba aynayı kontrol etmeden önüme hafif manevra yaptı sonuç benim sağ aynam onun sol aynasına ortadan bindirdi onun aynasına hiç birşey olmazken (sadece dışarıya doğru esnedi o kadar oda adam eliyle düzeltip yoluna devam etti) benim aynam içeri doğru tam büküldü ve aynanın camı patladı cam parçaları yan cam yarıdan aşağıya kadar açık olduğu için arabanın içine sıçradı her taraf cam parçaları oldu koltuklar , torpido arka koltukta bile cam parçaları süpürdüm sonuç servise gittim kaskon delinecek kasko bunu mini onarımdan karşılamaz dediler peki dedim kendi cebimde ödeyim dediler ki 200 TL sadece 1 cam fiyatı !!! zaten ayna kapağında filan hiç bir sorun yok onlar yerinde duruyor sadece ayna camı patladı , tamam dedim kaskodan yaptırayım o zaman delinirse delinsin 200 tl cebimden veremem o kadar param yok dedim

Sonra eleman ne dese beğenirsin abi aracı bırakın eksper gelip kontrol edecek

Yahu aracı niye bırakayım ? Araç pert mi ki ???

Dedim ki evim yakın ara beni hemen gelirim ve inanırmısın eksper 2 gün hiç gelmedi bile servise ben kendim çocuk gibi eksperi telefonla arayıp münakaşa ettirdim yetkili servis ile

ve sonra servis çıkma ayna taktı bana geçici bir süreliğine başka corsadan dedim ki madem çıkma takacaksınız o zaman kaskoyu neden deldirdiniz dedim abi biz onu geçici taktık çıkma parça satışımız yok normalde dedi !!! ???

ve tam 1 hafta sonra ayna camı geldi (ellerinde yokmuş şehir dışından sipariş ediyorlarmış)

sonra servise gittim aynanın camını yenisi ile değiştirmek için adam abi aracın kalması gerekiyor sabah saat 9 du gittim akşam 5-6 gibi alırsınız dedi

Dedim ki yok kalsın o zaman istemiyorum öyle saçma şeymi olur yahu dedim

Sonra servis elemanı tamam abi sen bana ver aracın anahtarını ben hallederim dedi indi servis bölümüne 15 dakikada bütün herşeyini değiştirdi teslim etti aracı

Şimdi servis ne yapıyor 15 dakikalık işi sana 1 gün diyor !

Amaçları ne yani , sırf bu yüzden opelden soğumuş durumdayım bende

Eski aracım pejo 307 yürüyen teneke gibiydi ama kardeşim servisi adam gibiydi yahu gittiğim an sorunum en az 10 dakikada çözülüp teslim edilirdi bunda neredeyse bir ampül değiştirmek için 1 gün araç kalsın diyecekler

İnsaf yahu gerçekten ki insaf

bu arada olayın olduğu gün resim çekmiştim hasar bundan ibaret sadece şu ayna camı için beni 1,5 hafta uğraştırdılar varın araç ağır hasar alsa siz düşünün gerisini

r9l0pE1.jpg

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen oyle servıs dıye gıdıyosunuz ee arac kalıcak.. arkdas astra h lar ılk cıktıgında almıstı kronık teyp sorunu vardı o zaman radıo ları bı turlu cekmıyodu neyse typ sokuluyo yerıne bıseyde takmıyolar 1 ay teyp yok aracında sonra ya tamır edlıyo ya yenısı gelıyo ama 2 3 defa tekrarlandı bu boyle nese en son gıttık dedıler sen hasta taklıtı yap arabanın ıcınde uzan servıse cık aracla bakalım napıyolar saatlerce beklıyoruz
aynen yaptık adamları gorun yukarda ole sallana sallana ıs yapıyolar o arabalara parca sokmek ıcın uygulanan yontemlerı ıskencelerı bı gorsenız yemın ederım bı daha aracınızı goturmezsınız oraya yandakı aracın ayna kapagını sokcek ızlıyorum tornavıdayla bır daldı kapaga catlattı kapagını alttan soktu sona bılmıyorum ya onu taktı yada bı bahane bulup musterıye gecırdıler.. nese cıktım ya servıse tam 1.5 saat arabanın yuzune kımse bakmadı hepsı dolanıyo ıcerde bı ara seslendım artık dayanamadım geldı bıtanesı sankı zorla cagırdık baktı getrdı teyp ı taktı tamam dedı gonderebılırısınız aracı 10 dak tutmadı ayarı kontrolu montajı cıktık seslenmesem ertesı gune kalırdı heralde..
kendı aracımda 15000 bakımına mı ne gotrdum 2 gun surdu :) bıde dıyokı aksam aracı alırsanız yarın tekrardan kayıt acmamız lazım dahada uzar 48 saat servste kaldı arac..

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
efkan soyle bısey teklıf et gıt aracınla soksunler farı al aracı gel kargo ıle gonderın yenısını bana de ben kalamam burda kalcak yerımde yok de yenısını gondersınler..
zaten gıt gel mazotu orda kalcak yer parası yıcen ıccen kendın al farı tak aynı paraya gelcek boyle bısey teklıf et barı..

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Eğer aracın gerçekte 1 gün kalması gerekmediğine inanııyorsanız bu konuda şikayetlerinizi Opel'e iletebilirsiniz veya servisle bir şekilde sabahtan başlayıp akşama işi bitirmek üzere anlaşabilirsiniz.

Ekstra araba veya kalış yeri önerisi pek mantıklı değil. Savaş abinin önerisi ise gayet makul. Her gün binlerce insan minibüse otobüse biniyor altınızdaki araba 800 000'lik bile olsa binerseniz incileriniz dökülmez tahminim :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Minibüse ya da şehirlerarası midibüslere binmek elbette istenilen bir durum değil fakat zaman zaman mecbur olunduğunda yapılacak başka şey yok. Servislerin bir takım yanlışları olabilir ama olaya bir de öbür taraftan bakarsanız her işlemin belli bir ücreti ve mesaisi olacaktır. Ha saçma nedenlerle oyalamaya çalışırlar v.s. bu ayrı... Sizdeki de bu durum anladığım kadarıyla.

Açıkça yazarsam, dolmuşla ilgili yazdıklarınız olmamış. Altımızda değerli araçlar olsa da dolmuşa binmeyeceğiz diye bir şey yok. Allah düşürmesin diyorum.

Opel'in belki de kaybettiği en büyük nokta servisler! Türkiye'deki en rezil servis ağına maalesef Opel sahip. Bu markaya kesinlikle yakışmıyor.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir de durumu şöyle değerlendirelim. Aracınızı yarım günlük bakım için servise soktunuz ama araya giren aceleci kişiler nedeniyle (diyelim 10-15 dakikalık işler nedeniyle) sizin aracın işi uzarsa ne yaparsınız? Bir iş yerinde güne başlamadan evvel iş planı yapılır, elemanlar iş planına göre ilgili yerlere sevk edilir. Her önüne gelen benim işim kısa önce benimle ilgilenin derse o iş yerinde hizmet kalitesi düşer, sırada bekleyenler kazan kaldırır. En azından ben bir yerde iş yaptırırken araya adam alıp benim işimi geri plana atarlarsa önce hır çıkartırım, durum düzelmezse ve aracım yürüyebilecek durumdaysa da alır aracımı basar gider bir daha da o işletmeye uğramam. İsterseniz bir de konuyu bu şekilde düşünün eminim bir önceki fikirleriniz değişecektir ;).

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bir de durumu şöyle değerlendirelim. Aracınızı yarım günlük bakım için servise soktunuz ama araya giren aceleci kişiler nedeniyle (diyelim 10-15 dakikalık işler nedeniyle) sizin aracın işi uzarsa ne yaparsınız? Bir iş yerinde güne başlamadan evvel iş planı yapılır, elemanlar iş planına göre ilgili yerlere sevk edilir. Her önüne gelen benim işim kısa önce benimle ilgilenin derse o iş yerinde hizmet kalitesi düşer, sırada bekleyenler kazan kaldırır. En azından ben bir yerde iş yaptırırken araya adam alıp benim işimi geri plana atarlarsa önce hır çıkartırım, durum düzelmezse ve aracım yürüyebilecek durumdaysa da alır aracımı basar gider bir daha da o işletmeye uğramam. İsterseniz bir de konuyu bu şekilde düşünün eminim bir önceki fikirleriniz değişecektir ;).

Savaş Abi haklısın fakat hani meşhur bir laf vardır "Burası Türkiye" diye...

İnsanımız gerçekten sözünün eri olsa yahut senin yazdığın gibi planlı bir biçimde yürüse işler herkes hakkına razı olur, işler de daha kısa sürede teslim edilir. Fakat dediğim gibi "Burası Türkiye"... :)

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırf bu yüzden sıfır araç almaktan korkuyorum yaa, 2 yaşında garantisi bitmiş temiz bir araç al istediğin yere götür fikrindeyim.